Pil sıcaklığı Pixel 2'nin hızlı şarjını yavaşlatabilir

Piksel 2 ile neler oluyor? Google'ın amiral gemisi ve büyük kardeşi Pixel 2 XL'nin gurur sahipleri, batarya ömrü ve şarj etme ile ilgili sorunları bildiriyorlar. Soruşturma devam ederken, tüm işaretler suçlu olarak sıcaklığa işaret ediyor. Bazı modellerin gerçekten gitmeden önce ısınması gerekecek gibi görünüyor.

  • Pixel 2 XL gerçekten çok kusursuz olabilir mi?
  • Pixel 2 telefonlarına özel en iyi özellikler

Piksel 2 pil yavaş şarj oluyor? Telefonunuz soğuk hissediyor olabilir

Kullanıcıların, Pixel Visual Core'u etkinleştiren Şubat ayı güvenlik düzeltme ekini, Pixel 2 ve Pixel 2 XL telefonlarının aşırı ısındığını ve bunun sonucunda pil ömrünün tükendiğini belirttikten sonra, Google'ın ayaklarının ateşe tutulduğu anlaşılıyor. Ancak bazı kullanıcılar için telefonları yeterince sıcak olmayabilir! Bunun sebebi, pilin belirli bir sıcaklığın altında olduğu durumlarda, birçoğu yavaşlatılmış şarj olmaktan muzdariptir.

Bu sorundan etkilenen kullanıcılar, "Hızlı şarj ediliyor" bildirimi görüntülendiğinde bile telefonun çok yavaş şarj ettiğini bildiriyor. Sorun, Google'ın resmi ürün forumlarında yükseltildi ve birkaç kullanıcıdan gelen testlerin ardından bir suçlu ortaya çıktı: şarj amperi, sıcaklığa göre değişti.

Bir kullanıcı telefonunu yakından gözlemledi ve telefonun sıcaklığı 20ºC'nin altına düştüğünde yaklaşık 750mA şarj olacağını belirtti. Ancak sıcaklık birkaç derece yükseltilmişse, amperaj da bu durumda daha yüksek bir 3 A'ya geçer.

Don’t worry, there are many safer ways to heat your battery. / © AndroidPIT

Bunu düzeltmek için ne yapabilirim?

Google, sorunun şu anda soruşturma altında olduğunu iddia etti, ancak henüz düzeltme yapılmadı. Bu arada, üniteniz etkilendiyse, en iyi seçenek bu meyve suyunu akıtmaya teşvik etmek için telefonunuzu kendiniz ısıtmak gibi görünüyor. Telefonunuzu ellerinizle ısıtın veya şarj etmeden önce cihazı ısıtmak için yüksek grafikli oyunlar veya AR / VR uygulamaları gibi bazı yoğun uygulamaları çalıştırın.

Pixel 2'niz bu sorundan muzdarip mi? Etrafında çalışmak için ne yapıyorsun?

Google Pixel 2 XL'in nereden alınır

Best price

PRICE DROP – Google Pixel 2 XL – 64GB – Just Black (Unlocked) Smartphone

£609.00

Shipping from £8.55
£617.55 total

Check Offer

Google Pixel 2 XL – 64GB – Just Black (Unlocked) Smartphone

£629.00

£629.00 total

Check Offer

Google Pixel 2 XL White 64GB Boxed Unlocked Immaculate with Spigen Accessories

£630.00

£630.00 total

Check Offer