Oppo F9 Nasıl Onarılır MMS Gönderemezsiniz

#Oppo # F9, bugün piyasada bulunan popüler orta sınıf Android akıllı telefon modellerinden biridir. Bu telefon, 5 dakikalık şarjın 2 saatlik konuşma süresi sağlayabileceği VOOC hızlı şarj teknolojisi de dahil olmak üzere birçok harika özelliğe sahiptir. Bu telefon, 6,3 inç LTPS IPS LCD ekran ve kaputun altında 6GB RAM ile birlikte bir Mediatek MT6771 Helio P60 işlemci içeriyor. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Oppo F9’un MMS gönderememesi sorununu ele alacağız.

Bir Oppo F9 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Oppo F9 Nasıl Onarılır MMS Gönderemezsiniz

Bu sorun için önerilen sorun giderme adımlarına geçmeden önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm.

MMS gönderirken ve alırken telefonunuzun yerine getirmesi gereken iki faktör vardır. İlk olarak, aktif bir mobil veri aboneliği olmalı ve telefon güçlü bir mobil veri sinyali, tercihen LTE almalıdır. İkinci olarak, telefonunuz doğru APN ayarını kullanıyor olmalıdır. Bu ayar her operatör için benzersizdir. Operatör APN ayarınızı telefonunuzdaki ile karşılaştırın ve gerekirse gerekli değişiklikleri yapın.

Telefonunuzun APN ayarlarına erişmek için:

  Ayarlar’a dokunun Mobil ağlar’a dokunun Erişim noktası adları’na (APN) dokunun Buradan APN’yi varsayılana sıfırlayabilir veya yeni bir APN ekleyebilirsiniz.

Oppo F9’un yukarıda listelenen adımları uyguladıktan sonra bile MMS gönderememesi durumunda, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına geçin.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Yapmanız gereken ilk şeylerden biri yumuşak sıfırlama yaparak telefon yazılımını yenilemektir. Bu genellikle küçük yazılım aksaklıklarının neden olduğu sorunu çözecektir.

  Güç tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Kısa mesaj uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleme

Bazen mesajlaşma uygulaması tarafından saklanan bozuk veriler, uygulamanın MMS göndermesini engeller. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için bu uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

  Ayarlar’a dokunun Ek Ayarlar’a dokunun Uygulama Yönetimi’ne dokununTümüne dokununİlgili uygulamaya dokunun Önbelleği temizle’ye dokunun Verileri temizle Ana ekrana geri dönün.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

İndirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Durumun bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekecektir.

  Telefonunuzu kapatın. Güç Düğmesine Basın ve Basılı Tutun. Oppo animasyonunu gördüğünüzde Güç Düğmesini serbest bırakın ve Sesi Kısma Tuşunu basılı tutun. Güvenli Mod görünene kadar Sesi Kısma Tuşunu basılı tutun.

Bu modda gönderebilir ve MMS gönderebiliyorsanız, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Hangi uygulamanın soruna neden olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Belirli bir uygulamayı bulmak bir deneme yanılma yöntemidir. Sorun oluşmadan önce indirdiğiniz en son uygulamayı kaldırarak başlayın ve ardından ekranın hala titreyip titremediğini kontrol edin. Belirli bir uygulamayı kaldırdıktan sonra sorun oluşmayacak şekilde bu adımı tekrarlayın. Bu son uygulama büyük olasılıkla sorunun nedenidir.

Önbellek bölümünü silin

Bozuk bir sistem önbelleğe alınmış verilerin bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu nedenle, telefon yeniden başlatıldığında bu verileri yeniden oluşturacağından bu verileri silmek iyi bir fikirdir.

  Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Sesi Kısma ve Güç tuşlarına birkaç dakika basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Önbellek Bölümü.Tamam’a dokunun Telefonu yeniden başlatın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Oppo F9’unuzun MMS işletim sistemine fabrika ayarlarına sıfırlama yapamadığını düşünmek için son bir sorun giderme adımı. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri getirecektir. Telefon verilerinizin işlem sırasında silineceğini unutmayın, bu yüzden devam etmeden önce yedek bir kopya oluşturduğunuzdan emin olun.

  Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Sesi Kısma ve Güç tuşlarına birkaç saniye basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Verileri ve Verileri sil (SMS, Kişiler ve Fotoğrafları Koru) öğesine dokunun.

Telefon başladıktan sonra, MMS göndermeden önce cihazın APN ayarlarını yaptığınızdan emin olun.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.