Pil Seviyesi Düştüğünde Samsung Galaxy Note 9 Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # Note9, bu yılın başlarında piyasaya sürülen ve en son teknolojilerden bazılarını kullanan cihazların Note serisindeki en son modeldir. Telefon, yalnızca dokunmatik girişle değil, aynı zamanda ekran kalemi ile de çalışan büyük bir 6.4 inç Süper AMOLED ekrana sahiptir. 8GB RAM ile eşleştirildiğinde telefonun birden fazla uygulamayı sorunsuz bir şekilde çalıştırmasına izin veren güçlü Snapdragon 845 işlemcisini kullanır. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, pil seviyesi düştüğünde Galaxy Note 9’un kendi kendine kapanmasını ele alacağız.

Samsung Galaxy Note 9 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Pil Seviyesi Düştüğünde Samsung Galaxy Note 9 Nasıl Onarılır

Sorun: Merhaba ben nane durumda bir samsung galaxy not 9 var ben tek sorun pil ömrü. Uzun bir süre için pil gerçekten hızlı bir şekilde şarj oluyor gibi görünüyor belki 1 saat ve dolu ama asla% 48’i geçmiyor, pil ömrünün yarısından fazlası kaldığında gerçekten sinir bozucu oluyor ve ben yapabilirim telefonu kullanmayın. Samsung’un güncellemelerinde bu sabotaj yapmak için bir şey yaptığını düşünüyorum, bu yüzden sadece dışarı çıkıp yeni bir telefon satın almanızı sağlıyor, ancak bu aptal lol olmayacağım, bu yüzden bir yapmam gerekiyorsa bana bildirin Fabrika ayarlarına sıfırlama veya bu sorunu çözmenin başka bir yolu var thx. Çözüm: Telefonda herhangi bir sorun giderme adımı uygulamadan önce, öncelikle en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm.

Bu sorun için aşağıda listelenen sorun giderme adımları önerilir.

Yumuşak Sıfırlama Yapma

Yapmanız gereken ilk sorun giderme adımlarından biri yumuşak sıfırlamadır. Bu, telefon yazılımını yeniler ve genellikle küçük yazılım hatalarını düzeltir.

    Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Telefon başladıktan sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Telefonunuza indirdiğiniz bir uygulamanın sorunlara neden olabileceği durumlar vardır. Bir üçüncü taraf uygulamasının bu soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Cihazı kapatın.Güç tuşunu cihaz adıyla ekranın ötesine basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’ seçeneğini gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu serbest bırakın.

Sorun bu modda ortaya çıkmazsa, sorunun nedeni indirdiğiniz uygulamalardan biri olabilir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonunuz, uygulamaların önbelleğe alınmış verilerini dahili depolama alanındaki özel bir bölümde saklar. Bu veriler, uygulamaların daha iyi bir mobil deneyim için daha hızlı açılmasına yardımcı olur. Ancak bu önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği ve cihazla ilgili sorunlara neden olabileceği durumlar vardır. Soruna neden olanın bu olup olmadığını kontrol etmek için telefonun önbellek bölümünü silmelisiniz.

    Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın.Android logosu görüntülendiğinde tüm tuşları bırakın (‘Yükleme Sistem güncellemesi ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. öğesini seçmek için Güç tuşuna basın. ‘evet’i vurgulayın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların sorunu çözemediğini düşünmek için son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bu adımı uygulamadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Telefonun kapalı olduğundan emin olun. Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde tüm tuşları serbest bırakın (‘ Sistem güncellemesi yüklendiğinde, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterilir). ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Öğesini seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Telefonunuz tamamen başlatıldı Telefonunuza henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin. Önce pilin çabuk bitip bitmediğini kontrol etmeye çalışın.

Sorunun yukarıda listelenen adımları uyguladıktan sonra hala devam etmesi durumunda, bu durum arızalı bir donanım bileşeninden, muhtemelen pilden kaynaklanmış olabilir. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz, ancak hızlı bir yanıt garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.