Piksel 3’te Metin Mesajlarını Engelleme

Hepimiz telemarketers veya spam göndericilerden gelen bu istenmeyen telefon görüşmelerinden nefret ediyoruz. Sizi asla yalnız bırakmıyorlar, daha az önem verebileceğiniz bir ürün veya hizmet hakkında konuşmak için sürekli size ulaşmaya çalışıyorlar. Veya telefonunuzu, durdurmak istediğiniz telefon görüşmeleri veya kısa mesajlarla havaya uçuran bir kişiye sahip olabilirsiniz, ancak bunu yapmazlar. Bir telefon numarasını engellemenin cennetsel işlevselliği için çok şükür!

Google Pixel 3’ü günlük sürücünüz olarak çalıştırıyorsanız, Google aslında bir telefon numarasını bir kez ve herkes için engellemek için birden fazla yol sunar. Telefon numarasını telefonun ömrü boyunca bloke eder, bu nedenle yeni bir cihaza yükseltme yaparsanız, bu numaraları yeniden engellemeniz gerekir.

Bu sinir bozucu telefon görüşmelerini ve kısa mesajları durdurmaya hazırsanız, işlem boyunca adım adım ilerlediğimiz için aşağıdaki adımları izlediğinizden emin olun.

Telefon Numarasını Engelleme

Bir kişinin size kısa mesaj göndermesini durdurmanın birkaç yolu vardır. Ancak, tüm bu yollarla, sadece size mesaj atmasını engelleyemezsiniz. Numarayı engellemeniz gerekir, yani sizinle tam olarak iletişim kurmalarını durdurursunuz. Eğer bu konuda bir fikriniz yoksa, birisinin size mesaj atmasını durdurmak çok kolaydır.

Bir telefon numarasını engellemenin ilk yolu Pixel 3’ün Mesajlar uygulamasını açmaktır. Ardından, sağ üst köşedeki üç noktalı dikey menü düğmesine basın, Engellenen Kişiler’i seçin ve ardından engellemek istediğiniz bir numara ekleyebilirsiniz. Ayrıca bir ileti dizisi seçebilirsiniz ve uzun bir basışla o kişiyi engellemek isteyip istemediğiniz konusunda bir bilgi alırsınız.

Bir numarayı engellemenin diğer yolu Telefon uygulamanızı açmaktır. Çağrı Günlüğünüzün veya Son Çağrılar listeniz altında, numaralardan birine dokunmanız yeterlidir; bunu engelleme veya spam olarak bildirme seçeneğiniz olur. Bu yalnızca sizi daha önce arayan kişiler için geçerlidir. Bununla birlikte, Telefon uygulamanızı açabilir, sağ üst köşedeki üç noktalı dikey menü düğmesine basabilir ve Ayarlar> Arama Engelleme’ye gidebilirsiniz. Burada engellemek istediğiniz belirli sayılar ekleyebilirsiniz. Sadece numarayı yazıp Engelle tuşuna basın.

Tebrikler, bir numaranın sizi aramasını ve mesaj atmasını engellediniz!

 

Bir sayının engellemesini kaldırma

Google Pixel 3 XL’deki bir sayının engellemesini kaldırmak oldukça kolaydır. Yukarıda özetlediğimiz gibi, Telefon uygulamasına gidip sağ üst köşedeki üç noktalı dikey menü düğmesine dokunabilirsiniz. Ayarlar> Arama Engelleme’ye gidin ve ardından engelini kaldırmak istediğiniz numarayı hızlıca kaydırın.

Alternatif olarak, Mesajlar uygulamanızı açabilir, sağ üst köşedeki üç noktalı menüye ve Engellenen Kişiler seçeneğine dokunabilirsiniz. Sadece hızlıca kaydırın veya bir numaraya dokunun ve Engellemeyi kaldır düğmesine basın.

Telemarketers ne olacak?

Telefonla satış yapanların mesaj atmasını ve sizi aramasını durdurmak zordur, çünkü size ulaşmak için her zaman yeni bir numara, bazen yerel gibi görünen bir numara bile bulabilirler. Telemarketers soğuk mesajlaşma soğuk aramadan çok daha nadirdir, ancak yine de olur. Neyse ki, bu sinir bozucu metinleri durdurmak için telefon numaranızı Federal Ticaret Komisyonu’nun (FTC) Arama Defterine koyabilirsiniz.

Spam göndericilere dikkat edin

Google veya operatörünüz otomatik olarak filtreleyemediği sürece spam göndericilerin sizinle metin yoluyla iletişim kurmasını durdurmak gerçekten zordur. İleti gönderildikten sonra gelen spam numarasını engelleyebilirsiniz, ancak bu, daha önce aldığınız iletiye dikkat etmeniz gerektiği anlamına gelir – bunun nedeni, eki eki olan ve gerçekten ekleyecek küçük bir vaka olması nedeniyle Pixel 3 XL’nizde kötü amaçlı yazılım. Sadece ne açtığına dikkat et!

Bireysel insanlar

Belki bir takipçiniz gibi sizi yanınızda bırakmayacak bir bireyiniz varsa, arama günlüğü geçmişinizi ve kısa mesajlarınızı polise veya yerel yetkililere götürmeyi düşünebilirsiniz. Ne yazık ki, numaralarını engellemek bu durumlarda her zaman yardımcı olmaz, çünkü sizi aramak için başka bir yol buluyorlar.

Karar

Gördüğünüz gibi, Google Pixel 3’te bir metin mesajını engellemek nispeten kolaydır. Bunu yapmak için birden fazla yöntem vardır ve hangi yolu seçerseniz seçin, bireylerin, telemarketers ve spam göndericilerin size mesaj atmasını engelleyebilirsiniz. Metin mesajlarını kolayca engellemenin bir yolu var mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.