Phiaton BT 100 NC vs BT 150 NC: 4 Temel Fark

Seyahat eden profesyonellerin çoğu için kablosuz kulaklıklar daha kullanışlıdır çünkü kimse dolaşmış kablolarla uğraşmak istemez. Kablosuz kulaklık söz konusu olduğunda, piyasada Jabra Elite 65T, Bose SoundSport Free veya Phaiser Tecton BHS-730 gibi uygun fiyatlı ürünler bulunmaktadır. Ve kulübe katılan başka bir oyuncu Phiaton.

Phiaton'un BT 100 NC ve BT 150 NC, aktif gürültü iptalini destekleyen segmentteki popüler modelleridir. Bu kulaklıklar benzer 'boynunuzdaki aşınma' tasarımına sahiptir. Ayrıca, IPX4 sertifikalıdır. En önemlisi, bu özellikler 150 $ 'ın altındaki fiyat konsolunda.

Yani, fiyat dışında, bu ikisi arasında başka bir fark var mı? Aralarından birini seçmek zorunda olsan hangisini alırdın?

Bugün bu yazımızda, Phiaton BT 100 NC ve BT 150 NC arasındaki temel farklardan bahsedeceğiz.

Farklılıklara bakmadan önce, temel özelliklere bir göz atalım.

Önemli olan özellikler

PropertyBT 100 NCBT 150 NC
PropertyBT 100 NCBT 150 NC
Bluetooth Version4.04.2
IPX4YesYes
Charging Time3 hours approxN/A
Battery Time7-7.5 hours with Noise Cancellation6 hours with Noise Cancellation
Retractable WiresNoYes
Charging CableYesYes
Also on Guiding Tech
What are Bluetooth Profiles and Why You Should Care

Read More

1. Batarya Ömrü

Herhangi bir kablosuz kulaklığın temel özelliklerinden biri pil ömrüdür. Herhangi bir makul çift kulaklık, en azından, tam şarjla, en az beş saat şarj etmelidir. Bana sorarsan daha iyi.

Eski Phiaton 100 NC, yaklaşık 7-10 saat arasında bir ortalama verir. Orta ses seviyesindeyken ve zaman zaman gürültü engelleme özelliğinin kullanılması durumundasınız. Bildiğiniz gibi, Gürültü Önleme özelliği gibi daha yüksek bir ses seviyesi de pil ömrünü kısaltır.

PC Mag'deki insanlar özellikle batarya ömrü ile ilgili herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmazken, oldukça karışık birkaç inceleme bulduk. Bu durum, söz konusu kulaklığın tam bir şarjla bir hafta dayanmamasından kaynaklanıyor.

BT 100 NC ile ilgili ilginç bir nokta, pili bittiğinde bile kullanabilmenizdir. Sadece ses kablosunu (kutuya dahil) takın, kesintisiz bir ipucu alabilirsiniz. Sadece kabloyu yanınızda taşımayı unutmayın. Ayrıca, gürültü iptali hala tel takılıyken çalışır, ancak aramaları cevaplayamazsınız.

BT 150 NC'den bahsetmişken, gürültü önleme devresi açıkken altı saatten daha kısa bir pil ömrüne sahiptir. Bu kulaklıklar ayrıca ses kablosunu takmanıza da izin verir, ancak birçok kişiye göre gürültü engelleme özelliğini açamazsınız.

Parlak tarafta, gürültü iptalini kapatırsanız Phiaton BT 150 NC 7-8 saate kadar çalışabilir. Bu bir takas, ama daha uzun sürmesi için tek yol bu.

Her iki beklenti de, kesintisiz ve kaliteli bir dinleme süresi arayan insanlar için hayal kırıklığı yaratıyor olabilir.

satın almak

Phiaton BT 150 NC

2. Gürültü Engelleme

Biliyorum, ürün adındaki NC, Gürültü önleme anlamına gelir ve Phiaton, gürültünün yaklaşık% 95'ini iptal ettiği için gurur duymaktadır. Buradaki soru, hangi kulaklığın reklamı yapıldığıdır.

Yine, PC Mag'deki insanlara göre, BT 100 NC'deki gürültü iptali, çevreden gelen gürültüyü ortadan kaldırmayı başarır, ancak insan sesleri için fazla bir şey yapamaz. Ayrıca, özellik ince bir tıslama üretir.

Birçok Amazon kullanıcısı, gürültü iptalinin belirli bir noktadan sonra etkisiz kaldığını düşünüyor. Yani, evet, toplam gürültü önleyici kulaklık arıyorsanız, bunlar sizin için değildir.

Bu noktada, BT 100 NC kulaklıkların 74 dolara mal olduğunu unutmayın. Bu nedenle,% 100 gürültü iptali istemek çok fazla şey istiyor.

Buna karşın, Phiaton BT 150 NC, pek çok kullanıcı tarafından yapılan gürültü iptalini överek iyi eleştiriler almayı başardı.

Evet, gürültüyü tamamen ortadan kaldırmaz, ancak size hoş bir ses deneyimi yaşatır.

Also on Guiding Tech

.camp-list-191467{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/188898/amazon-Alexa-vs-Google-Home-Mini-13_3fa3767089f57afa139658f30e5b89cd_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1550163950’);background-size:cover;background-position:center center}

#Buying Guides

Click here to see our Buying Guides articles page

3. Ses Kontrolleri

Bir diğer önemli fark ses seviyesi kontrolüdür. Daha eski BT 100 NC, geleneksel ses rocker'ları, oynat / duraklat düğmesi ve bir NC düğmesiyle birlikte gelir.

İşi yapmak için anahtarları hareket ettirebilirsiniz. Bununla birlikte, Phiaton BT 150 NC, ses seviyelerini değiştirmek için dokunmatik tabanlı bir kontrol benimser.

Dokunma kontrolleri ile ilgili sorun, geleneksel anahtarlar kadar dinamik olmaları ve doğru şekilde basılmaları bir mücadeledir. Her şey onlara hakim olmayı nasıl öğrendiğinle ilgili. Doğru yapılırsa, dokunmatik kontrol işin sorunsuz şekilde yapılmasını sağlar.

4. Tasarım

Son fakat en az değil, genel tasarım hakkında konuşalım. Phiaton BT 150 NC temiz bir tasarıma sahiptir. Kullanılmadığı zaman teller boyun bandının içine çekilir. Ne zaman müzik dinlemek veya çağrılara katılmak zorunda olursanız, tek yapmanız gereken, kulaklıkları çıkarmak ve kulağınıza sokmak.

Android Police'teki millet, boyun bandının esnek olduğu ve tüm boyun boyutlarına uyması gerektiği kanısında.

BT 100 NC, kulaklıklar için herhangi bir geri çekme mekanizmasına sahip değildir. Bunun yerine, kulaklık başlıkları boyun bandının ortasından gevşekçe asılır.

Kabloların ve kulaklıkların kopmasını önlemek için, kulaklıkları boyun bandının ucuna (kullanımda değilken) yapıştırabilirsiniz. Ayrıca, ekstra kablo uzunluğunu gizlemek için Phiaton BT 100 NC, birkaç esnek kablo klipsiyle birlikte gelir.

Tasarıma gelince, Phiaton BT 150 NC kazanır.

Also on Guiding Tech
4 Best Wireless Headphones for Working Out

Read More

Hangisini Satın Almalısınız?

Phiaton BT 100 NC ve BT 150 NC'nin ortak birçok özelliği vardır. Her ikisi de aptX audio codec bileşenini destekler ve piliniz bittiğinde bile kullanışlıdır ve hepsinden önemlisi, benzer bir tasarıma sahiptir.

satın almak

Phiaton BT 100 NC

Bununla birlikte, ikisi arasında seçim söz konusu olduğunda, BT 150 NC en belirgin kazanandır.

Phiaton BT 100 NC'nin fiyatı 74 dolar olsa da incelemeler korkunç. Amazon'da 5 üzerinden 3 yıldız derecelendirmesi var. Şimdiye kadar, BT 150 NC'nin değerlendirmeleri, özellikle tasarım, ses kalitesi ve gürültü iptali söz konusu olduğunda iyidir. BT 150 NC kulaklıklar 120 $ 'dan biraz daha yüksek fiyatlı.

Sıradaki: Uygun fiyatlı bir Bluetooth hoparlörü mü arıyorsunuz? En iyi konuşmacıların bir listesini yaptık. Daha fazla bilgi için aşağıdaki yazıyı okuyun.