Oppo R15 Pro Sorun Açılmıyor Nasıl Onarılır

#Oppo # R15Pro, ilk kez Nisan 2018’de piyasaya sürülen birinci sınıf bir Android akıllı telefon modelidir. Corning Gorilla Glass 5 ile korunan 1080 x 2280 piksel çözünürlüğe sahip 6,28 inç AMOLED ekran kullanıyor. Önde 20MP selfie kamerası varken arka tarafta çift kamera sistemi var. Kaputun altında, 6GB RAM ile eşleştirilen Snapdragon 660 octa çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Oppo R15’in sorunu çözmeyeceğini göreceğiz.

Bir Oppo R15 Pro ya da bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Oppo R15 Pro Sorun Açılmıyor Nasıl Onarılır

Bir mobil cihazda meydana gelebilecek önemli sorunlardan biri açılmadığı zamandır. Bu, özellikle telefonunuzda saklamak istediğiniz verilere sahipseniz erişmek istediğiniz sinir bozucu bir sorun olabilir. Bazı durumlarda buna servis merkezine gitmesi gereken hatalı bir donanım bileşeni neden olabilir. Diğer durumlarda buna rağmen, birkaç sorun giderme adımıyla sabitlenebilen bir yazılım arızası olabilir.

Aşağıda listelenen bu sorunla karşılaştığınızda yapmanız gereken önerilen sorun giderme adımları aşağıda listelenmiştir.

Telefonun pilinin şarjlı olduğundan emin olun.

Yapmanız gereken ilk şey, sorunun boşalmış bir bataryadan kaynaklanmadığından emin olmaktır.

    Telefonun şarj portunu basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Bu bağlantı noktasına takılan kir veya pisliklerin giderildiğinden emin olun. Telefonu duvar şarj cihazıyla tamamen şarj edin. Telefon şarj olmazsa, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Duvar şarj aletini kullanarak şarj etmenin başarısız olması durumunda telefonu bir bilgisayarın USB portundan şarj etmeyi de denemelisiniz.

Batarya tam olarak şarj olduğunda, telefonu açmayı deneyin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefonunuz performansını artırmak için genellikle geçici verileri depolar. Ancak bu veriler telefonunuzda sorunlara yol açabilecek şekilde bozulabilir. Soruna neden olan şey buysa, yazılım sıfırlamasını yaparak telefon yazılımını yenilemeniz gerekir. Bu genellikle küçük yazılım hatalarının neden olduğu sorunu çözecektir.

    Güç tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başladığında bekleyin.

Oppo R15 Pro’nun açılmayacağını kontrol edin, sorun hala devam ediyor.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bazen Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama bu özel soruna neden olabilir. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırmasına izin verildiğinden, Güvenli Mod’da başlatmanız gerekecek.

    Telefonunuzu kapatın. Güç Düğmesine Basıp Tutun. Güç düğmesini bırakın ve Oppo animasyonunu gördüğünüzde Ses Kısma Tuşunu basılı tutun. Güvenli Mod görünene kadar Ses Kısma Tuşunu basılı tutun.

Telefonunuz bu modda başlarsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Hangi uygulamanın soruna neden olduğunu bulup kaldırın.

Hangi uygulamanın bu soruna neden olduğunu bulmak için bir deneme yanılma yöntemi yapmanız gerekecektir. Bir uygulamayı kaldırın, ardından sorunun oluşup oluşmadığını kontrol edin. Sorun artık oluşana kadar bunu tekrarlayın. Kaldırdığınız son uygulama büyük olasılıkla soruna neden olan şeydir.

Önbellek bölümünü sil

Bozuk bir sistem önbelleğe alınmış verilerin bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu nedenle bu verileri silmek iyi bir fikirdir, çünkü telefon yeniden başladığında bu verileri yeniden oluşturur.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Önbellek Bölme.Tamam ok Telefonu yeniden başlatın.

Oppo R15 Pro’nun açılmayacağını kontrol edin, sorun hala devam ediyor.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Göz önünde bulundurulması gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna getirecektir. İşlem sırasında telefon verilerinizin silineceğini unutmayın.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. veri ve Verileri sil (SMS, Rehber ve Fotoğrafları Sakla) .Tamam tamam Telefonu yeniden başlatın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve bunun muhtemelen hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olması nedeniyle kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.