Oppo F7 Nasıl MMS Sorunu Gönderemezsiniz?

#Oppo # F7, ilk olarak Nisan 2018’de piyasaya sürülen birinci sınıf bir Android akıllı telefon modelidir. 25MP ön kameranın mükemmel kalitede kendi fotoğrafını çekmesini sağlayan AI destekli bir selfie kamerası vardır. Bu telefon, 1080 x 2280 piksel çözünürlüğe sahip 6.23 inç IPS LCD ekrana sahip ve Corning Gorilla Glass tarafından korunmaktadır. Kaputun altında, telefonun uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırmasına izin veren 6 GB RAM ile eşleştirilen bir Mediatek MT6771 Helio P60 bulunuyor. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Oppo F7 ile MMS gönderemiyoruz.

Bu konuda bir Oppo F7 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Oppo F7 Nasıl MMS Sorunu Gönderemezsiniz?

Bu özel sorun için önerilen sorun giderme adımlarını gerçekleştirmeden önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm. Güncelleme indirildikten sonra aşağıdaki adımlarla devam edin.

Telefon operatörünüzün başarıyla MMS gönderebilmesi ve alabilmesi için cihazınızdan gerektireceği iki faktör vardır. Birincisi, aktif bir mobil veri aboneliğine sahip olmalı ve güçlü bir mobil veri sinyali, tercihen LTE alması gerekir. İkincisi, telefonunuz doğru APN ayarını kullanıyor olmalıdır. Bu ayar her taşıyıcı için benzersizdir. Operatör APN ayarınızı telefonunuzdaki ayar ile karşılaştırın ve gerekirse gerekli değişiklikleri yapın.

Telefonunuzun APN ayarlarına erişmek için:

  Ayarlar’a dokununTap Mobil ağlarTap Erişim noktası adları (APN) Buradan APN’yi varsayılana sıfırlayabilir veya yeni bir APN ekleyebilirsiniz.

Oppo F7’nin MMS gönderememesi durumunda, yukarıda listelenen adımları uyguladıktan sonra bile sorun devam ediyorsa, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam edin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Yapmanız gereken ilk şeylerden biri, yazılım sıfırlamasını yaparak telefon yazılımını yenilemektir. Bu genellikle küçük yazılım hatalarının neden olduğu sorunu çözecektir.

  Güç tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başladığında bekleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Yazılı mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Bazen, mesajlaşma uygulaması tarafından depolanan bozuk veriler, MMS göndermesini önler. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için bu uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

  Ayarlar’a dokununTap Ek Ayarlar’a dokununTap Uygulama YönetimiTüm Tümünü Seçin Gerekli uygulamaya dokununTap önbelleğini temizleTap verisini temizle Ana ekrana geri dönün.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bu soruna neden olan bir uygulamayı indirmiş olabilirsiniz. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu önceden kurulmuş uygulamaların bu modda çalıştırmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekecek.

  Telefonunuzu kapatın. Güç Düğmesine Basıp Tutun. Güç düğmesini bırakın ve Oppo animasyonunu gördüğünüzde Ses Kısma Tuşunu basılı tutun.

Bu modda ve MMS gönderebiliyorsanız, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Hangi uygulamanın soruna neden olduğunu bulup kaldırın.

Belirli bir uygulamayı bulmak bir deneme yanılma yöntemi olacak. Sorun oluşmadan önce indirdiğiniz en yeni uygulamayı kaldırarak başlayın ve ardından MMS gönderebildiğinizi kontrol edin. Belirli bir uygulamayı kaldırdıktan sonra sorun bir daha oluşmayacak kadar bu adımı tekrarlayın. Bu son uygulama büyük olasılıkla sorunun nedenidir.

Önbellek bölümünü sil

Bozuk bir sistem önbelleğe alınmış verilerin bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu nedenle bu verileri silmek iyi bir fikirdir, çünkü telefon yeniden başladığında bu verileri yeniden oluşturur.

  Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Gç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Birkaç saniye boyunca Ses Kısma ve Gç tuşlarına basın. Önbellek Bölme.Tamam ok Telefonu yeniden başlatın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Oppo F7’nizin MMS gönderemediğini dikkate almak için son sorun giderme adımlarından biri fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna getirecektir. Telefon verilerinizin işlem sırasında silineceğini unutmayın; devam etmeden önce yedek bir kopya oluşturduğunuzdan emin olun.

  Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. veri ve Verileri sil (SMS, Rehber ve Fotoğrafları Sakla) .Tamam tamam Telefonu yeniden başlatın.

Telefon başladıktan sonra, bir MMS göndermeden önce cihazın APN ayarlarını yaptığınızdan emin olun.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.