Pinterest’ten GIF Nasıl İndirilir?

Daha önce, emojiler dünyaya hükmetti, şimdi GIF’ler ve memler onları ele geçirdi. Biri eklerseniz, GIF’ler konuşmanın artması için heyecan vericidir. Ayrıca, GIF’lerin kredisini, duygularımızı ifade etmekte çok daha iyi hak ediyorlar.

Diğer sosyal ağ sitelerine ve sohbet uygulamalarına benzer şekilde Pinterest bile GIF’i desteklemektedir. Pinterest, ev dekor fikirleri, yemek tarifleri, stil ilham kaynakları, DIY projeleri ve daha fazlasını bulabileceğiniz bir resim bulma sitesidir.

Pinterest’e bir GIF eklemek, statik bir görüntünün aksine daha fazla bilgi iletir. DIY projeleriniz için GIF’ler oluşturabilir veya bir GIF kullanarak yastığın her tarafını gösterebilirsiniz; bu, birden fazla fotoğraf ekleyerek elde edilebilir.

Peki ya Pinterest üzerinde bir GIF seviyorsanız? Nasıl indirirsiniz? Burada size göstereceğim şey bu. Bu yayında, Pinterest’ten GIF’leri PC’nize ve cep telefonunuza nasıl indireceğinizi anlatacağız.

Başlayalım.

Cep Telefonlarında Pinterest’ten GIF’i indirin

Bunu yapmanın iki yolu vardır:

1. Yerel İndirme Düğmesini Kullanma

Adım 1 : İndirmek istediğiniz GIF’e gidin.

Adım 2: Üstteki üç nokta simgesine dokunun ve menüden Resim indir’i seçin.

Görüntünün kaydedilmesinden sonra beliren bir bildirim alacaksınız. Galerinizi veya kamera rulosunuzu açın, orada yeni indirilen GIF’i bulacaksınız.

2. GIF Web sitesinden indirin

Bazen indirme düğmesi GIF’te bulunmuyor veya yukarıdaki yöntemi kullanarak GIF’in indirilmesi işlemi yürütmüyor. Yani, animasyonlu değil ve JPG veya PNG gibi davranıyor. Bu gibi durumlarda, indirmek için GIF’in bulunduğu web sitesini ziyaret etmeniz gerekir.

İşte adımlar:

Adım 1 : Telefonunuza indirmek istediğiniz Pinterest’te GIF veya videoyu açın.

Adım 2 : GIF’in altındaki Ziyaret düğmesine dokunun. Pinterest sizi GIF’in web sitesine götürecek.

Adım 3 : GIF’e dokunun ve basılı tutun. Bir İndirme veya Kaydetme seçeneği görürseniz, üzerine dokunun, aksi takdirde üç nokta simgesine dokunun ve Tarayıcıda aç’ı seçin.

Adım 4: Bir tarayıcıya girdikten sonra, bir menü görünene kadar GIF düğmesini tekrar basılı tutun. Resmi indir üzerine dokunun.

Umarım, uygulama cep telefonunuza GIF indirecektir.

Bilgisayardan Pinterest’ten GIF indirin

İşte yapmanız gerekenler.

1. Adım : Bilgisayarınızda istediğiniz GIF’i açın

Adım 2 : GIF’in üzerindeki üç nokta simgesine tıklayın ve menüden Resim indir’i seçin.

Herhangi bir sebepten dolayı indirme butonu eksikse, web sitesinden yardım almanız gerekir. Bunun için, GIF bağlantısına tıklayın.

GIF’i barındıran siteye yönlendirileceksiniz. Burada GIF’e sağ tıklayın ve menüden Resmi kaydet… seçeneğini seçin. Uzantının .GIF olduğundan emin olun. Bazı durumlarda Video indir seçeneğiniz olacaktır.

Bonus İpucu: Pinterest’te GIF Yükle

Artık GIF’lerin nasıl indirileceğini bildiğinize göre, bir de Pinterest’te GIF’leri yayınlamak isteyecektir. Ne yazık ki, mobil uygulamalardan GIF’ler yüklemek işe yaramıyor. Pinterest hesabınızda GIF yayınlamak için bir bilgisayar kullanmanız gerekir.

PC’ye GIF ekleyin

Bilgisayarınızda mevcut bir GIF dosyanız varsa, eklemek için aşağıdaki adımları izleyin.

1. Adım: Pinterest hesabınıza giriş yapın ve alttaki ekle simgesine tıklayın. Menüden bir Pin Oluştur’u seçin.

 

Adım 2: Pim oluşturma ekranında, GIF’i sürükleyip bırakın veya bilgisayarınızdan yükleyin.

Adım 3: GIF sonraki ekranda oynamaya başladığında, GIF’i tanımlayın ve pim için bir tahta seçin. Sonunda Kaydet düğmesine basın.

Web Sitesinden GIF Ekleyin

GIPHY gibi üçüncü taraf web sitelerinden GIF eklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Pinterest’teki ekle simgesine tıklayın ve Pin Oluştur’u seçin.

Adım 2: Siteden kaydet seçeneğine tıklayın.

Adım 3: GIF’in web bağlantısını veya GIF’in doğrudan bağlantısını yapıştırın ve kutunun yanındaki küçük oka basın. Alternatif olarak, klavyenizdeki Enter tuşuna basın.

Adım 4: Pinterest sitedeki mevcut görüntüleri ve GIF’leri aramaya başlayacak. Seçmek istediğiniz GIF’i tıklayın ve Pin’e Ekle seçeneğini tıklayın.

Adım 5: Son olarak, bir açıklama ekleyin ve ardından Kaydet düğmesine basarak pim için tahtayı seçin.

Emojiler vs GIF’ler

Emoji’yle ilgili olan şey kafa karıştırıcı olmalarıdır. Aynı emojinin farklı insanlar için birçok anlamı olabilir. Örneğin, bir metnin sonuna bir dil emoji eklemek, anlamını tamamen değiştirir. Emojiler, gönderen ve alıcı tarafından algılanan anlamdaki farklılıklardan dolayı, şimdi mahkemelerde ortaya çıkmalarına zarar vermektedir.

Neyse ki, GIF’ler sadece tek bir anlam ifade ettikleri için bu tür zararlı etkilerden muaftır. Yaşasın GIF’ler.

GIF sever misiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Sıradaki : Normal bir Pinterest kullanıcısı mısınız? Ardından, deneyiminizi başka bir seviyeye taşıyacak bu Pinterest board ipuçlarını ve püf noktalarını kontrol edin.