Oppo RX17 Neo Ekran Titrek Sorunu Nasıl Onarılır

#Oppo # RX17Neo, ilk olarak Kasım 2018’de piyasaya sürülen birinci sınıf bir Android akıllı telefon modelidir. 1080 x 2340 piksel çözünürlüğe sahip 6,41 inç Super AMOLED ekrana sahip sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Arkada bir çift kamera sistemi bulunurken, ön kısım 25MP selfie kamerasına ev sahipliği yapıyor. Kaputun altında, 4GB RAM ile eşleştirilen Snapdragon 660 işlemcisini bulacaksınız. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Oppo RX17 Neo ekran titremesi sorununu çözeceğiz.

Bir Oppo RX17 Neo veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Oppo RX17 Neo Ekran Titrek Sorunu Nasıl Onarılır

Aşağıda listelenen önerilen sorun giderme adımlarını gerçekleştirmeden önce telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak için en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmeli ve yüklemelisiniz. Bu, güncel olmayan bir yazılımın neden olduğu sorunun olasılığını en aza indirir. Telefon zaten en yeni yazılım sürümünde çalışıyorsa, sorunu gidermenin zamanı gelmiştir.

Telefonun ekranının titremesinin ana nedenlerinden biri, bir yazılım sorunudur. Telefonda yüklü bu soruna neden olan bir uygulama olabilir veya telefondaki bazı bozuk veriler ekranı titretiyor. Şu anda yapacağımız şey, sorun giderme çabalarımızı cihazın yazılım tarafında yoğunlaştırmak.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefonunuz genellikle kolay erişim ve çalışmasını hızlandırmak için en sık kullanılan verileri kaydeder. Ne yazık ki, bu veriler genellikle cihazda bazı sorunlara yol açan bozulmalara neden olabilir. Bu durumda ilk önce yapmanız gerekenler telefon yazılımını sıfırlama işlemi yaparak yenilemek. Bu genellikle bozuk bir geçici verinin neden olduğu sorunu çözecektir.

    Güç tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başladığında bekleyin.

Ekranın hala titremekte olup olmadığını kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bunun nedeni, geliştiricinin henüz tamamlamadığı uygulamadaki hatalar veya uygulama ile telefon yazılımı arasındaki uyumluluk sorunları olabilir. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırmasına izin verildiğinden, Güvenli Mod’da başlatmanız gerekecek.

    Telefonunuzu kapatın. Güç Düğmesine Basıp Tutun. Güç düğmesini bırakın ve Oppo animasyonunu gördüğünüzde Ses Seviyesini Azalt tuşunu basılı tutun.

Ekran bu modda titremiyorsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Hangi uygulamanın soruna neden olduğunu bulup kaldırın.

Belirli uygulamayı bulmak bir deneme yanılma yöntemidir. Sorun oluşmadan önce indirdiğiniz en yeni uygulamayı kaldırarak başlayın ve ardından ekranın titremeye başladığını kontrol edin. Belirli bir uygulamayı kaldırdıktan sonra sorun bir daha oluşmayacak kadar bu adımı tekrarlayın. Bu son uygulama büyük olasılıkla sorunun nedenidir.

Önbellek bölümünü sil

Telefonunuz genellikle kolay erişim ve cihazın daha yumuşak çalışmasını sağlamak için yaygın olarak kullanılan verileri depolar. Bu verilerin bozulabileceği ve bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu nedenle bu verileri silmek iyi bir fikirdir, çünkü telefon yeniden başlatıldığında yeniden oluşturulur.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Önbellek Bölme.Tamam ok Telefonu yeniden başlatın.

Oppo RX17 Neo ekran titremesinin hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Oppo RX17 Neo ekran titremesi sorununu çözmeyi düşünen son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna getirecektir. Telefon verilerinizin işlem sırasında silineceğini unutmayın; devam etmeden önce yedek bir kopya aldığınızdan emin olun.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. veri ve Verileri sil (SMS, Rehber ve Fotoğrafları Sakla) .Tamam tamam Telefonu yeniden başlatın.

Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuza henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin. Sorun devam ederse ilk önce kontrol etmeyi deneyin. Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve bunun muhtemelen hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olması nedeniyle kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.