Özel Instagram vurgulamak için en iyi 5 uygulama

Instagram Hikayeleri ve Öne Çıkanlar belki de sosyal ağın en popüler özelliklerinden ikisi. Ve görünüşe göre, popülerlik yakında hiç solmayacak. Bildiğiniz gibi, vurgular sadece normal 24 saatlik raf ömründen daha uzun hikayelerdir ve Instagram profilinizin üstünde yer alırlar. Bu nedenle, bu vurguların hak ettikleri göz kürelerini alması önemlidir.

Top Best Apps To Make Custom Instagram Highlight Covers

Ancak gerçeği söylemek gerekirse, rastgele bir kapağa sahip bir vurgu, özellikle yeni bir ziyaretçiye bir hikaye anlatmaz. İşte o zaman vurgulamalar için özel kapaklar resme geliyor.

Varsayılan olarak, Instagram ilk hikayenin küçük resmini kapak olarak alır. Neyse ki, kapağı özelleştirmenizi sağlayan bir düzenleme seçeneği var. Evet, doğru okudun.

Bu yazıda, özel Instagram vurgu kapakları yapmanıza izin veren birkaç Android uygulaması göreceğiz. Peki, ne bekliyoruz? Başlayalım.

1. Cover Maker’ı vurgulayın

Highlight Cover Maker uygulaması hakkında sevdiğimiz, simgeler ve kapaklar için geniş şablon koleksiyonudur. Çeşitli arka planlarda sevimli küçük çıkartmalar bulacaksınız. Korkak suluboya arka planlarından klasik katı arka planlara kadar her şeyi burada bulacaksınız.

Top 5 Apps To Make Custom Instagram Highlight Covers 9Top 5 Apps To Make Custom Instagram Highlight Covers 10

Ve söz konusu çıkartma söz konusu olduğunda hayal kırıklığına uğratmaz.

Bu uygulama hakkında iyi bir şey, arka planları ve çıkartmaları birleştirip bunlara kişisel dokunuşunuzu ödünç verebilmenizdir. Ve hepsi bu değil. Ayrıca kapaklara metin ekleyebilirsiniz.

Top 5 Apps To Make Custom Instagram Highlight Covers 11Top 5 Apps To Make Custom Instagram Highlight Covers 12

Ve düzenleme işlemi parkta bir yürüyüş. Düzenleme modunu açmak için tek yapmanız gereken bunlardan birini seçmek.

Top 5 Apps To Make Custom Instagram Highlight Covers 13Top 5 Apps To Make Custom Instagram Highlight Covers 14

Tüm araçları ekranın altında bulacaksınız. Arka planı değiştirmek için ilk simgeye dokunun. Benzer şekilde, etiketi değiştirmek için yıldız simgesine dokunun.

Tamamlandığında, sağ üst köşedeki İndir simgesine dokunun, hepsi bu. Basit, bakın.

Top 5 Apps To Make Custom Instagram Highlight Covers

Uygulamanın kullanımı kolay olsa da, Highlight Cover Maker zaman zaman dikkatinizi dağıtabilecek reklamlarla birlikte gelir. Bunun dışında, bu uygulama ücretsiz ve ücretli şablonların bir karışımı ile geliyor.

2. StoryLight

StoryLight’ı açın ve size vuracak ilk şey, canlı renkler ve şablonların düzgün organizasyonu. Tüm şablonlar ana temalarına göre düzgün bir şekilde ayrılır. Karanlık tebeşir tabanlı temalardan sevimli sevimli temalara kadar her şeyi bulacaksınız.

Top Apps To Make Custom Instagram Highlight Covers 14Top Apps To Make Custom Instagram Highlight Covers 15

Yani, Instagram hikayenize uyanı seçin ve düzenlemeye devam edin. Yukarıdaki uygulamaya benzer şekilde, Storylight ayrıca ücretli ve ücretsiz şablonların bir karışımına sahiptir.

Top Apps To Make Custom Instagram Highlight Covers 13

Tek fark, tek tek şablonlar yerine, bir paketin tamamının ücretli olarak işaretlenmiş olmasıdır. Ve bana sorarsanız, bu küçük fark uygulama üzerinden göz atmayı çok daha kolay hale getirir.

Bir kapağı indirmek için üzerine dokunarak seçin. Seçiminize göre rengi, arka planı ve çıkartmayı değiştirebilirsiniz. Hepsinden geçmek için alttaki çubuk boyunca kaydırın. İşlemi tamamladığınızda Kaydet’i tıklayın.

Top Apps To Make Custom Instagram Highlight Covers 17Top Apps To Make Custom Instagram Highlight Covers 18

Özel Insta Vurgulama kapağınızı sıfırdan da oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak için, alttaki küçük Artı simgesine dokunun.

Ardından, geniş koleksiyondan çıkartmalar, arka planlar ve çerçeveler seçin. Ayrıca, isterseniz biraz metin atabilirsiniz.

Top Apps To Make Custom Instagram Highlight Covers 10Top Apps To Make Custom Instagram Highlight Covers 12

İşiniz bittiğinde kaydedin ve şablonu Instagram hikayenize uygulayın. Evet, bana daha sonra teşekkür edebilirsin.

Storylight ile yaptığım deneyler sırasında herhangi bir sorunla veya beğeniyle karşılaşmadım. Rastgele görünen bir reklam var. Biraz can sıkıcı bir sorun, şablonların ve çıkartmaların indirilmesi biraz zaman alıyor.

3. Hikaye Vurgu Simgeleri – Cover Maker Uygulaması

Listemizdeki üçüncü, Story Highlight Icons – Cover Maker App (bundan sonra Cover Maker olarak anılacaktır), yukarıdaki uygulamalardan biraz farklı bir uygulamadır.

Bu, kullanıma hazır şablonlardan oluşmuyor. Bunun yerine, sıfırdan özel Instagram Highlight kapakları oluşturmanıza olanak tanır. Bir sürü çıkartma, bir dizi çekici arka plan ve bir dizi harika kenarlık var.

Best Top Apps To Make Custom Instagram Highlight Covers 4Best Top Apps To Make Custom Instagram Highlight Covers 5

Bu yüzden tüm malzemeleri karıştırın ve özel bir şablon oluşturun.

Uygulamanın arayüzünü başlangıçta anlamak biraz zor olabilir. Ama neyse ki, ilk birkaç denemeden sonra asın.

Çıkartmalar ve arka planlar biraz sınırlı olsa da, iyi olan şey tüm öğelerin ücretsiz olmasıdır.

4. Hikaye Vurgulamak Kapak Maker

Story Highlight Cover Maker oldukça basit bir uygulamadır ve sınırlı sayıda şablonu vardır. Ancak, bu uygulamanın şablonları çekici ve renkli olduğundan, bunu denemeye caydırmayın.

Dört kategori arasından seçim yapabilirsiniz – Temel, Suluboya, Çizim ve Metin.

Best Top Apps To Make Custom Instagram Highlight Covers 7Best Top Apps To Make Custom Instagram Highlight Covers 8

Metin kategorisini oldukça güzel buldum ve normal çıkartma ve mermer arka planından biraz kaldırıldım.

Best Top Apps To Make Custom Instagram Highlight Covers 9Best Top Apps To Make Custom Instagram Highlight Covers 10

Story Highlight Cover Maker uygulamasının bir başka sınırlaması, mevcut şablonları düzenlemenize izin vermemesidir. Üstte, bu uygulama aynı zamanda şablonlarınızı yapmanıza izin verir, yani bir reçete pişirmek için mevcut çıkartmaları ve arka planları karıştırabilirsiniz.

5. Google Görsel Arama

Yukarıdaki uygulamalar size bir tabaktaki tüm simgeleri, şablonları ve görüntüleri sunar. Ancak, bir dizi farklı simgeyi keşfetmek veya şablonlarınızı yapmak için dışarı çıkmak istiyorsanız, Google Görsel Arama hayal kırıklığına uğratmaz.

Tek yapmanız gereken belirli bir simge türü aramak. Örneğin, yiyecek için bir vurgu kapağı yapmanız, arama çubuğuna yiyecek simgeleri girmeniz gerekir.

Top 5 Apps To Make Custom Instagram Highlight Covers 3Top 5 Apps To Make Custom Instagram Highlight Covers 4

Sadece lisansları bir kez kontrol ettiğinizden emin olun. Kişisel kullanım için çeşitli formatlarda bir dizi simgeye sahip Feekpik adlı bir site buldum.

Aynı zamanda, simgelerin şeffaf bir arka planı olmalıdır. Ancak, sağlam bir arka plana sahip çekici bir görüntü bulursanız endişelenmeyin, arka plan kolayca kaldırılabilir.

Görüntüyü indirdikten sonra, üzerine bir arka plan yapıştırın. Farkında olmayanlar için Adobe Stock ve Canva gibi uygulamalar, avantajlarınız için kullanabileceğiniz çok sayıda modaya uygun arka plan sunar.

Tüm bu değişiklikleri yaptıktan sonra, resmi Kapak olarak yükleyin ve hepsi bu.

Instagram Oyununu Kur

Instagram Highlight kapakları, tüm benzer hikayeleri tek bir çatı altında düzenlemenin harika bir yoludur. Yani, gıda ile ilgili on farklı vurgu varsa, bunları tek bir vurgu altında getirin ve uygun bir kapak verin.

Sadece Instagram profilinizi temizlemekle kalmaz, aynı zamanda takipçilerinize ve yeni ziyaretçilere Instagram oyununuzla ilgili ciddi olduğunuzu bildirir.

Sıradaki: Instagram Hikayelerinizi benzersiz yazı tipleriyle mi arıyorsunuz? Instagram için yazı tipi uygulamasını keşfetmek için aşağıdaki makaleye göz atın.