Oppo Fix X Sorun Açılmayacak Nasıl Fix

#Oppo #FindX, ilk Temmuz 2018’de piyasaya sürülen birinci sınıf bir Android akıllı telefon modelidir. Hem ön hem de arkada Corning Gorilla Glass 5’li bir alüminyum çerçeveden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Bu telefon, 1080 x 2340 piksel çözünürlüğe sahip 6,42 inç AMOLED ekran kullanıyor. Önde bir motorlu açılır çift arka kamera sistemi ve tek bir motorlu açılır 25Mp selfie kamera bulunuyor. Kaputun altında 8GB RAM ile eşleştirilen bir Snapdragon 845 okta çekirdekli işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Oppo Find X’in açılmayacağını ele alacağız.

Bir Oppo Bul X veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Oppo Fix X Sorun Açılmayacak Nasıl Fix

Telefonunuzu etkileyebilecek en önemli sorunlardan biri, açılmamasıdır. Bu, özellikle cihazınızda erişmek istediğiniz önemli verileriniz varsa sinir bozucu bir deneyim olabilir. Arızalı bir donanım bileşeni gibi bu soruna neden olabilecek birkaç faktör vardır. Eğer bu donanımla ilgili bir problemse, bununla başa çıkmanın en iyi yolu telefonun bir servis merkezinde onarılmasıdır. Bu soruna ayrıca aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyerek çözülebilecek bir yazılım arızası neden olabilir.

Telefonun bataryasını şarj etme

Yapmanız gereken ilk şey, sorunun boşalmış bir bataryadan kaynaklanmadığından emin olmaktır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için önce telefonunuzu şarj etmeniz gerekir.

    Telefonun şarj portunu basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Bu bağlantı noktasına takılan kir veya pisliklerin giderildiğinden emin olun. Telefonu duvar şarj cihazını kullanarak tamamen şarj edin. Telefon şarj olmazsa, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Duvar şarj aletini kullanarak şarj etmenin başarısız olması durumunda telefonu bir bilgisayarın USB portundan şarj etmeyi de denemelisiniz.

Batarya tam olarak şarj olduğunda, telefonu açmayı deneyin. Hala açılmıyorsa, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam edin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefonunuz, performansını artırmak için genellikle en sık kullanılan verileri saklar. Bu geçici veriler genellikle bu soruna yol açabilecek şekilde bozulabilir. Telefonunuzdaki bozuk verileri ortadan kaldırmak için, yazılım sıfırlaması yaparak telefon yazılımını yenilemeniz gerekir. Bu genellikle küçük yazılım hatalarının neden olduğu sorunu çözecektir.

    Güç tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başladığında bekleyin.

Oppo Find X’in açılmayacağını kontrol edin, sorun hala devam ediyor.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

İndirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu önceden kurulmuş uygulamaların bu modda çalıştırmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekecek.

    Telefonunuzu kapatın. Güç Düğmesine Basıp Tutun. Güç düğmesini bırakın ve Oppo animasyonunu gördüğünüzde Ses Seviyesini Azalt tuşunu basılı tutun.

Telefonunuz bu modda başlarsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Hangi uygulamanın soruna neden olduğunu bulup kaldırın.

Önbellek bölümünü sil

Bozuk bir sistem önbelleğe alınmış verilerin bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu nedenle bu verileri silmek iyi bir fikirdir, çünkü telefon yeniden başladığında bu verileri yeniden oluşturur.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Önbellek Bölme.Tamam ok Telefonu yeniden başlatın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Oppo Find X’in açılmaması için düzeltilmesi gereken son sorun giderme adımlarından biri, kurtarma modundan fabrika ayarlarına sıfırlama işlemidir. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna getirecektir. İşlem sırasında telefon verilerinizin silineceğini unutmayın.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. veri ve Verileri sil (SMS, Rehber ve Fotoğrafları Sakla) .Tamam tamam Telefonu yeniden başlatın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve bunun muhtemelen hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olması nedeniyle kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.