Piksel 3’te Bir Sayı Nasıl Engellenir

Telefonla pazarlamacılardan size ihtiyaç duymadığınız, istemediğiniz veya hatta duymak istediğiniz bir şey satmaya çalışan sürekli çağrılar almaktan daha can sıkıcı bir şey yoktur. Daha da sinir bozucu, en kötü zamanlarda sizi sürekli olarak aramaya çalışan arkadaşlar veya aile üyeleri olabilir, örneğin işteyken.

Bununla birlikte, bu istenmeyen aramaları nasıl durdurabilirsiniz? Onların geçmesini ve gününüzü kesintiye uğratmasını engelleyecek bir şey var mı? Neyse ki, kullanabileceğiniz birkaç seçeneğiniz var. Aşağıdakileri takip ederseniz, bu çağrıların tekrarlanmasını önlemek için Google Pixel 3’ünüzdeki bir numarayı nasıl engelleyebileceğinizi göstereceğiz.

Kayıt Defterini Arama

Pixel 3’ünüzdeki telemarketers ile sorun yaşıyorsanız, numaralarını engellemenin en iyi yolu federal Arama Kayıt Defteri’dir. Bunun nedeni, bir telefon pazarının sizi birden fazla telefon numarasından arayabilmesidir. Bir numarayı engelleyebilirsiniz, ancak sizi başka biriyle arayabilirler, bazen farklı bir konumdan (alan kodu) sizi gezdirmek için bile. Hatta cevap verebilmeniz için yerel bir numara gibi görünmesini sağlayabilirler. Bu nedenle telefon numaranızı Arama yapma kaydına koymak çok önemlidir. Numaranızı buraya koyun, telefonla pazarlamacılar yasa gereği sizi arayamaz.

Telemarketerlerden bir kez ve tamamen kurtulmaya hazırsanız, numaranızı bu kayıt defterine koymanın zamanı geldi. Bu liste ile ilgili güzel olan şey tamamen ücretsiz olmasıdır – numaranızı koymak için ücret ödemek zorunda değilsiniz. Bu liste ile ilgili güzel olan şey bir kez kayıt olmanız ve numaranızın sonsuza dek orada olmasıdır. Yeniden kayıt olmanız gereken tek zaman, telefon numaralarını ne zaman değiştireceğinizdir.

Pixel 3’ün numarasını listeye almak kolaydır. İlk olarak, masaüstünüzde veya mobil cihazınızda www.donotcall.gov adresine gidin. Şimdi, ana sayfadaki Telefonunuzu Kaydettir yazan turuncu düğmeye tıklayın. Ardından, BURAYA KAYIT seçeneğini tıklayın. Bu listeye göndermek istediğiniz üç telefon numarasını girebilirsiniz – bu, cep telefonu numaranız, sabit hat ve başka bir telefon numarası olabilir. Bundan sonra, tek yapmanız gereken e-posta adresinizi girmektir. E-posta adresinizi girmeden Arama Yapma kayıt defterine bir numara kaydedemeyeceğinizi veya gönderemeyeceğinizi unutmayın.

Bu ayrıntıları girmeyi tamamladıktan sonra Gönder düğmesine basın. Son olarak, FTC e-posta adresinize bir son onay bağlantısı içeren bir onay e-postası gönderir. Bağlantıyı tıkladığınızda girilen sayılar otomatik olarak kayıt defterine gönderilir. Birkaç saat sonra (FTC 24 ila 48 arasında diyor, ancak genellikle bundan daha kısa), artık telefonla satış yapanlardan artık rahatsız edici telefon görüşmeleri almamanız gerekir.

Belirli bir sayıyı engelleme

Google Pixel 3’te bir numarayı engellemek son derece kolaydır. Açmak için Telefon uygulamasına dokunmanız yeterlidir. Uygulamanın sağ üst köşesinde, mikrofon simgesinin yanındaki üç nokta dikey menüsüne basın. Buradan Ayarlar> Arama Engelleme’ye gidin. Ardından, engellemek istediğiniz numarayı ekleyin ve Tamam’a basın.

Numarayı elinizde bilmiyorsanız, Çağrı Günlüğü listenizden geçebilir ve sizi daha önce arayan numaraları engelleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bu numaraya dokunup Engelle düğmesine basmaktır. İsterseniz numarayı spam olarak bildirmeyi de seçebilirsiniz.

Bir sayının engellemesini kaldırma

Google Pixel 3’teki bir sayının engellemesini, bir sayıyı engellediğiniz şekilde kaldırabilirsiniz. Telefon uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki üç noktalı menüye basın. Ayarlar> Arama Engelleme’ye gidin ve ardından artık engellemek istemediğiniz numarayı arayın. Şimdi, sizi aramak için kullanmak istediğiniz numarayı hızlıca kaydırın!

Kapanış

Gördüğünüz gibi, Google Pixel 3’te bir sayıyı engellemek kolay bir işlemdir. Bir telemarketer’i engellemeye çalışıyorsanız, biraz daha ilgili olabilir. Ancak, telemarketers veya bireysel numaraları engellemeye çalışsanız da, işlem boyunca sizi adım adım yönlendiriyoruz. Konuşmak istemediğiniz numaraları engellemenin favori bir yolu var mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!