PC ve Android için Reddit Nasıl Özelleştirilir

Reddit genellikle internetin ön sayfası olarak anılır. Benim için internetin ana sayfası. 2005 yılında kuruldu ve internet, mizah ve her şeyi barındıran bir mağaza haline geldi. Reddit sadece 2018 gibi hoş bir gelişme yaşadı.

Reddit, alt bölümler altında kategorize edilmiş bol miktarda içeriğe sahiptir. Reddit'teki sirkte kaybolmak çok kolay, böylece Reddit'ten en iyi şekilde nasıl uyarlanabileceğine dair bir rehber.

Başlamadan önce, bir Reddit hesabınız olduğunu varsayalım. Değilseniz, kendinizi kaydedin ve bana daha sonra teşekkür edebilirsiniz.

Eski Reddit Arayüzüne Geç

Reddit, kullanıcı arayüzünü bu yılın başlarında yeniledi. Pek çok Redditor, kullanıcı arayüzünün eskisinden daha uygun olmadığını düşündü, bu nedenle birincil endişeleri bir masaüstü bilgisayardaki Reddit'in eski sürümüne geçiyordu. Bunu nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız, süreç oldukça basittir.

Adım 1: Reddit'e giriş yapın.

Adım 2: Ekranın sağ üst köşesindeki profil düğmesine tıklayın.

Adım 3: Eski Reddit'i Ziyaret Et'e tıklayın.

Bunu tıklar tıklamaz, Reddit'in eski versiyonunu kendi çekiciliğini görürsünüz – birçok kullanıcının kullanması daha kolay olan klasik bir Reddit. Ancak, Reddit'in eski sürümüne geri dönme seçeneğinin sonsuza kadar mevcut olacağından şüphe duyuyorum.

Also on Guiding Tech
4 Lightweight Android Apps for Reddit that Consume Less Memory

Read More

Gece modu

Geceleri, ekranın parlaklığı çok fazla bunaltıcı olabilir. Bununla başa çıkmak, Twitter gibi birçok popüler uygulama ve hizmet bir gece modu özelliği dahil ettik. Gece modu, uygulamayı veya web sitesini karanlık yapar, böylece gözünüze zarar vermez.

PC'de

Bu basit adımları izleyerek Reddit'i PC'nizdeki gece moduna değiştirebilirsiniz:

1. Adım: Ekranınızın sağ üst köşesindeki profil düğmesine tıklayın.

Adım 2: Gece Modunu hareket ettirin.

There you go! Your eyes will bless you now. You can undo this by flicking the Night Mode off again.

Android'de

Reddit'in Android uygulamasının gece moduna geçme seçeneği de var.

1. Adım: Reddit uygulamasında, uygulamanızın sol üst köşesindeki avatarınıza tıklayın.

Adım 2: Gece moduna geçmek için ay simgesine tıklayın.

Bu işi yapacak. Ay simgesini tekrar tıklayarak bu durumu tersine çevirebilirsiniz.

Gönderi Düzenini Değiştirme ve Ana Sayfada Sıralama

Reddit ana sayfasındaki mesajını üç şekilde gösterir: Kart, Klasik ve Kompakt. Kart görünümünde, mesajlar ekranda daha az sayıda yayın yapan kartlarda ayrıntılı olarak gösterilir ve biraz kaydırmanız gerekir. Klasik ve Kompakt görünüm, ana sayfada daha fazla yayın sığmaya eğilimlidir.

Ayrıca, mesajlar En İyi, Sıcak, Yeni, Tartışmalı, Üst ve Yükselen olarak sıralanabilir.

PC'de

PC'de iken, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi Reddit araç çubuğundaki üç düğmeden herhangi birine tıklayarak düzeni değiştirebilirsiniz. Gönderilerinizi sıralamak için Sıralama seçeneğini tıklayabilir ve Reddit'in sizin için mesajları nasıl önceliklendirdiğini değiştirebilirsiniz.

Android'de

Bu seçenek Android'de de oldukça basit. Ancak, Kart ve Klasik arasından seçim yapabileceğiniz iki seçenek var. Yine de, yazılarınızı PC'deki gibi düzenli seçeneklere göre sıralayabilirsiniz. Mesaj gösterimlerini değiştirmek için ekranın sağ üst tarafındaki kart benzeri butona tıklayın ve yayın düzenini değiştirebilirsiniz. Ekranın sol üst tarafındaki varsayılan Best Posts'e tıklayarak sıralayabilirsiniz.

Also on Guiding Tech

.camp-list-990{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/WordPress-Import/2017/08/182955/reddit-green-banner_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1518419600’);background-size:cover;background-position:center center}

#Reddit

Click here to see our Reddit articles page

Favori Subreddit'inizden Daha Fazla Mesaj Görüntüle

Alt bölümler havalıdır. Bir Reddit kullanıcısının favori alt yapısına sahip olması normaldir. Yani bir tane varsa, yayınlarını en başta ve diğer yayınlardan önce görmek istersiniz. Şimdi, bunun için endişelenmenize gerek yok çünkü Reddit sizin girişinizden öğrenir.

Note: You can discover subreddits by this master list or browse them by broader topics.

Bir yayına yükseltmek veya küçültmek, hatta iş parçacığı hakkında yorum yapmak zorunda kalırsanız, Reddit eylemi not eder. Daha sonra, daha çok meşgul olduğunuz alt dizeleri önceliklendirir. Akıllı Reddit!

Reddit'in Özel İçeriğini Görüntüle

Bunu tekrarlayacağım: Reddit internetin ön sayfası. Bunun nedeni, orijinal, yayınlanmamış içeriğe sahip birçok kişinin, öncelikle en fazla etkileşim elde etmek için onu Reddit'e göndermesidir. Bu mesajlar Orijinal İçerik, kısaltılmış OC olarak adlandırılır. İşte onlara nasıl erişebilirsiniz.

Adım 1: Ekranın üst kısmındaki menüyü tıklayın.

2. Adım: Orijinal İçeriğe tıklayın.

Reddit'teki orijinal içeriği içeren bir sayfa gösterilecektir. Bu, internetin yemini alıp diğer web sitelerine dağıttığı yerdir. Burada gördüğünüz içeriğin elbette başka bir yerde görülememesi büyük olasılıkla, birileri onu buradan almaz ve etrafa dağıtmaya başlar.

Ancak, Reddit'in Android uygulamasında bu seçeneği bulamazsınız.

Android'de Reddit Temasını değiştirin

Bu Android için Reddit uygulamasında mevcut olan ilginç bir özellik. Monotoni yavaş bir katil, öyle diyorlar. Reddit, Reddit'in Android uygulamasına yeni temalar ekleyerek normal Reddit arayüzünden sıkılmamanızı sağladı. Aşağıdaki basit adımları izleyerek temaları değiştirebilirsiniz.

Adım 1: Ekranın sol üst köşesinde avatarınızı tıkladıktan sonra Ayarlar düğmesine tıklayın.

Adım 2: Temalar seçeneğini tıklayarak mevcut temalar arasında geçiş yapın.

Redditors'ı takip et

Alt bölümleri takip etmek yaygın bir şeydir. Ancak, yayınlarını bir ileti dizisinde beğenirseniz, Redditors profilini çok iyi takip edebilirsiniz.

Adım 1: Takip etmek istediğiniz bir Redditor'un profilini tıklayın.

Adım 2: Ekran kartının sağ tarafında bulunan profil kartında görünen İzle düğmesine tıklayın.

Bitti! Artık Reddit, izlediğiniz Redditors'tan size gönderilen mesajları gösterecektir. Bu profillere daha sonra erişebilirsiniz (yayınlarını kaçırmış olmanız veya takip etmekten vazgeçmek istemiyorsanız), ana sayfanın en üst menüsünde yer alan profillerine tıklayarak. Takip ettiğiniz profillerin listesini görmek için menüde bir miktar aşağı kaydırmanız gerekecektir.

Aşağıdaki profiller Android'de benzer şekilde çalışır. Bir Redditor'un profilini tıklayabilir ve İzle düğmesine tıklayabilirsiniz.

Reddit Hesabınızı Devre Dışı Bırakın

Eh, bazen zaman vedalaşmaya zaman gelir. Reddit'e çok fazla şey katıyorsanız (diğer sosyal medya platformları gibi oldukça bağımlılık yaratabilir), Reddit hesabınızı devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz. Bu seçenek PC'de mevcuttur. Hesabınızı silmekle aynı şeydir, ancak seçenek hala Reddit topluluğunun bir parçası olduklarından, gönderilerinizin hesabınızın devre dışı bırakılmasını sağlamaya eğilimli olduğu için "Hesabınızı Silin" olarak adlandırılır.

Note: You cannot recover a deactivated Reddit account.

Reddit hesabınızı aşağıdaki adımları izleyerek devre dışı bırakabilirsiniz.

Adım 1: Ekranın sağ üst köşesindeki profil menüsünün altındaki Kullanıcı Ayarları'na tıklayın.

2. Adım: Aşağı kaydırın ve Hesabı Devre Dışı Bırak'a tıklayın.

Reddit bunu size karşı uyarır ve giriş bilgilerinizi tekrar girmenizi ister. Ayrıca, hesap devre dışı bırakmanın özelliklerini de gösterecek ve ilerlemenizi isteyecektir. Bu yapıldı, Reddit hesabınız devre dışı bırakılacak.

Also on Guiding Tech
3 Best Ways to Access Deleted Reddit Comments

Read More

Size iyi günler, Redditor

Umarım Reddit'i kişiselleştirmeye yönelik bu ipuçları, platformu daha iyi anlamanıza ve en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur. Reddit, ilgi uyandırıcı ve her türlü içeriği ilgi çekici topluluklarla paylaşmak için ilginç bir yerdir. İnsanlar yayınlarınıza tepki vermeye eğilimlidir, onlara yorum yapar ve bu şeyler Karma'yı artırır. Daha fazla Reddit Karma'ya sahip olursunuz, daha çok Reddit süperstarı olursunuz.

Reddit'ten en iyi şekilde yararlanmak için, platformda kullanılan popüler kısaltmalardan haberdar olmalısınız. İşte bu konuda daha fazla konuşabilen harika bir Reddit ipliği.