Paralel Uzay – Paralel Uzay Lite: Nasıl Farklılaşırlar?

Instagram ve Twitter dışında, çok az sayıda uygulama aynı uygulamadan profil değiştirmenize izin veriyor. WhatsApp bile yetenek sunmuyor. Böyle bir özelliğin olmayışı, insanların aynı telefonda çift hesap çalıştırmanın yollarını aramasını sağlar.

Parallel Space Vs Lite Fi

Böyle bir yöntem Paralel Uzay olarak bilinen popüler Android uygulamasını kullanmaktır. En azından bir kere kullanmış veya adını duymuş olmalısın. Paralel Uzay ile, telefonunuzda aynı uygulamanın ikinci bir örneğini çalıştırabilirsiniz.

Diğer uygulamalarda olduğu gibi, aynı zamanda lite grubunun ana sınıfına atlamaya ve kendi Parallel Space Lite uygulamasıyla uygulamalara gitmeye karar verdiler. Merak edebilirsiniz – Paralel Uzay Lite ana uygulamadan nasıl farklıdır? Eh, uzayın farklı boyutlarını araştırmak üzereyiz, ya da daha basit bir deyişle Paralel Uzay ve Paralel Uzay Lite’ı karşılaştıracağız.

Başlayalım.

Uygulama Boyutuyla Şaşırmaya Hazır Olun

Diğer tüm lite ve go uygulamaları ana uygulamalarına kıyasla daha küçük uygulama boyutuna sahipken, garip bir şekilde Parallel Space Lite ana uygulamasının boyutuyla aynı boyutta. Test ettiğim bazı telefonlarda, Lite uygulaması aslında daha ağırdı. Lite versiyonları daha ağır olan tek uygulama oldukları için ödüllendirilmeleri gerekir. Siz de başka bir uygulamadan haberdar olmanız durumunda, bize aşağıdaki yorumlarda bilgi verin.

Neyse, her iki uygulama da yaklaşık 8,6 MB ağırlığında. Şaka yapmıyorum bile. Uygulama boyutuna kendiniz bakın.

Parallel Space Vs Lite 1Parallel Space Vs Lite 2

İPhone’da Paralel Alan Kullanılabilirliği

Her iki uygulama da yalnızca Android telefonlar için kullanılabilir. İOS’ta avantajlarından yararlanamazsınız. Ancak, her iki uygulamada da kullandığınız uygulamalar, uygulamayı destekliyorsa verileri iPhone ile senkronize eder. Örneğin, Messenger’ı bu uygulamalar aracılığıyla kullanıyorsanız, mesajlarınız iPhone’da da kullanılabilir.

Benzer kullanıcı arayüzü

Bu iki uygulamayı başlattığınızda, yukarıda belirtilen adları dışında aralarındaki farkı ayırt edemezsiniz. Çünkü her ikisi de benzer bir kullanıcı arayüzüne sahip. Ana ekrandaki uygulama simgelerini, üstteki menü simgesiyle bulacaksınız. Ana uygulamada altta bulunan Özel tarama seçeneğiniz de vardır.

Parallel Space Vs Lite 3Parallel Space Vs Lite 4

Uygulama Ekle ekranının içinde de arayüz benzer. Tek fark, ana uygulamanın Gizli sekmeyi sunmasıdır (aşağıda bununla ilgili daha fazlası).

Parallel Space Vs Lite 5Parallel Space Vs Lite 6

İzinlerden Sakının

Öncelikle, Paralel Uzay’ın çalışması için çok fazla gereksiz izin gerekiyor. Telefon, takvim, mikrofon, vücut sensörü ve diğerleri gibi aklınıza gelebilecek her türlü izni ister. Daha da kötüsü, gerçek klonlanmış uygulamanın onlara ihtiyacı bile yok ve sadece onları isteyen Paralel Uzay. Bir kişi Lite uygulamasının çalışması için daha az izne ihtiyaç duyabileceğini düşünebilir, ancak durum böyle değil. Lite uygulaması aynı zamanda barışçıl çalışmak için aynı sayıda izin gerektirir.

Bahşiş: To view app permissions, go to Settings > Apps > Parallel Space > Permissions.Parallel Space Vs Lite 8Parallel Space Vs Lite 9

Google Play Store’daki her iki uygulama listesinde de klonlanan uygulamaların izin gerektirdiği ve veri toplanmadığı belirtildiği halde, diğer uygulamalardan gelen son veri sızıntılarını dikkate alarak sizi korkutuyor.

Parallel Space Vs Lite 7

Pil, Depolama ve Bellek Kullanımı

Paralel Uzay bir batarya hogger uygulaması olarak bilinir ve Lite uygulaması geleneği sürdürür – aynı zamanda beklentilerimizi de sarstı. Niye ya? Pil de dahil olmak üzere tüm kategoriler için, Lite uygulaması ana uygulamasından ilerideydi.

Parallel Space Vs Lite 10Parallel Space Vs Lite 11

Uygulamayı Güvenlik Ayarlarıyla Kilitle

Klonlanmış uygulamalar da bizim verilerimizi içerir ve hiç kimse başkalarının görmesini istemez. Böylece güvende tutmak için, herhangi bir üçüncü taraf uygulama dolabı kullanmadan Paralel Uzay uygulamasını kilitleyebilirsiniz. Yerleşik güvenlik ayarları yardımıyla bir parmak izi sensörünü kullanarak bir desen ekleyebilir veya kilidini açabilirsiniz. Neyse ki, Lite uygulaması bile her iki güvenlik önlemini de sunuyor.

Parallel Space Vs Lite 12

Reklamlar Her Yerde

Nadiren ücretsiz sürümde reklam sunmayan bir uygulama var. Umutlarını yükseltme. Paralel Uzay veya Lite uygulaması bunlardan biri değil. İlk ekranın başından itibaren ana uygulamada reklamlar sunulur. Bunun dışında, her iki uygulama da tam ekran reklamlar gösteriyor. Onlardan kurtulmak için pro sürüme abone olmanız gerekir.

Özel Olarak Göz Atın

Ana Paralel Uzay uygulaması, özel tarama sunan yerleşik bir tarayıcı sağlar. Paralel Uzay içinde internette gezinmek için kullanılan gizli mod gibi. Ana uygulamanın ana ekranından erişilebilir.

Parallel Space Vs Lite 13Parallel Space Vs Lite 14

Birden fazla sekme kullanabilir ve yer imleri ekleyebilirsiniz. Tarayıcı varsayılan arama motoru olarak Google aramasını kullanırken, onu değiştirme olanağı sunmuyor. Lite uygulamasında özel tarama özelliği eksik.

Uygulamalar için Gizli Yükleme

Lite uygulamasında bulunmayan tek önemli özellik, klonlanmış uygulamalar için Gizli kurulumdur. Genellikle, yalnızca cihazınıza yüklenen uygulamaları klonlayabilirsiniz ve klonlarsanız orada kalmaları gerekir. Ancak Gizli kurulum modunda, Paralel Alan’da klonladıktan sonra uygulamayı telefonunuzdan silebilirsiniz. Özelliğe, Paralel Alan uygulamasının içindeki Uygulama ekle simgesinden erişilebilir.

Parallel Space Vs Lite 17

Paralel Alan Uygulaması Güvenli mi

Her iki uygulama da hiç şüphesiz, işini mükemmel yapıyor. Ancak, her iki uygulamanın da düzgün çalışması için gereken izinlerin sayısı göz önüne alındığında, kesinlikle aklınızdaki şüpheleri doğuracaktır.

Paralel Uzay Alternatifleri

Telefonunuzda aynı uygulamanın iki örneğini çalıştırmak istiyorsanız, Android’deki Kullanıcılar özelliğinden yararlanabilirsiniz. Ayrı bir kullanıcı veya misafir profili oluşturmanız ve sevdiğiniz uygulamaları eklemeniz gerekir. Bu şekilde iki farklı hesaptan WhatsApp gibi aynı uygulamaya kolayca giriş yapabilirsiniz. WhatsApp için, telefonda iki WhatsApp hesabı kullanmak için WhatsApp işletme uygulamasını indirebilirsiniz.

Bir Mi telefonunuz varsa, telefonunuz aynı uygulamaların iki örneğini herhangi bir üçüncü taraf uygulaması yüklemeden kullanma olanağı sunduğundan, şansınız yaver gitmez. Bu özellik Çift uygulamalar olarak bilinir ve Ayarlar> İkili uygulamalar bölümünden erişilebilir.

Parallel Space Vs Lite 16

Benzer şekilde Samsung kullanıcıları, aynı cihazda iki sohbet uygulaması örneği çalıştırabilecekleri Dual Messenger olarak bilinen benzer bir özelliğe sahiptir.

Parallel Space Vs Lite 15

Uygulamalar Farklı mı?

Yukarıda gördüğünüz gibi, iki uygulama arasında fazla fark yoktur. Ana Parallel Space uygulaması, en azından benim için bile olsa, her açıdan Lite uygulamasından daha hafif ve iyi görünüyor. Parlak tarafta, her iki uygulamayı da yüklerken, telefonunuzda aynı anda üç farklı hesap kullanabilirsiniz.

İki uygulama arasında bir fark gördünüz mü? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Sıradaki: Android telefonunuzdaki önbelleği silmek yerine verileri sildiğinizde ne olur? İkisi arasındaki farkı bil.