Pixel 4’te Yüz Tanıma Kilidi’nden emin olmak için Kilitleme modunu kullanma

2019 için Google, parmak izi sensörünü terk etti ve bunun yerine tamamen yeni Yüz Tanıma Kilidi sistemine güveniyor. Ancak güvenlik açısından, kesinlikle mükemmel değildir. Biyometriyi ve Akıllı Kilidi geçici olarak devre dışı bırakmak için Android’in Kilitleme modunu nasıl çalıştırabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Google’ın Yüz Tanıma Kilidi, büyük ölçüde cihazın üst çerçevesindeki yeni Soli Radar yongası sayesinde Pixel 4 akıllı telefonunuzun kilidini açmanın hızlı ve etkili bir yoludur. Bununla birlikte, incelemeler, Yüz Tanıma Kilidinin gözleriniz kapalı olduğunda veya cihazdan uzak dursanız bile çalıştığını hemen fark etti. Bu güvenlik sorunlarını gündeme getirir. Herkes telefonunuzu tutabilir ve kilidini açmak için belirsiz bir şekilde yüzünüze doğru yönlendirebilir.

Google, gelecekte bir yazılım güncellemesi yoluyla bu sorunu ele alacağına söz verdi. Bunu beklerken, Android’de halihazırda Pixel 4 veya Pixel 4 XL’nizin güvenliğini artırmanıza yardımcı olabilecek bir özellik var. Bunu nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Kilitleme modu nasıl etkinleştirilir

Pixel akıllı telefonunuzda Kilitleme modunu etkinleştirmek için süslü bir şey yapmanız gerekmez. Özelliği açmak için Ayarlar menüsüne gidin ve aşağıdaki adımları izleyin.

    Ayarlar’a ve ardından Ekran’a gidin En alttaki Gelişmiş Sağ’a dokunarak sekmeyi ek seçeneklerle açın, Kilit ekranı görüntüsünü kilitle Kilit ekranı görüntüsünü aç ile artık, güç düğmesi

android 10 lockdown mode

Kilitleme modu artık güç düğmesini basılı tutarak etkinleştirilebilir. Yeniden Başlat seçeneğinin ve Ekran Görüntüsü alma seçeneğinin altında göreceksiniz. Etkinleştirildiğinde, Kilitleme modu telefonunuzun Yüz Tanıma Kilidi ile kilidinin açılmasını önler. Buna girmenin tek yolu, cihaz için önceden ayarladığınız PIN veya Parola’dır.

GörüşlerDavid McCourtPixel 4’ümde Lockdown’u kullanmaya başlayacağımWhat do you think?5050İlk oy kullanan sen ol

Kilitleme modu Akıllı Kilit Açma özelliğini kapatır, yani bağlı Bluetooth cihazlarının bildirimleri ve konumları artık kilit ekranınızda görünmez. Pikselinizin kilidini şifre veya PIN ile bir kez açtığınızda, Kilitleme otomatik olarak kapanır.

Artık Pixel 4 akıllı telefonunuzu Face Unlock’un güvenlik sorunları hakkında endişelenmek zorunda bırakabilirsiniz. Kilitleme modunu nasıl kullanıyorsunuz? Hikayelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.

    Yüz, parmak veya iris? Hangi kilit açma yöntemi en güvenlidir?

Google Pixel 4
Tips & Tricks
Google

Facebook Twitter