Oppo F7, Wi-Fi Sorununa Bağlanmayacak

#Oppo # F7, ilk olarak Nisan 2018’de piyasaya sürülen birinci sınıf bir Android cihazdır. Corning Gorilla Glass 5 ile korunan 6.23 inç IPS LCD ekrana sahip plastik bir gövdeye sahiptir. Mükemmel fotoğraflar çekmek için AI kullanan 25MP ön kamera. Kaputun altında, uygulamaların sorunsuz çalışmasını sağlayan 6 GB RAM ile eşleştirilen Mediatek MT6771 Helio P60 bulunur. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Oppo F7 ile Wi-Fi bağlantısına bağlanmayacağız.

Bu konuda bir Oppo F7 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Oppo F7, Wi-Fi Sorununa Bağlanmayacak

Bu özel sorun için önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini yapmadan önce, telefonun en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olmanızı öneririm. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmeli ve yüklemelisiniz. En son yazılım güncellemesi yüklendikten sonra, aşağıda listelenen adımları uygulayın.

Telefonun Wi-Fi anahtarını açmayı unutmayın

Her Android akıllı telefonun açılıp kapatılabilen bir Wi-Fi düğmesi vardır. Bu anahtarın kapalı konumda olması muhtemeldir, bu nedenle cihaz bir Wi-Fi şebekesine bağlanamıyordur. Bu durumda ilk önce yapmak isteyeceğiniz şey, bunun açık olduğundan emin olmaktır. Ayrıca, cihazın Uçak modunun devre dışı olduğundan da emin olmalısınız.

    Sola kaydırın. Ayarlar’ı seçin. Wi-Fi’yi seçin. Wi-Fi’yi etkinleştirin. Bağlanmak istediğiniz kablosuz ağı seçin. Wi-Fi Şifresini girin ve Bağlan’ı seçin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Olası yönlendirici sorunu

Sorunun, telefonunuzun bağlandığı yönlendirici veya kablosuz ağ ile ilgili bir sorundan kaynaklanma olasılığı vardır. Diğer cihazlar yönlendiriciye başarıyla bağlanabilir mi? Telefonunuz yönlendiricinizin kapsama alanında mı? Yönlendiricinin, telefonunuzun bağlanmasını engelleyen etkin bir ayarı (MAC Filtreleme) var mı? Bunun yönlendirici ile ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmenin hızlı bir yolu, telefonunuzu farklı bir Wi-Fi şebekesine bağlamak ve ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol etmektir.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Yönelticiyi sorunun olası nedeni olarak ortadan kaldırdığınızdan biri, küçük bir yazılım sorununun telefon yazılımını yenileyerek suçlu olup olmadığını kontrol etmenin zamanıdır. Bu, sadece cihazı yeniden başlatarak kolayca yapılabilir.

    Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonunuzun Wi-Fi ayarlarını güncelleyin

Sorunu çözebileceği için telefonunuzun Wi-Fi ayarlarını silmeyi denemelisiniz. Bunu yapmak için Ayarlar’a ve ardından Uygulama Yönetimi’ne gidin ve ardından Tümü üzerine dokunun. Ayrıca Ayarlar, ardından Ek ayarlar, ardından Uygulama yönetimi bölümüne de gidebilirsiniz. Buradan, Tümü üzerine dokunun. Wi-Fi Ayarları üzerine dokunun. Buradan, verileri ve önbelleği temizle öğesine dokunun. Telefonunuzun şimdi Wi-Fi şebekesine başarıyla bağlanıp bağlanamadığını kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bazen Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama, Oppo F7’nin yüklendiğinde telefonda Wi-Fi bağlantısına bağlanmamasına neden olur. Bu, uygulamadaki hatalardan veya uygulama ve telefon yazılımınızla uyumluluk sorunlarından dolayı olabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Telefonunuzu kapatın. Güç Düğmesine Basıp Tutun. Güç düğmesini bırakın ve Oppo animasyonunu gördüğünüzde Ses Kısma Tuşunu basılı tutun.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyordur. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Önbellek Bölümü.Tamam tamam Telefonu yeniden başlatın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların Oppo F7 ile düzeltilememesi durumunda Wi-Fi sorununa bağlanmayacaksa, bu durum zaten bir sistem arızasından kaynaklanıyor olabilir. Şu an bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. veri ve Verileri sil (SMS, Rehber ve Fotoğrafları Sakla) .Tamam tamam Telefonu yeniden başlatın.

Telefonu kurun ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabilir. Şu an yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine getirmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.