Oppo RX17 Neo Sorun Açılmıyor Nasıl Onarılır

#Oppo # RX17Neo, ilk olarak Kasım 2018’de piyasaya sürülen birinci sınıf bir Android akıllı telefon modelidir. 1080 x 2340 piksel çözünürlüğe sahip 6.41 inç Süper AMOLED ekran kullanan sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Çift arka kamera sistemi ve önünde tek 25MP selfie kamera bulunuyor. Kaputun altında, 4GB RAM ile eşleştirilen Snapdragon 660 octa çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Oppo RX17 Neo ile başa çıkmayacağız.

Bir Oppo RX17 Neo veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Oppo RX17 Neo Sorun Açılmıyor Nasıl Onarılır

Herhangi bir mobil cihazda ortaya çıkabilecek önemli sorunlardan biri açılmadığında Bu, özellikle telefonunuzda kayıtlı, erişmek istediğiniz önemli verileriniz varsa, sinir bozucu bir deneyim olabilir. Bunun olmasının ana nedenlerinden biri hatalı bir donanım bileşenidir. Eğer bu donanımla ilgili bir problemse, bununla baş etmenin en iyi yolu telefonun bir servis merkezinde onarılmasıdır. Bu soruna ayrıca aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyerek çözülebilecek bir yazılım arızası neden olabilir.

Telefonun bataryasını şarj etme

Sorunun boşalmış bir bataryadan kaynaklanma ihtimali vardır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için önce telefonunuzu şarj etmeniz gerekir.

    Telefonun şarj portunu basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Bu bağlantı noktasına takılan kir veya pisliklerin giderildiğinden emin olun. Telefonu duvar şarj cihazıyla tamamen şarj edin. Telefon şarj olmazsa, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Duvar şarj aletini kullanarak şarj etmenin başarısız olması durumunda telefonu bir bilgisayarın USB portundan şarj etmeyi de denemelisiniz.

Batarya tam olarak şarj olduğunda, telefonu açmayı deneyin. Hala açılmıyorsa, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarına devam edin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Sorunun bozuk bir geçici veriden kaynaklanabileceği durumlar vardır. Bu durumda, geçici verileri telefon belleğinden temizleyeceğinden telefonu yeniden başlatmak isteyeceksiniz.

    Güç tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başladığında bekleyin.

Oppo R17 Neo’nun açılmayacağını kontrol edin, sorun hala devam ediyor.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bazen Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama bu özel soruna neden olabilir. Bu, uygulamanın hataları varsa veya telefonunuzla uyumlu değilse oluşabilir. Soruna neden olanın bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Telefonunuzu kapatın. Güç Düğmesine Basıp Tutun. Güç düğmesini bırakın ve Oppo animasyonunu gördüğünüzde Ses Kısma Tuşunu basılı tutun. Güvenli Mod görünene kadar Ses Kısma Tuşunu basılı tutun.

Telefonunuz bu modda başlarsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Hangi uygulamanın soruna neden olduğunu bulup kaldırın.

Önbellek bölümünü sil

Bozuk bir sistem önbelleğe alınmış verilerin bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu nedenle bu verileri silmek iyi bir fikirdir, çünkü telefon yeniden başladığında bu verileri yeniden oluşturur.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Önbellek Bölme.Tamam ok Telefonu yeniden başlatın.

Oppo RX17 Neo’nun açılmayacağını kontrol edin, sorun hala devam ediyor.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Oppo RX17 Neo cihazını tamir etmeyi düşünen son bir sorun giderme adımı açılmıyor fabrika ayarlarına sıfırlama. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna getirecektir. İşlem sırasında telefon verilerinizin silineceğini unutmayın.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. veri ve Verileri sil (SMS, Rehber ve Fotoğrafları Sakla) .Tamam tamam Telefonu yeniden başlatın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve bunun muhtemelen hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olması nedeniyle kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.