Oppo R15x Sorun Açılmayacak Nasıl Fix

#Oppo # R15x, ilk kez Kasım 2018’de piyasaya sürülen birinci sınıf bir Android akıllı telefon modelidir. 1080 x 2340 piksel çözünürlüğe sahip 6,4 inç Super AMOLED ekrana sahip sağlam bir yapı kalitesine sahiptir ve Corning Gorilla Glass tarafından korunmaktadır 5. Önde bir çift arka kamera sistemi ve tek bir 25MP selfie kamera kullanır. Kaputun altında 6GB RAM ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 660 okta çekirdek işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Oppo R15x’in açılmayacağını ele alacağız.

Bir Oppo R15x veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Oppo R15x Sorun Açılmayacak Nasıl Fix

Herhangi bir mobil cihazda oluşabilecek en büyük sorun, açılmadığı zamandır. Bu, özellikle telefonunuzda depolanan, erişmek istediğiniz önemli verileriniz varsa, sinir bozucu bir sorun olabilir. Bu soruna neden olabilecek birkaç faktör vardır. hatalı bir donanım bileşeni gibi. Eğer bu donanımla ilgili bir problemse, bununla baş etmenin en iyi yolu telefonun bir servis merkezinde onarılmasıdır. Bu soruna ayrıca aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyerek çözülebilecek bir yazılım arızası neden olabilir.

Telefonun bataryasını şarj etme

Sorunun boşalmış bir bataryadan kaynaklanma ihtimali vardır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için önce telefonunuzu şarj etmeniz gerekir.

    Telefonun şarj portunu basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Bu bağlantı noktasına takılan kir veya pisliklerin giderildiğinden emin olun. Telefonu duvar şarj cihazını kullanarak tamamen şarj edin. Telefon şarj olmazsa, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Duvar şarj aletini kullanarak şarj etmenin başarısız olması durumunda telefonu bir bilgisayarın USB portundan şarj etmeyi de denemelisiniz.

Batarya tam olarak şarj olduğunda, telefonu açmayı deneyin. Hala açılmıyorsa, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam edin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Sorunun bozuk bir geçici veriden kaynaklanabileceği durumlar vardır. Bu durumda, geçici verileri telefon belleğinden temizleyeceğinden telefonu yeniden başlatmak isteyeceksiniz.

    Güç tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başladığında bekleyin.

Oppo R15x’in açılmayacağını kontrol edin, sorun hala devam ediyor.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bazen Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama bu özel soruna neden olabilir. Bu, uygulamanın hataları varsa veya telefonunuzla uyumlu değilse oluşabilir. Soruna neden olanın bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Telefonunuzu kapatın. Güç Düğmesine Basıp Tutun. Güç düğmesini bırakın ve Oppo animasyonunu gördüğünüzde Ses Kısma Tuşunu basılı tutun. Ses Kısma Tuşunu Güvenli Mod görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz bu modda başlarsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Hangi uygulamanın soruna neden olduğunu bulup kaldırın.

Önbellek bölümünü sil

Bozuk bir sistem önbelleğe alınmış verilerin bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu nedenle bu verileri silmek iyi bir fikirdir, çünkü telefon yeniden başladığında bu verileri yeniden oluşturur.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Önbellek Bölme.Tamam ok Telefonu yeniden başlatın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Oppo R15x’i tamir etmeyi düşünen son bir sorun giderme adımı açılmıyor, fabrika ayarlarına sıfırlama. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna getirecektir. İşlem sırasında telefon verilerinizin silineceğini unutmayın.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. veri ve Verileri sil (SMS, Rehber ve Fotoğrafları Sakla) .Tamam tamam Telefonu yeniden başlatın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve bunun muhtemelen hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olması nedeniyle kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.