Oppo R15x Facebook Nasıl Gidiş Sorununu Çözüyor

#Oppo # R15x, ilk olarak Kasım 2018’de piyasaya sürülen birinci sınıf bir Android akıllı telefondur. 1080 x 2340 piksel çözünürlüğe sahip 6.4 inçlik Süper AMOLED ekranlı sağlam bir yapı kalitesine sahiptir ve Corning Gorilla Glass 5 ile korunmaktadır. arkada çift kamera sistemi ve önde 25MP selfie kamerası var. Kaputun altında, 6 GB RAM ile birleştirilmiş Snapdragon 660 octa çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Oppo R15x Facebook’un çökmeye devam etmesini önleyeceğiz.

Bir Oppo R15x veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Oppo R15x Facebook Nasıl Gidiş Sorununu Çözüyor

Aşağıda listelenen önerilen sorun giderme adımlarını gerçekleştirmeden önce cihazın en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olun. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm. Bu, güncel olmayan bir yazılımın neden olduğu sorunun olasılığını en aza indirir.

Facebook uygulamanızın sürekli çökmesine neden olmasının ana nedenlerinden biri, telefon yazılımındaki aksaklıklardır. Uygulamadaki bir sorun veya uygulama ile telefonunuz arasındaki uyumluluk sorunlarından kaynaklanabilir. Aşağıda bu sorun için yapmanız gereken önerilen sorun giderme adımları listelenmiştir.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Yazılım sıfırlaması, telefon yazılımınızı bozuk herhangi bir geçici veriyi ortadan kaldıracak şekilde yenileyecektir. Bu görevi, cihazı yeniden başlatarak gerçekleştirebilirsiniz.

    Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin.

Oppo r15x Facebook’un çökmeye devam etmesinin hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Facebook uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Facebook uygulaması genellikle çalışmasını hızlandırmak için en sık kullanılan verileri saklayacaktır. Önbelleğe alınmış veriler bazen uygulamanın kendisinin sürekli çökmesine neden olan bozuluyor olabilir. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için, aşağıda listelenen adımları izleyerek bu uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

    Uygulama Yöneticisi’ndeki Settings.Tap uygulamasını açın ve ardından Uygulamalar listesine gidin.

Oppo R15x Facebook’un çökmeye devam etmesinin hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Facebook uygulamasının en son sürümünü yükleyin

Önbelleği ve uygulamanın verilerini temizleme işlemi başarısız olursa, Facebook uygulamasını telefonunuzdan kaldırmanız gerekir. Bu yapıldıktan sonra, uygulamanın en son sürümünü Google Play Store’dan indirin. Bu yeni sürüm, şu anda cihazınızla yaşadığınız sorunu çözebilir.

Facebook uygulamasını kaldırmak için

    Giriş ekranında, Google Play arama kutusundaki menü simgesine dokunun. Uygulamalarım ve oyunlarım’a dokunun. Facebook uygulamasına dokunun, ardından uygulamayı silmek istediğinizi onaylamak için UninstallTap OK düğmesine dokunun. Uygulama şimdi telefonunuzdan kaldırılacak.

Uygulama kaldırıldıktan sonra Google Play Store’u tekrar açıp Facebook’u arayın ve telefonunuza yükleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Önbellek Bölme.Tamam ok Telefonu yeniden başlatın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların Oppo R15x’in düzeltilememesi durumunda, Facebook çökmeye devam ediyor, o zaman bu durumla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. veri ve Verileri sil (SMS, Rehber ve Fotoğrafları Sakla) .Tamam tamam Telefonu yeniden başlatın.

Telefonu kurun ve sonra sadece Facebook uygulamasını yükleyin. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, şu anda en iyi seçeneğiniz varsa, daha fazla yardım için Facebook destek ekibiyle iletişim kurmaktır. Ayrıca, Facebook hesabınıza erişmenizi sağlayan farklı bir üçüncü taraf uygulaması kullanmayı deneyebilir veya Facebook web sitesini ziyaret etmek için telefon tarayıcısını kullanabilirsiniz.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.