Özel Instagram Etiketleri Nasıl Yapılır?

Eğer avid Instagram Story kullanıcısıysanız, Instagram Stickers'ı en az bir kez kullanmış olmalısınız. Instagram Hashtags, Mentions, Polls, vb. İçeren bir dizi iyi bir koleksiyona sahiptir. Bunların bazıları statik iken, diğerleri tıklanabilir ve etkileşimlidir.

Ancak, zaman zaman, kendi kişiselleştirilmiş Çıkartmalarımızı Hikayelerimize eklemek istiyoruz. Ne yazık ki, Instagram yapmanın doğrudan bir yolunu sunmuyor. Ancak bunu başarmak için geçici çözümler var.

İşte size bunu yapmanın iki yöntemini anlatacağım. Bir üçüncü taraf uygulamasına ihtiyaç duyulurken, diğer yöntem iki web sitesinin desteğini gerektirir. Kafan karışmadan önce, adımlara atlayalım.

Yöntem 1: App ile

1. Adım : Cihazınıza AnySticker uygulamasını indirin.

İPhone'da AnySticker'ı indirin

Android'de AnySticker'ı indirin

Adım 2: Yüklendikten sonra AnySticker uygulamasını açın. Sonra Etiket Oluştur düğmesine dokunun. Ayrıca Önerilen etiketler arasından seçim yapabilirsiniz.

3. Adım: Bir sonraki ekranda, Etiket metnini girin.

Metin temasını değiştirmek için çıkartma metninin altındaki renklere dokunun.

Adım 4: Etiketin yazı tipini değiştiremezken, sembolünü değiştirmek için çıkartma metninden önce simgesine dokunun. Alternatif olarak, mevcut sembollerin bir listesini almak için üç noktalı simgeye dokunabilirsiniz. Ardından mevcut seçeneklerden istenen sembolü seçin.

Uygulamaya müzik, pil, seyahat ve yemek gibi simgeleri birleştirebilirsiniz. İlginç semboller oluşturmak için bu sembolleri kullanabilirsiniz. Örneğin, Instagram Hikayenizde veya şimdi çalmakta olduğunuz şarkı üzerinde bir müzik klibi paylaştığınızda, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi kendi özel Etiketinizi kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, uygulamadaki semboller listesinden Müzik sembolünü seçmek.

Adım 5 : Etiketinizden memnun kaldığınızda, Etiket Oluştur düğmesine dokunun.

6. Adım: Artık, Galeri’nizden, Sticker’ı eklemek istediğiniz resmi seçmeniz gerekiyor. Bunu yapmak için AnySticker uygulamasında Görüntü Seç'e dokunun. Depolama izni vermeniz istenecektir. Devam etmek için izin verin. Görüntüyü cihazınızdan seçin.

Note: You cannot change the position of the Sticker in this step.

7. Adım: Doğru resmi seçtiyseniz, Instagram Hikayesine ekle üzerine dokunun. Alternatif olarak, resmi değiştirmek isterseniz, Görüntüyü Değiştir'e dokunun ve yeni resmi seçin.

Adım 8: Önceki adımda seçtiğiniz resmin üzerine yeni oluşturulan Sticker ile Instagram Story ekranına götürüleceksiniz. Burada, konumunu değiştirmek için çıkartın ve hareket ettirin. Yeniden boyutlandırmak için tutam ve yakınlaştırma hareketini kullanın.

Bu adımda görüntünüze başka Öykü ögeleri, örneğin metin, doodle, vb. Ekleyebilirsiniz. Ne yazık ki, bu yöntem birden fazla çıkartma eklemenize izin vermez.

Also on Guiding Tech
Top 9 Instagram Story Highlights Tips and Tricks

Read More

Yöntem 2: Uygulama Olmadan

Uygulamada verilenlerden başka daha fazla sembol eklemek isterseniz, bunu da yapabilirsiniz. Bu yöntem herhangi bir uygulamayı içermez ama biraz sıkıcıdır. Bununla birlikte, önceki yönteme göre çeşitli avantajları vardır. Örneğin, çoklu özel Çıkartmalar ekleyebilir ve Etiketin yazı tipini değiştirebilirsiniz.

İşte yapman gerekenler.

1. Adım: Önceden bir simge içeren bir metin etiketi oluşturmanız gerektiğinden, önce simgeye veya bir simgeye ihtiyacınız vardır. Bunun için ASCII sembollerine sahip web sitelerini ziyaret edin. İşte kullanıyorum. Bunu da deneyebilirsiniz. Web sitesini açın ve beğendiğiniz sembolü kopyalayın.

2. Adım : Instagram uygulamasını açın ve Öykü simgesine dokunarak yeni bir Öykü oluşturun. Şimdi ya yeni bir fotoğraf çekin ya da Galeri'den eski bir fotoğraf yükleyin.

3. Adım: Öyküdeki Metin simgesine dokunun ve kopyaladığınız sembolü ilk adımda yapıştırın. Instagram varsayılan yazı tiplerini kullanmak istiyorsanız, metni girin, yazı tipi stilini seçin ve 5. adıma geçin.

4. Adım : Ancak, yazı tipi stilini değiştirmek isterseniz, süslü bir yazı tipi oluşturucu web sitesini ziyaret etmeniz gerekir. İşte iyi olanlardan bazıları.

Lingojam

Coolsymbol

Igfonts

Yazı tipi üreteci web sitesinde, Etiket metnini girin ve beğendiğiniz yazı tipi stilini kopyalayın. Sonra Instagram Hikayesine gidin ve sembolden sonra yapıştırın.

Adım 5: Artık hem metne hem de sembole sahip olduğunuz için, bir çıkartma gibi görünmeniz gerekir. Instagram Stickers genellikle gökkuşağı stil rengiyle beyaz bir arka plana sahiptir.

Beyaz arka plan görünümünü elde etmek için Instagram'da Klasik yazı tipi stilini seçin. Ardından beyaz arka planı elde etmek için A simgesine dokunun.

Adım 6: Gökkuşağı stili metnini almak için metni ve sembolü seçin. Alttaki renk seçeneklerini alacaksınız. Aşağıdaki kısım biraz zor, bu yüzden dikkatli ol.

Renk paletini almak için en sağdaki rengi tutun. Şimdi, parmağınızı ve seçilen metni kullanarak, renk paleti seçimini sağdan sola sürüklemek için bir elinizi kullanın ve aynı zamanda metin seçimini sağdan sola sürükleyin.

Başlangıçta biraz zor görünebilir. Ancak, bunu birkaç kez yaptıktan sonra çok kolaydır.

Yukarıdaki adımı beğenmediyseniz, bu numarayı deneyebilirsiniz. Metin karakterini tek tek kaldırın ve her karakter için yazı tipi rengini ayrı ayrı değiştirin.

Son olarak, normalde yaptığınız gibi Etiketin konumunu ve boyutunu değiştirin.

Also on Guiding Tech
Top 15 Instagram Story Tips and Tricks for 2018

Read More

Daha fazlasını ver

Her iki yöntem de Instagram için özel metin etiketleri oluşturmak için geçici çözümler olsa da, bunların hiçbiri çıkartmaları uygun şekilde eklemenize izin vermez. Sonunda tanıtılan Sticker özelliği için özel Çıkartmalar yaratabileceğiniz WhatsApp'a benzeyen Instagram'da bunun kullanılabilir olmasını umuyorum.

Bu arada, Hikayelerinizi geliştirmek için bazı ilginç yollar. Renkleri engelleyen öyküler oluşturabilir, Hikayelere Instagram yayınlarını ekleyebilir ve Yakın Arkadaşlar özelliğini kullanarak Öykülerin bir listesini oluşturabilirsiniz.