Ortak Google Play Store hata kodları ve nasıl düzeltileceği

Bu sana hiç oldu mu? İlginç bir uygulama bulup, Google Play Store'dan rastgele görünen sayıları içeren şifreli bir hata mesajı almak için uygulamayı indirmeyi deneyin. Oldukça sinir bozucu, değil mi? En yaygın Google Play Store hatalarından bazıları, ne anlama geldikleri ve bunların nasıl çözüleceği aşağıda açıklanmıştır.

 • Google Play Store'u manuel olarak nasıl yüklerim?
 • Google Play çalışmıyorken ne yapılmalı?

Aşağıda açıklanan hataların çözümleri, forumdaki okuyucular ve moderatörlerin yanı sıra, DPI editörlerinin deneyimlerine dayanmaktadır. Google Play ile başka sorunlarla karşılaşırsanız, yorumlarınızı ve forumunuzda deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Atlamak:

Error DF-BPA-09DF-BPA-30 errorDF-DLA-15 errorRpc error: AEC: 0
Error rh01 / rpc: s-5: AEC-0Recovery errorError-06 BM-GVHDError rpc: s-3
Error: “Authentication required”Error “Package file invalid”Error 8Error 18
Error 20Error 24Error 101Error 103
Error 110Error 194Error 403Error 406
Error 413Error 481Error 491Error 492
Error 495Error 497Error 498Error 501
Error 504Error 505Error 905Error 906
Error 907Error 911Error 919Error 920
Error 921Error 923Error 924Error 927
Error 940Error 941Error 944Error 961
Error 963Error 971Error 975Error RH-01

Google Play – Hata DF-BPA-09 'Hata İşleme Satın Alma'

Sorun

Google Play Hata İşleme Satın Alma DF-BPA-09 bir uygulamayı indirmeye çalışırken oldukça sık görülür. Tekrar indirmeyi denediğinizde bu sorun ortadan kalkar, bu yüzden ayarlara gitmeniz gerekir.

Çözüm

Sorun, bireysel kullanıcılar değil Google Play'in kendisinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, yakın gelecekte sabitleneceğini umuyoruz. Bu arada, yapabileceğiniz şey şudur:

 • Cihazınızın Ayarlarına gidin
 • Uygulamalar veya Uygulamalar Yöneticisi'ne dokunun (ad, cihazınıza bağlı olarak değişir).
 • Tüm sütunlara kaydırın.
 • Google Services Framework'ü görene kadar aşağı kaydırın
 • Son olarak Verileri temizle ve ardından Tamam'ı seçin .

Bu işe yaramazsa, PC'nizdeki Google Play sitesine gidin ve akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden size sorun olan uygulamayı buradan yükleyin. Cihazınıza geri döndüğünüzde, kurulum çalışmalıdır.

 • Google Play uygulamalarının otomatik yüklenmesi nasıl devre dışı bırakılır?
 • Google Play Store'da ücretli bir uygulama nasıl alınır?
 • Google Play dışındaki uygulamaların nasıl yükleneceği

These are the solutions to the most common Google Play Store errors. / © AndroidPIT

Google Play – Hata DF-BPA-30

Sorun

Bu hatanın nedeni, Google sunucularından geliyor. İlk olarak, beklemenin harika bir çözüm olduğunu söyleyeceğiz, ancak diğer kullanıcılar için başka çözümler de var.

Çözüm

 • Web'de Google Play Store'u açın (örneğin, bir PC kullanın)
 • Ardından, Android'inizde yükleyeceğiniz bir uygulamayı seçin. Bu da sizi mantıklı bir şekilde hatalı bir şekilde göndermelidir [DF-BPA-30].
 • Akıllı telefonunuza geri dönün ve şimdi tekrar çalışmaya başlaması gereken indirmeyi deneyin.

Aksi halde, verileri silmeye veya "Google Play Hizmetleri" nin önbelleğini temizlemeye çalışabilirsiniz.

 • En yeni Google Play Hizmetleri APK'sını indirin ve yükleyin
 • Google Play hizmetleri: nedir ve ne için?

Try to clear the cache of the Play Store if all else fails. / © AndroidPIT

Google Play – Hata DF-DLA-15

Sorun

Bir güncelleme veya uygulama indirmek bu hatadan dolayı başarısız olabilir.

Çözüm

Yapılacak ilk şey, Play Store uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizlemektir. Bunu yapmak için, Ayarlar'a gidin, Uygulamalar'a dokunun ve Play Store'u arayın ve önbelleği ve verileri silebilirsiniz. Bazı akıllı telefonlarda, bu seçeneği görmek için Depolama sekmesine girmelisiniz.

Bu sorunu düzeltmeli, ancak devam ederse hesap ayarlarınıza gidip telefonunuzun Google hesabını silmeniz gerekir. Bunu yaptıktan sonra tekrar içeri girip tekrar yerleştirmeniz gerekiyor.

Google Play – Hata rh01

Sorun

Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu.

Ilk çözüm

Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store'a gidin ve hem Verileri temizle hem önbelleği temizle'yi seçin . Google Hizmetleri Çerçevesi için de aynısını yapın .

Ikinci çözüm

Gmail hesabınızı kaldırıp yeniden ekleyin, cihazınızı yeniden başlatın ve ardından Gmail hesabınızı yeniden ekleyin.

Google Play – Hata rpc: s-5: aec-0

Sorun

Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu.

Çözüm

Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store'a gidin ve Önbelleği temizle ve Güncellemeleri kaldır'ı seçin . Download Manager ve Google Services Framework için de aynısını yapın .

Google Play – Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu

Sorun

Bu hata mesajı genellikle bir uygulamayı güncellerken veya indirirken görünür. Google’ın sunucuları Google hesabınızdan bilgi alamıyor. Silebilir ve yeniden kaydedebilir, ancak sorunun devam edip etmediğini görmek için birkaç saat bekleyin. Bazen sadece kendi kendine ilgilenir.

Çözüm

 • Google Hesabınızı silmek için Ayarlar > Hesaplar > Google 'a gidin
 • Bu işlem tamamlandıktan sonra cihazınızı yeniden başlatmanız ve ardından hesabı yeniden senkronize etmeniz gerekir.
 • Son olarak, Ayarlar > Uygulamalar > Tümü > Google Hizmetleri Çerçevesini açın . İçinde, 'Verileri Temizle' ve 'Zorla Durdur' seçeneklerini tıklamanız gerekir.

Google Play – Hata BM-GVHD-06

Sorun

Google Play kartını kullanmak istediğinizde bu hata görüntülenir. Sorun birkaç ülkede var gibi görünüyor.

Çözüm

Öncelikle, cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin ve tekrar deneyin. Sorun devam ederse, Ayarlar > Uygulamalar > Play Store > Force Stop > Güncellemeleri kaldır'a gidin . Play Store daha sonra orijinal sürümüne dönecek ve sorun gitmiş olacak.

Google Play – Hata rpc: aec: 0]

Sorun

Bir uygulamayı indiremezsiniz.

Çözüm

Google hesabınızı kaldırın. Senkronize edilmiş tüm hesapları kaldırın. Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store'a gidin ve Verileri temizle'yi seçin . Cihazınızı yeniden başlatıp tekrar deneyin.

Google Play – Hata RPC'si: S-3

Sorun

Bir uygulama indirilemiyor.

Çözüm

Google hesabını kaldırın ve yeniden ekleyin veya alternatif bir hesap deneyin.

Google Play – Hata kimlik doğrulaması gerekli

Sorun

Garip bir şekilde, bu sorun Android cihazlarda oldukça yaygındır. Ama emin olun, onunla başa çıkmak için üç olası çözümümüz var. Bu ipuçlarından biri sorununuzu çözmelidir.

Çözümler

1. Telefonunuzun ayarlarında Hesaplar sekmesini girin. Ardından Google hesabını kaldırıp tekrar ekleyin. Her şey bundan sonra çalışırsa, bazen bir güncellemeden sonra görüntülenen basit küçük bir hataydı.

2. Ayarlarınıza gidin, Uygulama yöneticisi'ne dokunun ve ardından Google Play Store'a gidin. Bu menüdeki verileri silin (önbelleği de temizleyebilirsiniz).

3. Belki sorun gerçekten kimlik doğrulamasında değil, Play Store'un kendisinde. Bu durumda, uygulama ayarlarına ( Ayarlar > Uygulamalar ) gitmek, Play Store'da arama yapmak ve Güncellemeleri kaldır'ı tıklamanız yeterlidir. Başlamak için Play Store'u devre dışı bırakmanız gerekebilir. Bu şekilde, telefonu satın aldığınızda sahip olduğunuz Play Store sürümünü alırsınız, sadece güncellemeniz ve daha sonra yeniden kaydetmeniz gerekir.

Google Play – Paket Dosyası Geçersiz

Sorun

Play Store hatası.

Ilk çözüm

Ayarlar> Uygulamalar> Tümü'ne gidin ve soruna neden olan uygulamayı seçin, ardından Önbelleği temizle ve Verileri temizle'yi seçin . Google Play Store'da tekrar deneyin.

Ikinci çözüm

Google Play Store web sitesi aracılığıyla uygulamayı yükleyin.

Üçüncü çözüm

Kablosuz Ağı devre dışı bırakın ve mobil ağ verilerini kullanarak uygulamayı indirin veya güncelleyin.

Dördüncü çözüm

Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store'a gidin ve Önbelleği temizle ve Verileri temizle'yi seçin . Google Hizmetleri Çerçevesi için de aynısını yapın .

FIFTH çözümü

Google hesabınızı kaldırın, cihazınızı yeniden başlatın, Google hesabınızı tekrar ekleyin ve tekrar deneyin.

Google Play – Hata 8

Sorun

Bir uygulama indirmek ve indirme durduğunda bu hata oluşur.

Çözüm

Google Play Hizmetlerinin yüklü olduğundan emin olun. Sorun devam ederse, uygulama listesine gidin ve Google Play Hizmetleri'ne girin ve uygulamayı devre dışı bırakın. Daha sonra fabrika ayarlarını geri yüklemek isteyip istemediğinizi soracaktır, sadece onaylamak zorunda kalacaksınız. Bu sorunu çözmezse, Google destek ile iletişime geçmelisiniz.

Google Play – Hata 18

Sorun

Hata 18, 2015'in sonlarından beri olmuştur ve geçmişte sahip olduğunuz bir uygulamayı yeniden yüklemek istediğinizde gerçekleşir. Bu sorunun hızlı bir çözümü yoktur, ancak bazı hileler bazen yardımcı olabilir.

Çözüm

Bazı forumlara gittikten sonra, bazı kullanıcıların SD veya microSD hafıza kartlarını ayırarak ve yeniden bağlayarak 18 hatasını çözebiliyormuş gibi görünüyor. Ancak tüm kullanıcılar için çalıştığı gibi görünmüyor. Sorun devam ederse, Google'ın çevrimiçi desteğine başvurmayı deneyebilirsiniz. Son ve etkili çözüm bir Android sıfırlamadır.

Google Play – Hata 20

Sorun

Bir Android uygulaması yüklerken veya güncellerken bu sorun oluşur.

Çözüm

Bu hatayı gidermek için, / mnt / secure / asec / dizininde bulunan 'smd2tmp1' adlı bir dosyaya erişmeniz gerektiğinden köklenmelisiniz. Mobil cihazınız kökü olduğunda, bu klasörü kalıcı olarak sorunu çözmesi için silebilirsiniz.

Cihazınızı rootlamak istemiyorsanız başka bir çözüm var. Sorunlara neden olan uygulamanın dosyasını / verilerini / verilerini silin. Klasöre erişmek için dosya gezgini kullanın. Bunun için Android makalesi için en iyi dosya yöneticilerine göz atmanızı öneririm.

 • Ayrıca Android'in nasıl kökleneceğini kontrol edin: tam rehber

Google Play – Hata -24

Sorun

Bilinmeyen.

Çözüm

Bunu çözmek için bir kök yöneticiye ihtiyacınız var. Biriniz varsa, Veri / veri'ye gidin . Bu klasörde, uygulamanın soruna neden olan paket adını bulun (bu, Play Store web sitesinde uygulamanın URL'sine bakarak bulunabilir). Tüm klasörü silin. Uygulamayı yeniden yüklemeyi deneyin.

Google Play – Hata 101

Sorun

Şu anda yüklü olan çok sayıda uygulama indirilemiyor.

Çözüm

Eski ve kullanılmayan uygulamaları kaldırın.

Google Play – Hata 103

Sorun

Bu gizemli bir sorundur ve Google Play bir uygulamanın bir cihazla uyumlu olduğunu düşünür, ancak öyle olmadığını gösterir. Açıkça, Play Store çadırı kurulumu, ancak yapamaz. Aniden, 103 hatası oluşur ve uyumlu olanlar da dahil olmak üzere tüm diğer cihazlarınızda tekrarlanır – ne kabus.

Çözüm

Genellikle, bu hata birkaç saat sonra kendini çözeceğinden beri yanınızda hiçbir şey yapmazsınız. Sorunun sebebi? Bir uygulama imzası endişesi. Geliştirici bilginiz varsa, uygulamayı JDK aracı 1.6+ sürümüyle tekrar imzalayarak çözmeyi deneyebilirsiniz. Hata 48 saatten uzun sürerse, Google Destek ile iletişim kurun.

Google Play – Hata 110

Sorun

Uygulama yüklenemiyor.

Çözüm

Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store> Önbelleği temizle'ye gidin. Sorun devam ederse, uygulamayı Play Store web sitesinden indirmeyi deneyin.

Google Play – Hata 194

Sorun

Bu hata, Google Play Store'dan oyun veya uygulama indirmeyi denediğinizde olur.

Çözüm

Bu sorunla ilgili bir düzeltme, Google Play Hizmetleri ve Google Play Store için önbellek verilerinin temizlenmesidir.

 1. Ayarlar> Uygulamalar veya Uygulama Yöneticisi'ne gidin
 2. Tümüne genelinde gelin ve sonra Google'a aşağı Play Store uygulaması.
 3. Uygulama ayrıntılarını açın ve Zorla durdur düğmesine dokunun.
 4. Verileri temizle düğmesinin yanındaki simgesine dokunun.

Şimdi yukarıdaki işlemi tekrarlayın, ancak Google Play Store'u ikinci adımda Google Play Hizmetleri ile değiştirin ve daha sonra indirmeyi tekrar deneyin.

Bu işe yaramazsa, endişelenmeyin, sorun çözülmüştür ve Play Store uygulamasının sonraki sürümünde bir düzeltme dağıtılmaktadır. En yeni Google Play Store APK'sına sahip olmanızı sağlayın ve bu hatayı tekrar yaşamanız gerekir.

For the best Google Play experience, make sure you have the latest version installed. / © AndroidPIT

Google Play Hatası – 403

Sorun

İndirme imkansız ve istek 'yasak'. Bu genellikle tek bir cihazda uygulama satın almak için iki Google hesabı kullanıldığında gerçekleşir.

Firs çözümü

Google Play Store'a doğru Google hesabıyla gidin. Söz konusu uygulamayı kaldırın. Uygulamayı tekrar Google Play'den almaya çalışın ve satın alma düğmesini tıklayın.

Ikinci çözüm

Ayarlara girerek ayarlayabileceğiniz proxy'yi temizleyin, ardından Kablosuz ve Ağlar (veya Daha Fazla Ağ ) ve ardından Mobil Ağ'ı seçin . Erişim Noktası Adı anlamına gelen ve Proxy Seçeneğini Temizle'ye basan APN'yi seçin. Proxy'yi her zaman yeniden yükleyebilirsiniz.

Go to Settings > More networks > Mobile networks > APN, and hit the Clear proxy option. / © AndroidPIT

Üçüncü çözüm

Başka bir çözüm de, Ayarlar düğmesini seçerek Play Store'da yapabileceğiniz tüm arama geçmişinizi silmek olabilir. Ardından, Arama geçmişini temizle'yi seçin.

Dördüncü çözüm

Yeni bir Google hesabı oluşturmayı ve bunun yerine Play Store'u kullanmayı deneyin. Google Play'e gidin ve tekrar menü düğmesini seçin. Ardından Hesaplar'ı seçin ve Yeni Gmail hesabını seçin . Ardından uygulamayı tekrar yükleyin.

Google Play Hatası – 406

Sorun

Uygulamalar indirilemez. Bu özel hata, telefonunuzu kaydetmek için kullandığınız Google hesabını sıfırladıysanız, cihazınızı fabrika ayarlarına geri yüklediyseniz veya telefonunuza yeni bir hesap kaydettiyseniz oluşabilir.

Çözüm

Önbellek klasik bir takas umarım yapacağız. Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store> Önbelleği temizle'ye gidin.

Aksi takdirde, farklı bir ağ bağlantısında tekrar deneyin.

Google Play – Hata 413

Sorun

Uygulamaları veya güncellemeleri indirmek imkansız. Bir proxy kullanıyorsanız, Google Play Store'un işleyişinde sorunlara neden olabileceğini unutmayın.

Çözüm

Ayarlar bölümünde, Uygulamalar (veya Uygulama yöneticisi), sonra Tümüne tokatlamak bulabilirsiniz. Google Hizmetlerine gidin ve Verileri temizle ve ardından Durmaya zorla'ya dokunun. Google Play Store uygulamasıyla aynı şeyi yapın ve önbelleği internet tarayıcınızdan temizleyin.

Google Play – Hata 481

Sorun

Google Play Store hesabınızda bir hata var.

Çözüm

Hesabınızı kaldırın ve alternatif bir hesapla giriş yapın.

Google Play – Hata 491

Sorun

İndirme ve güncelleme imkansız.

Çözüm

Cihazınızın Ayarları , Hesaplar ve Google'a giderek Google hesabınızı kaldırın. Hesabı kaldır . Android'inizi yeniden başlatın ve hesabı bir kez daha ekleyin. Daha sonra, Ayarlar bölümünde, Apps gidip Tüm üzere hızlıca kaydırın. Google Hizmetlerine gidin, ardından Verileri temizle ve son olarak Durmaya zorla'yı tıklayın .

Wiping your cache partition is a solution to many problems on Android. / © AndroidPIT

Google Play – Hata 492

Sorun

Dalvik önbellek nedeniyle bir uygulama kurmak imkansız.

Çözüm

Ayarlar altında, Uygulamalar, sonra Tüm için tokatlamak ve Google Hizmetleri aşağı kaydırarak bulun. Burada Verileri temizle ve ardından Durmaya zorla'yı seçin . Google Play Store uygulamasında da aynısını yapın.

Not: Sorun çözülmezse Dalvik önbelleğini silmeyi deneyin. Bunu yapmak için, özel kurtarma moduna girin (yalnızca kökünüz varsa). Diğer bir çözüm de bir veri silme / fabrika ayarlarına sıfırlama işlemidir. Bu seçenek tüm kullanıcılar için geçerlidir ve kurtarma modunda yapılabilir. Dikkat edin, verilerinizi silecek, böylece tutmak istediğiniz her şeyi yedeklediğinizden emin olun.

Google Play – Hata 495

Sorun

Play Store'dan uygulama indirme veya güncelleme sorunu.

Çözüm

Google Play Store verilerinizi Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store> Verileri temizle’de silin. Google Hizmet Çerçevesi'nden de verileri silin ( not: Bu, cihazınıza yeni bir Google Kimliği atayacaktır, sanki fabrika ayarlarına sıfırlamışsınız demektir, bu da Google uygulamalarınızın daha sonra geçici olarak hareket edebileceği anlamına gelir).

Cihazdaki Google hesabınızı silin, telefonunuzu yeniden başlatın ve Google hesabınızı Ayarlar> Hesaplar> Hesap Ekle> Google Hesabı’na yeniden ekleyin.

Google Play Store – Hata 497

Sorun

Yüklü uygulamalar güncellenirken zorluk

Ilk çözüm

Play Store verilerinizi temizleyin. Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store'a gidin ve Önbelleği temizle, Verileri temizle ve Güncellemeleri kaldır'a tıklayın.

Ikinci çözüm

Varsa SD kartınızı devre dışı bırakın. Ayarlar> Depolama> SD kartın bağlantısını kesin.

Üçüncü çözüm

Telefonunuzun köklenmesi durumunda, uygulamanın APK'sını silip yeniden yükleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, Kök Gezgini'ni veya benzer bir uygulamayı açın ve Sistem / uygulama> R / W Dağı> Uygulamayı sil'e gidin. Ya da güvenli bir şekilde oynatabilir ve rahatsız edici APK'yı GoogleSearch.apk.backup gibi bir şeye yeniden adlandırabilirsiniz, böylece bir şey ters giderse onu geri alabilirsiniz.

Google Play – Hata 498

Sorun

Google Play Store'dan indirmelerin kesintiye uğraması.

Çözüm

Sorun, cihazınızın önbelleğinin dolu olmasıdır. Gereksiz uygulamaları ve dosyaları silin. Sesi azaltma, güç ve ana sayfa düğmelerine (Samsung cihazları için) veya ses kısma ve güç düğmesine (diğer birçok cihaz için) basarak akıllı telefonunuzu kurtarma modunda yeniden başlatın.

Bu mod birkaç seçenek daha sunar. Birim rocker ile seçenekler arasında gezinerek önbellek bölümünü temizle'yi seçin. Güç düğmesini kullanarak onaylayın.

Google Play – Hata 501

Sorun

Google Play Store'u açamıyor veya indirmeler gerçekleştiremiyorsanız, kesinlikle 501 hatasıyla karşılaşırsınız.

Çözüm

Bunu düzeltmek için Ayarlar'a gidip şu iki uygulamayı açmanız gerekir: Google Play Hizmetleri ve Google Play Store – daha sonra, Önbelleği Temizle'ye dokunmanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra Hesaplar'a gidin ve Google Hesabınızı silin. Ardından, telefonunuzu yeniden başlatın, Google hesabınızı tekrar girin ve senkronize edin, ardından telefonunuzun dokunmadan beş dakika bekletin. Bu beş dakika bittikten sonra, 501 hatası artık sizi rahatsız etmemelidir.

Google Play – Hata 504

Sorun

Uygulama bir hata nedeniyle indirilemedi.

Ilk çözüm

Her zamanki gibi, lütfen: Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store'a gidin ve Önbelleği temizle ve Verileri temizle . Ayrıca Google Hizmetleri Çerçevesi için önbelleği temizle ve Verileri temizle .

Ikinci çözüm

GMail hesabınızı kaldırmayı deneyin

Google Play – Hata 505

Sorun

Yinelenen izinlere sahip iki veya daha fazla uygulama

Çözüm

Hangi uygulamanın, uygulamayı yüklemeye ve kaldırmaya çalıştığınız ile aynı izinlere sahip olduğunu bulmanız gerekir. Bunu yapmak için, yüklemeye çalıştığınız uygulamanın APK dosyasını bulun ve uygulamayı bir Lucky Patcher yedeği kullanarak geri yüklemeye çalışın. Araç, hangi uygulamanın çakışmayı oluşturduğunu bildiren bir pencere sunmalıdır. Bu, kaldırmanız gereken uygulama.

Google Play – Hata 905

Sorun

Uygulamaları indirirken veya yeni güncellemeleri doğru şekilde yüklemede sorunlarınız var.

Çözüm

 • Ayarlar > Uygulamalar > Tümü'ne gidin
 • Google Play Store'un Uygulama sayfasında , Güncellemeleri kaldır'ı seçin.
 • Kurulum kaldırılıncaya kadar birkaç dakika bekleyin.
 • Yeniden yükleyin, Google Play Store'u yeniden başlatın. Hata gitmiş olmalı

Google Play – Hata 906

Sorun

Bu sorun esas olarak HTC One M8 ve M9'da ortaya çıkıyor. Bu genellikle bir uygulamayı indirirken veya güncellerken oluşur. Hata 907 ve 963 benzerdir ve aynı şekilde çözülür.

Çözüm

Uygulamayı indirirken ve yüklerken yaşanan sorunlarda, Play Store uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir. Bu işe yaramazsa, güncellemeleri kaldırın. Hala çalışmıyorsa, SD kartınızı kapatın ve Ayarlar > Hafıza / Depolama bölümüne gidin. Play Store'a dönün ve uygulamayı yüklemeye çalışın. Sorun devam ederse, muhtemelen uygulamanızı dahili belleğe aktarmak için harici bir karta sahip olursunuz. Daha sonra uygulama yüklendikten sonra SD karta gönderebilirsiniz.

Google Play – Hata 907

Bu sorun, Hata 906 ile aynıdır.

Google Play – Hata 911

Sorun

Bir uygulamayı indiremezsiniz.

Ilk çözüm

Ayarlar gidin, Uygulamalar, sonra Tüm için tokatlamak ve Google Hizmetleri gidin. Burada Verileri temizle'yi seçin .

Ikinci çözüm

Web sayfası girişi gerektiren bir kablosuz bağlantı kullanıyorsanız, hala giriş yaptığınızdan emin olun.

Üçüncü çözüm

Başka bir kablosuz ağ deneyin.

Dördüncü çözüm

Kablosuz ağdan mobil ağ veri hizmetlerine geçiş yapın. Yalnızca mobil planınızda verileri kullanmanın rahatlığı durumunda bunu yapın.

Google Play – Hata 919

Sorun

Uygulama indiriliyor ancak indirildikten sonra açılmıyor.

Çözüm

Android'inizde daha fazla alan yok. Müzik, video veya büyük uygulamalar gibi gereksiz tüm verileri eleyin.

Some problems can be fixed by clearing the cache and the data from the Google Play Store app. / © AndroidPIT

Google Play – Hata 920

Sorun

Bir uygulamayı indiremezsiniz.

Ilk çözüm

Kablosuz bağlantınızı kapatıp tekrar açın ve ardından söz konusu uygulamayı indirmeyi veya güncellemeyi deneyin.

Ikinci çözüm

Google hesabınızı silin, cihazınızı yeniden başlatın ve uygulama ayarlarında tekrar hesabınızı tekrar ekleyin . Alternatif bir hesap kullanmayı da deneyebilirsiniz.

Üçüncü çözüm

Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store'a gidin ve hem Verileri temizle, Önbelleği temizle hem de son olarak Güncellemeleri kaldır'ı seçin. Cihazınızı yeniden başlatın, Google Play Store'u açın ve uygulamayı tekrar indirmeyi deneyin.

Turning your Wi-Fi off and using mobile data can sometimes be an effective solution. / © AndroidPIT

Google Play – Hata 921

Sorun

Bir uygulamayı indiremezsiniz.

Çözüm

Google Play Store uygulamasının önbelleğini silmeyi deneyin. Bu işe yaramazsa, tüm Play Store uygulama verilerini silin, ancak bunun daha önce yaptığınız tüm ayarları sileceğini unutmayın. Son çare olarak, Google hesabınızı kaldırın, cihazı yeniden başlatın ve tekrar girin.

For some Play Store problems, you need to remove and reinstate your Google Account. / © AndroidPIT

Google Play Hatası – 923

Sorun

İndirme imkansızdır: Google hesabınızı senkronize ederken veya yetersiz önbellek alırken hata oluştu.

Çözüm

Google hesabınızı kaldırın ve yer kaplayan işe yaramaz uygulamaları silin. Ardından cihazınızı kurtarma modunda yeniden başlatın. Önbellek bölümünü temizle seçeneğini seçin ve cihazınızı her zamanki gibi başlatın. Endişelenme, kişisel verilerin silinmeyecek. Google hesabınızı bir kez daha ayarlayın.

Wiping the cache partition can solve the problem caused by insufficient cache memory. / © AndroidPIT

Google Play – Hata 924

Sorun

Genellikle daha büyük uygulamaları indirmeye çalışırken oluşur. Uygulama indirmeleri, ancak yükleme başarısız olduğunu söyleyerek hata mesajı görüntülenir, bir hata yapmak

Çözüm

Ayarlar> Tümü> Google Play Store> Güncellemeleri kaldır'a gidin. Bunu yaptıktan sonra, sorunlu uygulamayı tekrar indirmeyi deneyin.

Uninstalling updates to the Play Store might solve Error 924. / © AndroidPIT

Google Play – Hata 927

Sorun

İndirme mümkün değildir, çünkü Play Store'un bir güncellemesi devam ediyor.

Çözüm

Google Play Store tamamen yeni sürüme geçene kadar birkaç dakika bekleyin. Sorun devam ederse, Tüm Ayarlar, ardından Uygulamalar, tokatlamak gidip Google Hizmetlerini bulun. Verileri temizle ve ardından Zorla durdur'a dokunun. Google Play Store uygulamasıyla da aynısını yapın.

Muhtemelen şimdiye kadar bu hataların bazılarını hafifletmek için standart bir yol olduğunu tahmin ettiniz, bu nedenle yukarıda belirtilenlere farklı bir problem yaşarsanız, aynı adımları takip etmeyi deneyebilirsiniz. Verilerinizi silerken veya fabrika / veri sıfırlama yaparken her zaman dikkatli olun, çünkü bu kaydedilen resimlerinizden, dosyalarınızdan, kişilerinizden vb. Kurtulacaktır, bu yüzden tüm verilerinizi önceden yedeklediğinizden emin olun.

Before resorting to a factory reset, make sure you try all other solutions first. You will also need to back up your data beforehand. / © AndroidPIT

Google Play – Hata 940

Sorun

Uygulama indirilemiyor

Çözüm

Cihazınızı yeniden başlatmak kadar basit olabilir. Bu işe yaramazsa şu adımları izleyin:

 • Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store> Önbelleği temizle'ye gidin.
 • Ayarlar> Uygulama> Tümü> İndirilenler / İndirme Yöneticisi> Verileri temizle'ye gidin.
 • 'Google Hizmet Çerçevesi', 'Google Apps', 'Google Hangouts', 'Hizmet Denetleme' için de aynısını yapın. Bazı kullanıcılar, Chrome'daki verileri temizlemeyi ihbar ediyor.

Google Play – Hata 941

Sorun

Güncelleme sırasında kesinti.

Çözüm

Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store'a gidin ve Önbelleği temizle ve Verileri temizle'ye basın. Aynı yerde, İndirme Yöneticisi'ne gidin ve bunun için Önbelleği temizle ve Verileri temizle'ye basın. Güncellemeyi tekrar deneyin.

Clearing the cache and data for the Play Store will fix many common problems. / © AndroidPIT

Google Play Hatası – 944

Sorun

Uygulamaları güncellemeye çalıştığınızda bu hata ortaya çıkıyor ve Google Play Store kapalıyken gerçekleşmiş gibi görünüyor veya bir çeşit sunucu hatası var.

Çözüm

Uygulamayı daha sonra güncellemeyi deneyin. Google’ın ucunda geçici bir sorun gibi görünüyor, bu yüzden sadece onu beklemek zorunda kalacak.

Google Play – Hata 961

Sorun

Android uygulamalarını Play Store'dan yüklerken karşılaşılan sorunlar.

Çözüm

Öncelikle, satın aldığınız 15 dakika içinde yapabileceğiniz Play Store'dan para iadesi alın. Bunu yapmak için Play Store'da geri ödeme seçeneğini seçin. Ardından, cihazınızın Ayarlar bölümüne gidin ve Uygulamalar'ı ve tüm uygulamaları görene kadar sola kaydırın. Şimdi Google Play'e ilerleyin ve onu seçin. Burada, Önbelleği temizle'yi seçin. Sorun devam ederse Verileri de temizle'yi seçin.

Google Play – 963

Sorun

Play Store üzerinden bir uygulamayı indirmeye veya güncellemeye çalışırken, ağırlıklı olarak HTC One M8 ve M9 cihazlarında bulunur.

Ilk çözüm

Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store> Önbelleği temizle'ye gidin. Bir önceki ekrana ve önceki ekrana geri dönün, ardından Downloads / Download Manager> Verileri temizle'yi seçin .

Ikinci çözüm

Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store> Güncellemeleri kaldır; önceki ekrana geri dönün, ardından Google Play Hizmetleri> Verileri temizle.

Üçüncü çözüm

SD hafıza kartınızı devre dışı bırakın. Ayarlar> Depolama> SD kartını çıkar> Tamam'a gidin. Play Store'a geri dönün ve uygulamayı indirmeyi veya güncellemeyi tekrar deneyin. Çalışıyorsa, Ayarlar> Depolama> SD kartını takın.

Dördüncü çözüm

Uygulamayı cihazınızın dahili belleğine taşıyın. Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> seçeneğine gidin (soruna neden olan uygulama)> Dahili belleğe taşı. Play Store'a geri dönün, uygulamayı indirmeyi veya güncellemeyi tekrar deneyin, eğer çalışıyorsa, SD karta geri taşıyın.

Google Play – Hata 971

Sorun

Hata 971, Android 5.0.2'yi çalıştıran Wiko telefonlarında yaygın olarak görünür. İndirdikten sonra bir uygulamayı yüklemenizi engeller.

Çözüm

Wiko, bu sorunu kısa süre önce V30 güncellemesiyle düzeltti. Wiko telefonunuzda bu hatayı görüyorsanız, resmi Wiko sitesindeki talimatları kullanarak manuel olarak güncellemeyi deneyin.

Google Play – Hata 975

İyi haber şu ki bu hata nadirdir. Kötü haber şu anda hiç çözüm bulunmaması. Bu arada, Google destek ile iletişime geçmelisiniz.

Google Play – Hata RH-01

Sorun

Hata RH-01, Play Store'dan uygulama güncellemenizi veya indirmenizi engelleyebilecek bir sunucu hatasıdır.

Ilk çözüm

 1. Ayarlar> Tarih ve Saat'e gidin . Otomatik tarih ve saat + Saat Dilimi yanlışsa, manuel olarak ayarlamanız gerekir.
 2. “Otomatik Tarih ve Saat ” seçeneğinin işaretini kaldırın ve doğru tarih / saat + saat dilimini ayarlayın.
 3. Şimdi Google Play Store'da bir uygulamayı veya oyunu indirmeyi deneyin.

Ikinci çözüm

 1. Ayarlar> Uygulamalar'a gidin (Uygulama Yöneticisi)> Tümü
 2. Aşağı kaydırın ve “Google Play Store” u seçin
 3. “Zorla Durdur” a basın> “Verileri Temizle” yi seçin
 4. Yine Uygulamalar> Tümü> “Google Hizmet Çerçevesi” ni Seç
 5. Zorla Durdur”> “Verileri Temizle” ye dokunun.
 6. Play Store'da bir uygulamayı indirmek için tekrar deneyin.

Üçüncü çözüm

Bu, Google Play Store güncellemelerini geçici olarak Google Play Store uygulamasını fabrika / orijinal sürümüne geri döndürerek düzeltmek için kullanılan yaygın bir yöntemdir.

 1. Ayarlar> Uygulamalar> Tümü'ne gidin
 2. Aşağı kaydırın ve Google Play Store'ları seçin
 3. "Güç Deposu" na dokunun > "Güncellemeleri Kaldırma" yı seçin

Başka Play Store sorunlarına hiç rastladınız mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Google Pixel 2 XL'yi nereden satın alabilirim?

Best price

Google Pixel 2 XL – 64GB – Just Black (Unlocked) Smartphone

£589.00

£589.00 total

Check Offer

Google Pixel 2 XL – 128GB – Just Black (Unlocked) Smartphone

£600.00

£600.00 total

Check Offer

Google Pixel 2 XL 64GB SIM FREE/UNLOCKED – Black

£669.99

£669.99 total

Check Offer

Google Pixel 2 XL – 128GB – Just Black (Unlocked) Smartphone Brand New Sealed 

£680.00

£680.00 total

Check Offer

Google Pixel 2 XL – 128GB – Just Black (Unlocked) Smartphone Brand New Sealed 

£680.00

£680.00 total

Check Offer

Compare prices