Pixel “Cihazınız bozuk. Güvenilir değil ve düzgün çalışmayabilir.” hata, diğer sorunlar

Bu hafta için en son #GooglePixel makalemize hoş geldiniz. Bu yazıda, topluluğumuzun bazı üyeleri tarafından son birkaç gündür bildirilen bazı Android veya işletim sistemi sorunlarını ele almaya çalışıyoruz. Umarım çözümlerimizi faydalı bulacaksınız.

Kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın alt kısmında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Bugün sizin için getirdiğimiz belirli konular aşağıdadır:

Sorun 1: Google Pixel “Cihazınız bozuk. Güvenilir olamaz ve düzgün çalışmayabilir. ” önyükleme hatası

Google Pixel’im açılmıyor. Güvenlik uyarısı verir “cihaz bozuk. Düzgün çalışmaz ”sonra kapanır. Ne güvenli bir ruh hali ne de iyileşme havasına girmiyor. Önyükleme kilidini etkinleştirememek için oem kilitlemeyi etkinleştirmeye çalıştım. Ne yapmalıyım? Bu bir verizon çeşididir. – Azeemk35

Çözüm: Merhaba Azeemk35. Bu hatayı alıyorsanız, “Cihazınız bozuk. Güvenilir olamaz ve düzgün çalışmayabilir. ” cihaz, işletim sistemiyle ilgili verilerinizi veya kaybınızı tehlikeye atabilecek bir sorun tespit ettiği anlamına gelir. Pixel telefonunuzu yeniden başlatırken, sistem Android’in bozuk olmadığından ve normal güvenlik özelliklerinin gerektiği gibi uygulandığından emin olmak için hızlı bir otomatik kontrol yapar. Bu otomatik kontrol prosedürü işletim sisteminde bazı resmi olmayan değişiklikler tespit ederse veya bozulmuşsa, büyük olasılıkla mesajı alırsınız.

Şimdi, cihazınızın tam geçmişini bilmediğimizden ve sorun açıklamanız çok işe yaramaz bilgi vermediğinden, size sorum, cihazınızın resmi yazılımını kasıtlı olarak değiştirdiniz mi? Bunu yaptıysanız, mesajı görmezden gelebilir ve Güç düğmesine bir kez basarak cihazı başlatmaya devam edebilirsiniz. Ne yaptığınızı bildiğinizi varsayıyoruz (ilk etapta resmi yazılımla uğraştığınızdan), bu nedenle cihazı kendi sorumluluğunuzda kullanın.

Bununla birlikte, Android’i kasıtlı olarak kurcalamadıysanız, telefonunuzu kullanmamanızı öneririz. Birisi cihazın yazılımını değiştirmiş olmalı, bu yüzden telefonunuzu kullanmaktan çekinmiyorsanız, kişinin her şeyi stokta değiştirmesine izin vermelisiniz. Söz konusu kişinin cihazınıza fabrika resmini yansıtmasına izin vermeden önce Google Drive’ınız için önemli olan her şeyin bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun.

Hiç kimsenin telefonunuzun yazılımını kasıtlı olarak kurcalamasına izin vermezseniz, bellenimi stoklarına geri gönderebilmeleri için telefonu üreticiye iade etmenizi öneririz. Flaşı kendiniz yapmak istiyorsanız, önce biraz araştırma yaptığınızdan emin olun. İnternette nasıl yapılacağına dair birçok rehber bulabilirsiniz.

Sorun 2: Google Pixel önyüklemede kaldı

Selam. Google Pixel’i yaklaşık 2 ay önce Londra’da satın aldım. Şimdi Avustralya’da yaşıyorum ve ana ekrandaki baloncukları geçmeyecek. Donanımdan sıfırlamayı ve bu sayfada listelenen diğer tüm prosedürleri yapmayı denedim, ancak başarılı olamadım. Sonraki adımları önerebilir misiniz? Anladığınızdan eminim, telefonuma ihtiyacım var, yurtdışındayken ailemle iletişimde kalmamın ana yolu bu. Bunu düzeltip en kısa sürede değiştirmenin en iyi yolu nedir? – Stephanie

Çözüm: Merhaba Stephanie. Bu soruna telefon üreticisine başvurmak ve telefonu göndermek dışında en iyi ve tek etkili çözüm fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, cihazın temiz bir şekilde silinmesi ve tüm yazılım ayarlarının fabrika durumuna geri döndürülmesi anlamına gelir.

Önce Pixel’inizi güvenli moda getirmeyi deneyin

Bu ciddi çözümü yapmadan önce, telefonu önce güvenli moda yeniden başlatmayı denemenizi öneririz. Telefon güvenli modda önyükleme yaparsa, sorunun nedeni büyük olasılıkla sonunda çözebileceğiniz yazılım veya uygulama ile ilgilidir. Güvenli moda önyükleme yapmak için şu adımları izleyin:

    Güç düğmesini basılı tutarak cihazı kapatın. Ahize seçenekleri göründüğünde, Kapat öğesine dokunun ve cihazın tamamen kapanmasını bekleyin.Ardından, Google logosu görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun. Güç tuşunu serbest bırakın. Google logosu hala ekrandayken Sesi kısma düğmesini basılı tutun. Sesi kısma düğmesini, kilit açma ekranının sol alt köşesinde “Güvenli mod” görünene kadar basılı tutun ve bırakın. Bu 30 saniye kadar sürebilir.

Telefon güvenli moda başarıyla başlatılırsa, telefonun düzgün çalışıp çalışmadığını da kontrol etmelisiniz. Güvenli mod, üçüncü taraf uygulamaları devre dışı bırakır, böylece bunları hiç kullanamazsınız. Normal moda dönmek için telefonu yeniden başlatmanız yeterlidir.

Fabrika ayarlarına sıfırlama ile telefonu silme

Telefon hiç güvenli moda geçmezse, o zaman fabrika ayarlarına sıfırlamaya devam etmeniz gerekir. İşte böyle yapılır:

    Cihazınız açıksa kapatın, Sesi kısma düğmesini basılı tutun. Sesi basılı tutarken, telefon açılana kadar Güç düğmesini basılı tutun. Etrafında bir ok bulunan “Başlat” sözcüğünü göreceksiniz. “Kurtarma modu” seçeneğini vurgulayana kadar Sesi kısma düğmesine basın. Kurtarma modunu başlatmak için Güç düğmesine basın. Ünlem işaretli bir Android robot resmi görürsünüz (“Komut yok” da görebilirsiniz) Güç düğmesine basın ve basılı tutun. Güç düğmesini basılı tutarken Sesi aç düğmesine bir kez basın. Ardından Güç düğmesini bırakın. “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” vurgulanmazsa, sesi kısana kadar Sesi kısma düğmesine basın. Ardından seçmek için Güç düğmesine basın. “Evet” (veya “Evet – tüm kullanıcı verilerini sil”) vurgulayana kadar Sesi kısma düğmesine basın. Ardından, seçmek için Güç düğmesine basın Sıfırlama tamamlandıktan sonra, “Sistemi şimdi yeniden başlat” öğesini seçmek için Güç düğmesine basın. İşiniz bittiğinde verilerinizi geri yükleyin.

Sorun 3: Google Pixel yeniden başlatılırken sesli uyarı yok

Oldukça yeni bir Pixel telefonum var. Oreo yükseltmesinden sonra, “güç açma” zilini bir veya iki kez yaptı, ancak şimdi zil sesini açıldığında bıraktı. Teknik Koç’u aradım ve hiçbir şey bilmiyorlar. Telefon iyi çalışıyor, bu yüzden bu yeni Oreo yükseltmesinde muhtemelen bir ayrıntı. Tüm ses ayarlarını “ayarlar” altında kontrol ettim, ancak orada hiçbir şey bulamıyorum. Herhangi bir fikir? – Tom Forrest

Çözüm: Merhaba Tom. Bu eksik ahenge getirdiğin iyi bir şey. Ayrıca, kendi Pixel’imizin artık yeniden başlatıldığında veya kapattıktan sonra yüklerken zil yapamayacağını fark ettik. Android sürekli gelişiyor ve özellikler gelip gidiyor, bu nedenle Google kasıtlı olarak kaldırmış olabilir. Hangi nedenle olursa olsun, asla bilemeyebiliriz.

Sorun 4: Texas Holdem Poker Pro uygulamasıyla Google Pixel XL dondurma sorunu

ORİJİNAL SORUN: Geax Texas Holdem poker uygulamalarında oynadığım piksel XL’yi sorunsuz satın aldım. İki hafta sonra Pixel XL, yeni Oreo’nun sistem güncellemesini üzerime zorladı, bu da tüm oyun işlevlerinin o kadar kötü asılmasına neden oldu, yıllarca oynadıktan sonra bunları kullanamıyorum. Ne olduğunu düşünüyorsun ve ne yapabilirim? Yardım etmeyen bir fabrika ayarlarına sıfırlama gerçekleştirdim. Gönderdiğim hata ayıklama raporlarını isteyen Google’la bağlantı kurdum ve operatörünüz uzaktan teşhis testi yaparak dedikleri hatalarla karşılaştı. Benim ev wifi doğru çalışıyor ve çok hızlı bir hızda ayarlanır. Lütfen herkes bu konuda güvenilir bir bilgi sunabilir mi? Nazikçe teşekkür ederim. – LA

TAKİP ET: Burada hala cevaplar için incelenmekte olan daha önceki bir soruyu bıraktım. Google sahiplerinin yaşadığı diğer birçok sorunla birlikte en yeni zorunlu sistem Oreo güncellemesinde asılı kalma / gecikme hakkında. Google’ın yardım etmeyi nasıl önerdiğini paylaşacağım: telefonumu geri istiyorlar (beni telefonla bırakıyorlar) ve sonra bana garanti kapsamında yenilenmiş bir tane daha gönderecekler! Bu telefonu 3 hafta önce aldım! Google, milyarları ile tüketicilerin ödeme yaptıkları şeyleri umursamıyor ve bu Goliath şirketleriyle halka açık fiyatlı önemsiz satışlar yaptım. David’i ve sapanını getirmenin zamanı geldi! Yani bu kızın sorusu, David’in rolünü kimin almaya istekli olduğu? Acaba Zuckerberg’in müşterilerinin nasıl muamele edildiğini biliyor mu, hatta umurunda mı? Hayır! – LA

Çözüm: Merhaba LA. Google’ın amiral gemisi telefonları olan Pixel ve Pixel XL cihazları normalde en yeni Android güncellemelerini alıyor ve bu da oldukça havalı. Bununla birlikte, bazı uygulamalarda uyumsuzluk sorunları olması durumunda ilk sorun yaşayan Pixel cihazlarının olduğu anlamına gelir. Şu anda olanın bu olduğunu düşünüyoruz.

Google geliştiricileri, yeni Android ürünlerinde hataları olabildiğince en aza indirmeye çalışırken, günlük yaşamlarımızdaki güneş kadar sabittirler. Bir Android ortamında milyonlarca değişken vardır ve her sorun beklenemez. Yeni Android Oreo güncellemesinin sorun yaşadığınız uygulamaları bozmuş olması mümkündür. Ancak aynı şekilde, bunun tersi de mümkündür – bunun bir uygulama sorunu olması ve uygulama geliştiricilerinin kendileri uyumsuz bir sürüm yayınlamış olabilir.

Zaten Google ile iletişim kurduğunuzdan, uygulama geliştiricilerine de sorunu bildirmenizi öneririz. Uygulama ile ilgili tüm sorunlara Android kodlama sorunu neden olmaz. Bir işletim sistemi gibi, uygulamalar da bir uygulama geliştiricisinin zaman zaman karışabileceği kodlardan oluşur. Diğer Pixel kullanıcılarından deneyiminizi duyup duymadıklarını görmek için onlardan doğrudan yardım istediğinizden emin olun.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.