Oppo F9 Facebook Nasıl Gidiş Sorununu Nasıl Giderir?

#Oppo # F9, ilk olarak Ağustos 2018’de piyasaya sürülen popüler bir orta sınıf Android akıllı telefon. Önünde 6.3 inç IPS LCD ekranlı plastik bir çerçeveden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahip. Çift arka kamera sistemi ve önünde tek 25MP selfie kamera kullanır. Kaputun altında 6GB RAM ile eşleştirilmiş bir Mediatek MT6771 Helio P60 işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Oppo F9 Facebook ile mücadele etmeye devam edeceğiz.

Bu konuda bir Oppo F9 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Oppo F9 Facebook Nasıl Gidiş Sorununu Nasıl Giderir?

Bu özel sorun için önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini yapmadan önce, telefonun en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm. Bu, Facebook uygulaması ile telefon yazılımınız arasındaki uyumluluk sorunlarından kaynaklanan sorunun olasılığını gidermenizi sağlar.

Facebook’un çökmesine neden olabilecek sebeplerden biri, bir yazılım sorunudur. Aşağıda bu sorun için yapmanız gereken önerilen sorun giderme adımları listelenmiştir.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Hafif sıfırlama, telefon yazılımınızı küçük yazılım aksaklıklarını gidermesi için yenileyecektir. Bu görevi, cihazı yeniden başlatarak gerçekleştirebilirsiniz.

    Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Facebook uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Facebook uygulaması, sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlamak üzere çalışmasını hızlandırmak için en sık kullanılan verileri depolamak için tasarlanmıştır. Bu saklanan verilerin bozulma olasılığı vardır ve bu da uygulamanın kendisinin sürekli çökmesine neden olabilir. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için, aşağıda listelenen adımları izleyerek bu uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

    Uygulama Yöneticisi’ndeki Settings.Tap’i açın ve ardından Uygulamalar listesine gidin. Storage’da Facebook AppTap’e dokunun.

Oppo F9 Facebook’un sürekli çökmeye devam edip etmediğini kontrol edin.

Facebook uygulamasının en son sürümünü yükleyin

Ayrıca Facebook uygulamasını telefonunuzdan kaldırmayı da deneyebilirsiniz. Bunun yalnızca uygulama telefona önceden yüklenmemişse yapılabileceğini unutmayın. Bu yapıldıktan sonra uygulamanın en son sürümünü Google Play Store’dan indirin. Bu yeni sürüm, şu anda cihazınızla yaşadığınız sorunu çözebilir.

Facebook uygulamasını kaldırmak için

    Giriş ekranında, Google Play arama kutusundaki menü simgesine dokunun. Uygulamalarım ve oyunlarım’a dokunun.

Uygulama kaldırıldıktan sonra Google Play Store’u tekrar açıp Facebook’u arayın ve telefonunuza yükleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Önbellek Bölme.Tamam ok Telefonu yeniden başlatın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların Oppo F9’un düzeltilememesi durumunda, Facebook sorunla karşılaşmaya devam ediyor, bunun bir sistem aksaklığından kaynaklanma ihtimali var. Şu an bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. veri ve Verileri sil (SMS, Rehber ve Fotoğrafları Sakla) .Tamam tamam Telefonu yeniden başlatın.

Telefonu kurun ve sonra sadece Facebook uygulamasını yükleyin. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Olursa, daha fazla yardım için Facebook destek ekibine başvurmalısınız. Ayrıca, Facebook hesabınıza erişmenizi sağlayan farklı bir üçüncü taraf uygulaması kullanmayı deneyebilir veya Facebook web sitesini ziyaret etmek için telefon tarayıcısını kullanabilirsiniz.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.