Oppo RX17 Pro Ölüm Sayı Siyah Ekranı Nasıl Onarılır

#Oppo # RX17Pro, Kasım 2018’de piyasaya sürülen birinci sınıf bir Android akıllı telefon modelidir. Hem ön hem de arka camdan yapılmış bir Alüminyum çerçeveden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Bu telefon 1080 x 2340 piksel çözünürlüğe sahip 6.4 inçlik bir AMOLED ekran kullanıyor ve Corning Gorilla Glass 6 ile korunuyor. Ön tarafta 25MP’lik bir selfie kamerası var. Kaputun altında, 8GB RAM ile eşleştirilen Snapdragon 710 octa çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Oppo RX17 Pro Ölüm Ekranı Siyahı sorununu ele alacağız.

Bir Oppo RX17 Pro ya da bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Oppo RX17 Pro Ölüm Sayı Siyah Ekranı Nasıl Onarılır

Ölümün Kara Ekranı, ekranı çalışmayan bir telefona verilen bir terimdir. Bu sorun oluştuğunda, telefon hala açık olabilir ve bildirimler alıyor olabilir, ancak ekranda hiçbir şey görülemiyor olabilir veya tamamen kapalı olabilir ve yanıt vermeyebilir. Bu, genellikle telefon durdurulduktan, suya battıktan hemen sonra olabilir veya bir yazılım arızası nedeniyle de olabilir.

Aşağıda, bu sorunu çözmek için yapmanız gereken önerilen sorun giderme adımları listelenmiştir.

Telefonu şarj et

Yapmanız gereken ilk şey, boşalmış bir bataryanın neden olduğu sorunu telefondan şarj ederek ortadan kaldırmaktır.

    Telefonun şarj portunu, içine sıkışmış kir veya döküntülerin temizlendiğinden emin olarak bir basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Telefonu duvar şarj cihazını kullanarak tam olarak şarj edin. Telefon şarj olmazsa, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Duvar şarj aletini kullanarak şarj etmenin başarısız olması durumunda telefonu bir bilgisayarın USB portundan şarj etmeyi de denemelisiniz.

Telefonunuz yeterli şarjı aldıktan sonra, Oppo RX17 Pro Ölüm Ekranında Siyah sorununun hala devam edip etmediğini kontrol etmelisiniz.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Sorunun telefonda depolanan bozuk bir geçici veriden kaynaklanabileceği durumlar vardır. Soruna neden olan şey buysa, geçici işlem aygıttan kaldırılacağından, yazılım sıfırlaması yaparak telefon yazılımını yenilemelisiniz.

    Güç tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başladığında bekleyin.

Oppo RX17 Pro Ölüm Ekranının Siyah Ekranı sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatabiliyor musunuz kontrol edin.

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu genellikle uygulamanın hataları varsa veya cihazınızla uyumlu değilse gerçekleşir. Soruna neden olanın bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Telefonunuzu kapatın. Güç Düğmesine Basıp Tutun. Güç düğmesini bırakın ve Oppo animasyonunu gördüğünüzde Ses Seviyesini Azalt tuşunu basılı tutun.

Telefonunuzun ekranı bu modda çalışıyorsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanabilir. Hangi uygulamanın soruna neden olduğunu bulup kaldırın.

Belirli uygulamayı bulmak bir deneme yanılma yöntemidir. Sorun oluşmadan önce indirdiğiniz en yeni uygulamayı kaldırarak başlayın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Belirli bir uygulamayı kaldırdıktan sonra sorun bir daha oluşmayacak kadar bu adımı tekrarlayın. Bu son uygulama büyük olasılıkla sorunun nedenidir.

Önbellek bölümünü silmeyi deneyin

Bozuk bir sistem önbelleğe alınmış verilerin bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu nedenle bu verileri silmek iyi bir fikirdir, çünkü telefon yeniden başladığında bu verileri yeniden oluşturur.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Önbellek Bölme.Tamam ok Telefonu yeniden başlatın.

Oppo RX17 Pro Ölüm Ekranının Siyah Ekranı sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yapmayı deneyin

Dikkate alınması gereken son bir sorun giderme adımı kurtarma modundan fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna getirecektir. İşlem sırasında telefon verilerinizin silineceğini unutmayın.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. veri ve Verileri sil (SMS, Rehber ve Fotoğrafları Sakla) .Tamam tamam Telefonu yeniden başlatın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve bunun muhtemelen hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olması nedeniyle kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.