Outlook ile Google Takvim Nasıl Senkronize Edilir?

Artık Google Takvim senkronizasyon seçeneği artık mevcut değil, çünkü Google bu desteğin 1 Ağustos 2014'te tamamen çalışmasını sonlandırdı. Bu nedenle, Google Takvim'i tek bir takvime taşımaya zorlayan görünüm takvimi ile senkronize edemiyorsunuz. Birçoğumuz için, tek bir takvime yapışmak daha kolay olabilirdi; Yine de, her ikisini de kullanmak isteyen birçok teknoloji meraklısı var. Senkronizasyon özelliğini herhangi bir resmi yoldan elde etmenin bir yolu yoktur, ama elbette alternatif çözüm de var. Artık google outlook senkronizasyonu birçok üçüncü taraf hizmetleri ve araçları kullanarak mümkün olabilir. Mevcut araçlardan herhangi birini kullanarak, görünüm takviminizi google ve / veya tam tersi şekilde kolayca senkronize edebilirsiniz.

Burada en popüler araçlardan bazılarını tanıtacağız ve bunları Google takvimiyle Outlook'u ücretsiz olarak senkronize etmek için indirebilirsiniz.

Ayrıca bkz. – Tabletin ikinci bir monitör olarak kullanılması

Google Takvim’i Outlook ile senkronize etmek için araçlar

 

Takvim Senkronizasyonu

Google outlook senkronizasyonu için gerekli tüm özellikleri sunacak bir araç arıyorsanız, şüphesiz Calendar Sync en iyi seçeneklerden biridir. Bu ücretsiz masaüstü istemcisi tabanlı araç, google takvimiyle görünüm takviminizi senkronize etmenize ve tam tersini yapmanıza olanak tanır. Kurulum işlemi oldukça kolaydır ve kişiselleştirme seçeneği de mevcuttur.

Bu harika aracı kullanarak Google Takviminizi Outlook 2003 ve üzeriyle senkronize edebilirsiniz. Bir yükleyici indirme ve bir .Zip indirecek.

Görüntü kaynağı – www.gilsmethod.com

  • Şimdi bu aracı kullanmak için, indirme işlemi tamamlandıktan sonra programı başlatın ve tüm ayarlar size gösterilecektir. Google hesabının ve şifrenin "Google Hesabı" başlığı altında e-posta adresi vermeniz gerekecek. Aracın (Takvim Senkronizasyonu) Google Takviminize erişmesine izin vermek için "Google'da Oturum Aç" düğmesinin tıklanması gerekiyor. veri.
  • Ardından, “Google Takvim / Outlook Takvimi Seç” seçeneklerini bulacaksınız. Burada takvim adını sağlamanız, Klasöre Göz At düğmesini tıklatarak, bilgisayarınızdaki veya dizüstü bilgisayarınızdaki takvime göz atabilir veya takvimi Google Hesabından yüklemek için Takvimi Yükle'ye tıklayın.
  • Çalışmak için bir sonraki seçenek “Senkronizasyon Ayarları” dır. Burada takviminizi senkronize etmek için üç seçenek vardır. Görünüm takvimini google, Google takvimiyle görünümde veya her ikisini aynı anda senkronize edebilirsiniz. Üç seçenekten birini seçtikten sonra Senkronize et düğmesine tıklayın. Bu kadar. Takvim girişleri, seçime göre senkronize edilir.

Takvim Eşitleme aracı, değişiklik yapıldığında girişi manuel olarak senkronize etme gereksinimlerini ortadan kaldırdığı için çok kullanışlı olan Otomatik Eşitleme seçeneğine sahiptir.

Otomatik Senkronizasyon sekmesi, üstteki Ayarlar sekmesinin yanında bulunur. Bu özelliği kullanmak için, üzerine tıklayın, “Zamanlanmış Senkronizasyonu Etkinleştir” onay kutusunu işaretleyin. Otomatik Senkronizasyon için iki seçeneğin altında.

İlk seçenek söz konusu olduğunda, dakika cinsinden bir süre girmeniz gerekir ve veriler o zamana göre senkronize edilir. Örneğin, verilerin her 6 saatte bir senkronize edilmesini istiyorsanız, “360” (6 × 60) yazın.

İkinci seçenek, günün belirli bir saatinde otomatik senkronizasyonu zamanlamak içindir. Burada saat, dakika, AM / PM'den bahsetmek ve daha sonra Save Settings'e tıklamanız gerekecektir. Şimdi, tüm yeni girişler seçilen zamanda senkronize edilecektir.

SynqYa

Görüntü kaynağı -www.akruto.com

Bu bir masaüstü aracı değil, daha ziyade web tabanlı bir hizmet. Birçoğunuz bu hizmeti biraz kafa karıştırıcı bulabilir ve kullanmayı tercih etmeyebilir, ancak bu web tabanlı uygulamayı kullanmanın avantajı, çalışmak için herhangi bir yönetici lisansı gerektirmemesidir.

Bu ücretsiz hizmeti kullanmak için önce Google Hesabınıza kaydolmanız ve Google Takviminize ve Google Drive'ınıza erişmesi için hizmete yetki vermeniz gerekir.

SynqYa'nın ana arayüzünde bir ihracat Google Takvim bağlantısı verilecektir. Üzerine tıklayın ve Google Takvim’deki tüm etkinlikler iCalendar formatında PC’nize indirilecektir. Şimdi iCalendar dosyası ile senkronize etmek için bakış açılabilir. SynqYa da çift girişleri tutacak, bu yüzden hem Google'da hem de Outlook'ta aynı giriş olacak.

Bu servislerin ikisi de iyidir, ancak önerimiz google outlook senkronizasyonu için Calendar Sync'dir. Ayrıca okuyun – Mac'te özel gözatma nasıl kullanılır