Oreo Güncellemesinden Sonra LG G6 Lagging

#LG # G6, geçen yıl piyasaya sürülen ve cam bir ön ve arka tarafa sahip alüminyum bir çerçeve kullanan amiral gemisi bir telefon. Telefonun, cihaza su ve toz koruması sağlayan bir IP68 derecesi vardır. Herhangi bir uygulamayı sorunsuz bir şekilde çalıştırabilmesi için 4GB RAM ile birleştirilmiş bir Snapdragon 821 işlemci kullanır. Bu, sağlam bir performans telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son taksitinde, Oreo güncelleme sorunu ve diğer ilgili sorunlardan sonra LG G6 lagging'i ele alacağız.

Bu konuyla ilgili bir LG G6 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirmenin yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebileceğini sorun.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak isterseniz, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızda da ulaşabilirsiniz.

içindekiler

 • Oreo Güncellemesinden Sonra LG G6 Lagging
 • Metin İşlevine Konuşmada LG G6 Lag
 • LG G6 Oreo Güncellemesinden Sonra Uygulama Bildirimleri Yok

Oreo Güncellemesinden Sonra LG G6 Lagging

Sorun: Hey, bir LG G6 sahibiyim. Birkaç gün önce telefon için bir güncelleme olduğunu gördüm. Telefonu güncellemeye karar verdim. Ana ekran ve böyle muhteşem görünüyordu. Eh, bu sorunlara başlıyorum. Telefon çok yavaş. Tüm önbellek dosyalarını silip telefonu yeniden başlatabilmem için yan düğmelerini tutmaya karar verdim. Hala hiç problem çözmedi. Telefonum hala geride ve en kötüsü…. Evden çıktığımda sinyal almıyorum. Telefon görüşmeleri ve metinler yapabilirim ancak çevrimiçi göz atmak mümkün değil. Telefonu "oreo" olarak güncellemem hata yaptım. Herhangi bir yardım takdir edilir. Teşekkürler!

Çözüm: Telefon büyük bir yazılım güncellemesine girdiğinde, alıştığı kadar hızlı çalışmayacağı durumlar vardır. Bu genellikle telefon tarafından yeniden yapılandırılmış önbelleğe alınmış verilerden kaynaklanır. Bu, cihaz, öncelik vermek için en çok hangi işlemleri kullandığınızı hala belirlediği için gecikmeye neden olacaktır.

Sorun bir gün sonra hala devam ederse, telefonu yeniden başlatmayı deneyin. Bazen problemi çözmek için gerekli olan budur. Telefon yeniden başlatıldığında, tüm telefon uygulamalarını Google Play Store'dan güncellediğinizden emin olun.

Yapabileceğiniz başka bir sorun giderme adımı, telefonun önbellek bölümünü silmek.

 • Ana ekranda Uygulamalar ve ardından Ayarlar'a dokunun.
 • Sekme görünümü kullanıyorsanız, Genel sekmesini seçin.
 • Depolama alanına ve ardından Dahili depolama'ya dokunun.
 • Menü seçeneklerinin hesaplamayı bitirmesini bekleyin.
 • Önbelleğe alınmış verilere ve ardından SİL'e dokunun.
 • Önbelleğe alınan verilerin temizlenmesini bekleyin; boyutuna bağlı olarak, tamamlanması birkaç saniye sürecektir.
 • Tamamlandığında, depolama ekranı yenilenir ve Önbelleğe alınmış veriler 0 B olarak gösterilir. Bu, önbelleğe alınan verilerinizin başarıyla temizlendiği anlamına gelir.

Telefon hala devam ediyorsa, bunun telefondan tamamen çıkarılmamış eski yazılım verilerinin neden olabileceği ihtimali vardır. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefon verilerinizi yedeklemek ve fabrika ayarlarına sıfırlamaktır.

Metin İşlevine Konuşmada LG G6 Lag

Sorun: Geçen ay ya da iki saatte, telefonumdaki Android konuşma-metin işlevinde iki çok sinir bozucu değişiklik fark ettim (sadece Oreo'a yükseltildi ama değişiklik yok). Birincisi, Android'in bir kelimeden emin olamayacağı alternatif kelime önerilerinin, artık hataları el ile düzeltmek zorunda olduğum için daha az sağlam hale geldiğini fark ettim (bazı basit yazım hataları metne dokunduğunda kendiliğinden düzeltir). Örneğin, bazı saçma sözleri diktim ve “acınacak” kelimesine çok yakın olmayan bir kelime, acınacak, acınacak ve acımasızlık için seçenekler veriyor (bu seçenekler kelimeye dokunduğunda ortaya çıkıyor) – Keep'i kullanıyorum Bu durumda uygulama) geçmişte aslında ben aslında konuştuğum kelime için bir öneri elde ediyorum. Şimdi, çoğunlukla her zaman sadece aynı kökle (mesela, zavallı) kelime almazsam. Beni deli eden ikinci konu, çok fazla kelime konuşmazsam, metnin telefonumda 7 saniye görünmeyecek olması. Mükemmel bir şekilde çalışmayı bıraktıktan sonra, en azından bir ya da daha fazla kelimeyi konuştuktan sonra mikrofon düğmesine basabilirim ve metin hemen görünecektir, ancak şimdi sadece mikrofonu devre dışı bırakır (beklendiği gibi) ancak hiçbir şey olmuyor. Şimdi sözlerini yazmalı ve Mesajlaşma uygulamasında canlı bir grup sohbetine ayak uydurabilmek için son derece sinir bozucu olan göstermeleri için 7 saniye beklemeliyim.

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, gecikmenin karşıdan yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmektir. Bunu yapmak için telefonu sadece Güvenli Modda başlatın. Telefon bu modda çalışırken, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların çalıştırılmasına izin verilir. Sorunun bu modda oluşmaması durumunda, büyük olasılıkla indirilen bir uygulamadan kaynaklanan bir sorun ortaya çıkar. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Sorunun, Güvenli Modda bile devam etmesi durumunda, aşağıda listelenen adımlarla devam edin.

 • Mesaj yöneticisinin mesaj önbelleğini uygulama yöneticisinden silmeyi deneyin.
 • Telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silin ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.
 • Telefon verilerinizi yedekleyin ve fabrika ayarlarına sıfırlayın.

LG G6 Oreo Güncellemesinden Sonra Uygulama Bildirimleri Yok

Sorun: LG G6'm var. Oreo güncellemesinden sonra, belirli uygulamaları kendi özel bildirimlerini almıyorum. Uygulamalar TNC Now (yerel haber istasyonu), normalde NBC jingle, Speedway market (normalde jingle verir) ve The Weather Channel (normalde hava durumuna bağlı olarak 2 farklı hava sesi verir) verir. İlk 2, ekranın üst kısmındaki uygulama simgesini gösterecektir. Hava durumu kanalı hiçbir şey göstermiyor.

Çözüm: Yapmanız gereken ilk şey, bu uygulamaların Google Play Store'dan güncellemeleri olup olmadığını kontrol etmektir. Daha sonra bunları uygun şekilde güncellerlerse. Ayrıca, etkilenen uygulamaları kaldırmak ve Google Play Store'dan yeni bir sürüm yüklemek en iyisidir. Telefonun bildirim ayarlarını da kontrol ettiğinizden emin olun.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuduğumuzda, hızlı bir yanıt veremeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.