Oppo R15 Nasıl MMS Sorunu Gönderemezsiniz?

#Oppo # R15, ilk kez Nisan 2018’de piyasaya sürülen birinci sınıf bir Android akıllı telefon modeli. Corning Gorilla Glass 5. Önünde çift arka kamera sistemi ve tek 20MP selfie kamerası var. Kaputun altında 6GB RAM ile eşleştirilmiş bir Mediatek MT6771 Helio P60 okta çekirdek işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Oppo R15’in MMS gönderemediği sorunu çözeceğiz.

Bu konuda bir Oppo R15 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Oppo R15 Nasıl MMS Sorunu Gönderemezsiniz?

Aşağıda listelenen sorun giderme adımlarından herhangi birini yapmadan önce telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olun. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm. Bu, eski bir yazılım sürümünün neden olduğu sorunun olasılığını en aza indirecektir. Güncelleme indirildikten sonra aşağıdaki adımlarla devam edin.

Operatörünüz genellikle MMS göndermeden veya almadan önce telefonunuzdan iki şey isteyecektir. Birincisi, aktif bir mobil veri aboneliğine sahip olmalı ve güçlü bir mobil veri sinyali, tercihen LTE alması gerekir. İkincisi, telefonunuzun doğru APN ayarına sahip olması gerekir. Bu ayar her operatör için benzersizdir; bu nedenle, taşıyıcı APN ayarınızı telefonunuzdaki ayar ile karşılaştırdığınızdan ve gerektiğinde cihazınızda gerekli değişiklikleri yaptığınızdan emin olun.

Telefonunuzun APN ayarlarına erişmek için:

  Ayarlar’a dokununTap Mobil ağlarTap Erişim noktası adları (APN) Buradan APN’yi varsayılana sıfırlayabilir veya yeni bir APN ekleyebilirsiniz.

Oppo R15’in MMS gönderemediği durumda, yukarıda listelenen adımları uyguladıktan sonra bile sorun devam ederse, daha sonra aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını uygulayın.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Yout telefonu genellikle performansını artırmak için sürekli olarak kullanılan verileri saklayacaktır. Bununla birlikte, bu geçici veriler bozulma eğilimindedir ve bu da bu soruna neden olabilir. Bunu düzeltmek için telefonu yeniden başlatmayı denemelisiniz.

  Güç tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başladığında bekleyin.

Oppo R15’in MMS gönderemediğinden emin olun, sorun hala devam ediyor.

Yazılı mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Bazen, mesajlaşma uygulaması tarafından depolanan bozuk veriler, MMS göndermesini önler. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için bu uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

  Ayarlar’a dokununTap Ek Ayarlar’a dokununTap Uygulama YönetimiTüm Tümünü Seçin Gerekli uygulamaya dokununTap önbelleğini temizleTap verisini temizle Ana ekrana geri dönün.

Oppo R15’in MMS gönderemediğinden hala sorun olup olmadığını kontrol etmeyi deneyin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bu soruna neden olan bir uygulamayı indirmiş olabilirsiniz. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden Güvenli Mod’da başlatmanız gerekecek.

  Telefonunuzu kapatın. Güç Düğmesine Basıp Tutun. Güç düğmesini bırakın ve Oppo animasyonunu gördüğünüzde Ses Seviyesini Azalt tuşunu basılı tutun.

Bu modda gönderebilir ve MMS gönderebilirseniz, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Hangi uygulamanın soruna neden olduğunu bulup kaldırın.

Belirli bir uygulamayı bulmak bir deneme yanılma yöntemi olacak. Sorun oluşmadan önce indirdiğiniz en yeni uygulamayı kaldırarak başlayın ve ardından MMS gönderebildiğinizi kontrol edin. Belirli bir uygulamayı kaldırdıktan sonra sorun bir daha oluşmayacak kadar bu adımı tekrarlayın. Bu son uygulama büyük olasılıkla sorunun nedenidir.

Önbellek bölümünü sil

Bozuk bir sistem önbelleğe alınmış verilerin bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu nedenle bu verileri silmek iyi bir fikirdir, çünkü telefon yeniden başladığında bu verileri yeniden oluşturur.

  Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Önbellek Bölme.Tamam ok Telefonu yeniden başlatın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Oppo R15’inizin MMS gönderemediğini dikkate almak için son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna getirecektir. Telefon verilerinizin işlem sırasında silineceğini unutmayın; devam etmeden önce yedek bir kopya oluşturduğunuzdan emin olun.

  Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. veri ve Verileri sil (SMS, Rehber ve Fotoğrafları Sakla) .Tamam tamam Telefonu yeniden başlatın.

Telefon başladıktan sonra, bir MMS göndermeden önce cihazın APN ayarlarını yaptığınızdan emin olun.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardımcı olabilirsek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.