Pixel 3’te Google Drive’a fotoğraf yükleme

Google Pixel 3’ünüzde Google Drive’a fotoğraf yüklemek, Drive’ın tüm mobil platformlarda aynı arayüze sahip olması nedeniyle kullanımı ve anlaşılması kolay olduğu için diğer cihazlara yüklediğinizle aynıdır. İlk kez kullanıyorsanız, doğru yere geldiniz, fotoğraflarınızı Google Drive’a nasıl yükleyeceğiniz veya yedekleyeceğiniz konusunda size rehberlik edeceğim.

Dosyalarınız veya fotoğraflarınız yüklendikten sonra, Google hesabınıza başarıyla giriş yapabildiğiniz sürece bunlara her yerden erişebileceksiniz. 15 GB’lık ücretsiz bulut depolama alanına sahip olacaksınız ve sadece fotoğraflar için kullanacaksanız, orada binlerce çekim saklayabilirsiniz. Bununla ilgili şey, Drive’ın Pixel 3’ünüzle kullandığınız hesaba bağlı olmasıdır, böylece kullanmak için kaydolmanız gerekmez. Aslında, tek yapmanız gereken uygulama çekmecesindeki simgeye dokunmaktır ve hemen kullanabilirsiniz.

Pixel 3’ün sahiplerinden biriyseniz ve Drive’ı nasıl kullanacağınız konusunda biraz karışıksanız, bu makale size şu ya da bu şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin. Bu kılavuzda, fotoğraflarınızı Google’ın sunucularına nasıl yükleyeceğinize ilişkin birkaç prosedür sunacağım.

Paylaşmadan Pixel 3’te Google Drive’a fotoğraf yükleme

    Google Drive’ı ana ekranınızdan veya uygulama çekmecesinden başlatın.Uygulama açıldığında, yüklediğiniz dosyaları ve oluşturduğunuz klasörleri hemen görebilirsiniz. Fotoğraflarınızı yüklemek için sağ alt köşedeki Artı (+) simgesine dokunun. Şimdi Yükle simgesine dokunun.Fotoğraflarınızın kaydedildiği klasöre gidin.Tek bir resim yüklemek istiyorsanız, üzerine dokunun, ancak birden fazla yüklemek istiyorsanız, üzerine bir onay işareti görünene kadar resme dokunun ve basılı tutun. ardından sol üst köşedeki Aç seçeneğine dokunun. Yükleme tamamlanana kadar bekleyin.

Paylaş seçeneğini kullanarak Pixel 3’ten Google Drive’a fotoğraf nasıl kaydedilir?

    Telefonunuzda Google Drive’a yüklemek istediğiniz dokümanı bulun. Paylaş düğmesine dokunun. Genellikle her noktasında bir nokta bulunan sola bakan bir üçgen gibi görünür. Drive’a Kaydet’e dokunun. Google Drive’ın dosyalarınıza erişmesine izin vermeniz istenirse İzin Ver’e dokunun. İsterseniz veya değiştirmek isterseniz belgeye bir başlık ekleyin / bulunduğu klasörün adını oluşturun ve ekranınızın sağ alt köşesindeki Kaydet öğesine dokunun.

Yükleme, bağlantınızın boyutuna bağlı olarak yalnızca bir veya iki saniye sürebilir. Yüklendikten sonra Google Drive’ı doğrudan uygulama çekmecesinden açabilirsiniz ve varsayılan dizini değiştirmediyseniz, dosya ‘Sürücüm’ adlı ana dizinde bulunabilir, aksi takdirde oluşturduğunuz klasörde olur.

Umarım bu nasıl yapılır yazısı size şu ya da bu şekilde yardımcı olmuştur. Lütfen bu yayını arkadaşlarınızla veya benzer sorunları olan insanlarla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun. Okuduğunuz için teşekkürler!

İLGİLİ MESAJLAR:

    Google Pixel 3 ekran görüntüsü gönderildiğinde pikselli veya bulanıksa ne yapmalı? Google Pixel 3 XL’yi kulaklıklara şarj etmeyen Google Fix nasıl yapılır Google Pixel 3 akıllı telefonunuzda ekran görüntüsü nasıl alınır?

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.