PC ve Android Arasındaki Panoyu Eşitlemek İçin En İyi 5 Uygulama

Pushbullet şaşırtıcı evrensel pano özelliğini premium sürüme taşıdığında, mahvolmuştum. Bütün kurulumum bir gecede bozuldu ve bundan sonra Pushbullet’i tamamen çıkarmak zorunda kaldım. Bu ana kadar, şimdiye kadar asla alternatif aramamıştım.

Clipboard Sync Android Pc Fi

Pushbullet aracılığıyla başka cihazlara metin gönderme veya Google Keep, Sticky Notes vb. Gibi not uygulamalarını kullanma işi yaptı. Ancak, önemli bir sorunu vardı. PC’den Android’e metin almak ya da tam tersi için el ile ve uzun bir süreçti. Birisinin uygulamayı açması, metni kopyalaması, uygulamayı başka bir cihazda açması ve ardından o cihazda kullanılmak üzere oradan yapıştırması gerekiyordu. Ihh!

Neyse ki, panoyu Android ile PC arasında senkronize etmenizi sağlayan birçok Pushbullet alternatifi var. Burada beş tanesini seçtik. Onları kontrol edelim.

1. ClipSync

Kusursuz çalışan basit bir uygulama ClipSync’dir. Yalnızca Windows için kullanılabilen, çoğu uygulama için Google Chrome gerektirdiğinden, uygulama en popüler tarayıcılarla çalışır. Yani, başka bir tarayıcı kullanıyorsanız, ruh eşinizi bulmuş olursunuz. Ayrıca, uygulama oturum açmanızı ve yerel Wi-Fi ağlarında çalışmanızı gerektirmiyor.

Android uygulamasını kurmanın yanı sıra, Windows PC’nize ClipSync sunucusunu da kurmanız gerekir. Başka bir yazılım gibi yüklenecek basit bir programdır. Kurulduktan sonra, görev çubuğunda ClipSync simgesini göreceksiniz. Bu durumda, uygulama sizden güvenlik duvarınızdaki engeli kaldırmanızı isteyecektir.

Clipboard Sync Android Pc 3

Simge görev çubuğunda göründüğünde, Android uygulamasını açın ve PC’nizi görebilmeniz gerekir. Bununla birlikte, otomatik bağlantı çalışmazsa, Sunucuya manuel olarak bağlan üzerine dokunun. Bilgisayarınızın IP adresini girmeniz istenecektir.

Clipboard Sync Android Pc 4Clipboard Sync Android Pc 5

Bunun için, görev çubuğundaki ClipSync simgesine sağ tıklayın, size IP adresini göstereceksiniz.

Clipboard Sync Android Pc 7

Her şey yolunda giderse, pano senkronizasyonu işlevi hemen çalışmaya başlar. İyi kısmı, uygulamanın ücretsiz ve hafif olmasıdır. Ancak, en son 2012’de güncellendiğini görünce şaşırmış olabilirsiniz.

Clipboard Sync Android Pc 6İpucu:In the Android app settings, enable Auto start so that it starts automatically after boot up.

Artıları

  Giriş yapmanıza gerek yokFast

Eksileri

  Pano yöneticisi yok.

2. Klip Bulut – PC ve Android arasında Pano Eşitleme

İşte Google Chrome gerektiren uygulama geliyor. Yalnızca bir Chrome uzantısı olarak kullanılabilir. Özel bir PC uygulaması almazsınız.

Clipboard Sync Android Pc 2

Clip Cloud yalnızca Google hesaplarını desteklemektedir. Her iki cihazda da aynı Google hesabıyla oturum açmanız gerekir. Bundan sonra, pano senkronizasyonu otomatik olarak başlar. Herhangi bir cihaza bir şey kopyalayın; başka bir cihaza yapıştırabilirsiniz – farklı bir kısayol tuşu veya başka bir şey.

Ayrıca, pano şifrelenir ve veriler Google Cloud Message üzerinden iletilir. Ayrıca PC’den manuel olarak bir metin oluşturabilir ve telefonunuza gönderebilirsiniz.

Clipboard Sync Android Pc 1A

Dezavantajları gelince, önce pano geçmişi yok. İkincisi, 30 günlük bir deneme süresi alırken, bundan sonra ödemeniz gerekir. Neyse ki, geliştirici üç aylık, yıllık ve ömür boyu abonelik sunuyor.

Artıları

  FastCreate metni

Eksileri

  Yalnızca Chrome için Ücretli

3. Güvercin – Pano Senk.

Bir Chrome eklentisi olarak mevcut olan Pigeon, adından da anlaşılacağı gibi, Android telefonunuz ve bilgisayarınız arasında mesajlaşma görevi görür. Uygulamaya bağlı cihazları tanımlamak için Google hesabınızı kullanır. Uygulamaları yükledikten ve hesabınızla giriş yaptıktan sonra, kutunun dışında çalışmaya başlar. İlginçtir, kopyala ve yapıştır, Chrome dışında da çalışır.

Clipboard Sync Android Pc 14

Varsayılan olarak, veriler Android’de kopyalandığında PC’de bir ses çalınır. Ancak, Chrome’daki uzantı ayarlarında devre dışı bırakabilirsiniz. Ayrıca cihazları etkinleştirebilir ve devre dışı bırakabilirsiniz.

Clipboard Sync Android Pc 13

Herhangi bir ağda çalışırken, yalnızca Wi-Fi ile çalışmasını sınırlayabilirsiniz. Ayrıca, Zaman Çizelgesi özelliğini kullanarak kopyalamayı yapıştırmadan diğer cihazlara manuel olarak mesaj gönderebilirsiniz.

Clipboard Sync Android Pc 15Clipboard Sync Android Pc 16

Artıları

  CustomizableEasy kullanmak

Eksileri

  Yalnızca Chrome için kullanılabilir

4. Alt-C

Ne tür bir isim olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. İsmin yakında tanıyacağınız bir önemi var. PC ve Mac’te bağımsız uygulamalar olarak bulunan Alt-C uygulaması oturum açmanızı veya kaydolmanızı gerektirmez. Cihazları tanımlamak için senkronizasyon kodunu kullanır. Uygulama her iki cihazınıza da yüklendikten sonra (PC ve Android), Android uygulamasını açın ve Kodumu al üzerine dokunun.

Clipboard Sync Android Pc 8Clipboard Sync Android Pc 9

Şimdi uygulamayı PC’de açın ve oluşturulan kodu girin.

Clipboard Sync Android Pc 10

Bir cihazdan kopyalayıp bu noktada diğerine yapıştırmayı denerseniz, çalışmaz. Bunun nedeni, uygulamanın kopya yapıştırmak için varsayılan klavye kısayol tuşlarını kullanmamasıdır. Windows’ta Alt + C (kopyalamak için) ve Alt + V (yapıştırmak için) kombinasyonunu kullanmanız gerekir. İsim şimdi anlamlı mıydı?

İpucu: You can alter the key combination.Clipboard Sync Android Pc 11

İşini iyi yapıyor olsa da, bu yeni kombinasyona alışmak gerekiyor. Varsayılan tuş kombinasyonunu tercih ederim. Ancak uygulamanın bir pano geçmişi ile birlikte gelmesi farklı olduğundan bir avantajı vardır. Böylece yeni anahtarlarla sadece ihtiyacınız olan verileri kopyalarsınız. Ancak, diğer uygulamalara kıyasla, bu biraz yavaş geliyor.

Clipboard Sync Android Pc 12

profesyonel

  Pano yöneticisi

Eksileri

  SlowDifferent tuş birleşimi 2017’den beri güncellenmiyor

5. Clipto Pro – Ücretsiz Çapraz Platform Notları ve Pano

Zengin özelliklere sahip bir uygulamayı seviyorsanız, Clipto en iyi arkadaşınızdır. Panoları Android ile PC arasında senkronize etmenin yanı sıra, aynı zamanda bir web sürümü de elde edersiniz. Bir Google hesabı olması gerekmeyen herhangi bir hesabı kullanarak oturum açabilirsiniz.

Uygulamaya pano geçmişi, arama, etiket, filtre, sıralama ve daha fazlası gibi özellikler sunar. Yazı tipi boyutunu ve stilini bile özelleştirebilirsiniz. İsterseniz kendi metninizi de ekleyebilirsiniz.

Clipboard Sync Android Pc 18Clipboard Sync Android Pc 19

Kurulduktan sonra Android ve Windows uygulamasında iki ayarı etkinleştirmeniz gerekir. Biri Track panosu ve ikincisi Universal panosu. Yalnızca etkin olduklarında, panoyu sorunsuz bir şekilde senkronize edebilirsiniz.

Clipboard Sync Android Pc 17

Özellikler sizi sevmesine rağmen, uygulamanın sakıncaları vardır. Mesela, Windows uygulaması biraz bozuk. Bunu kullanmak için masaüstündeki EXE dosyasının kısayolunu eklemeniz gerekir.

Artı, sürekli çalışıyor olması gerekiyor. Arka planda yok ama düzgün çalışması için uygun bir uygulama olarak. Ayrıca, Android uygulaması panoda bir değişiklik olduğunda her zaman bir uyarı alarmı gönderir. Bu benim için oldukça can sıkıcı.

Clipboard Sync Android Pc 20

Artıları

  Zengin özelliklere sahip – arama, etiketler, sıralama, tarih ve daha fazlası

Eksileri

  Ting soundNe açılması gerekiyor

İyi şeyler geliyor

ClipSync veya Pigeon’u tercih ederim. ClipSync yıllar önce güncellendiğine rağmen kusursuz çalışıyor. Ancak, eski bir uygulama fikri sizi hayal kırıklığına uğratırsa, Güvercin ile gidin. Keşke bir pano yöneticisi olsalardı, o zaman hayat sıralanırdı. Ne yazık ki, kişi her şeye sahip olamaz.

Ancak daha iyi hissetmenizi sağlarsa, Microsoft, panoyu Android ile PC arasında senkronize etmenizi sağlayan yerel bir özellik üzerinde çalışıyor.

Sıradaki: Join app ayrıca diğer fonksiyonların yanı sıra PC ile Android arasında klavyeyi senkronize ediyor. Başka ne yaptığını ve nasıl kullanılacağını bilin.