(Pixel olmayan) telefonunuzda Google Asistan'ı edinme

Google Assistant'ı istiyorsanız, ancak bir Pixel telefonunuz yoksa, hala umut var. Şu an sadece birkaç cihazda mevcut olsa da, artık Marshmallow ve daha üstü çalıştıran tüm Android akıllı telefonlara geçmektedir. Siz beklerken veya cihazınız yaşlıysa ve güncellemeyi almazsanız da Google Allo uygulamasını kullanmaya devam edebilirsiniz. Artı, Google'ın henüz tasarımını tamamlamadığına dair ipuçları var. OnePlus kısa bir süre önce OnePlus 3 ve OnePlus 3T'nin Google Assistant'ı alacağını açıkladı.

  • Bu sesli komutlarla Google Asistan'dan en iyi şekilde yararlanın
  • Google Asistan'ı kullanmak için 11 ipucu ve püf noktası

Son değişiklikleri vurgulayın Evet Hayır

Google Assistant nedir?

Google Asistanı, bir soruyu cevaplamak, şarkı çalmak, en sevdiğiniz TV şovunu (Chromecast aracılığıyla) fırlatmak ve kanepenizin konforundan ayrılmadan aydınlatma ve termostatı kontrol etmek için iki yönlü görüşmeler yapabilen akıllı bir kişisel asistandır.

Google Assistant, "OK Google" diyerek veya cihazınızın Ana Ekran düğmesine uzunca basarak aktive edilebilir. Burada, yaklaşmakta olan uçuş numaranız, konum bilgileriniz, bir şemsiyeye ihtiyaç duyup duymayacağınız, artı şemsiyeye mi ihtiyacınız var? Bir selfie alma, bağlı evinizdeki ışıkları açma veya bağlanan otomobilinizi uzaktan başlatma gibi komutlara özen gösterin ve bunlar yalnızca yapabileceklerinden birkaçıdır.

ABD'deki bazı kullanıcılar için Google, Yardımcıların yeni bir sürümünü test ediyor ve 9to5Google'a göre bu seçeneklerden birkaçını taşıyor. Örneğin, şimdi ekran araştırması, 'Giriş ekranımda ne var?' Yazan bir düğmeye basarak manuel olarak etkinleştirilmeli ve Anında Açma düğmesine uzun süre basmanıza olanak tanıyan Şimdi Açığa Eşdeğer eşdeğerinden biraz daha sezgisel olmalı.

Google Asistan nasıl alınır

Android 6.0 Marshmallow ya da higher: yakında geliyor

Google Asistanı şu an yalnızca bir avuç cihaz için mevcut ancak Google, Google Play Services ile Android 6.0 Marshmallow veya daha üst bir sürümü çalıştıran tüm akıllı telefonlara otomatik olarak erişebileceğini açıkladı.

Güncelleme OTA'da olduğundan, tüm kullanıcıların alması biraz zaman alacaktır. OnePlus OTA güncellemesinin, tüm OnePlus 3 ve OnePlus 3T cihazlarının Google Asistan'ı yüklemesini sağladığını doğruladı. Bazı bölgeler güncellemeyi diğerlerinden daha erken almasına karşın, yayına başlandı.

Asistan, önce Avustralya, Kanada ve Birleşik Krallık'la ABD için İngilizce olarak hazırlanacak ve arkasından geride kalıyor.

Google Assistant is on its way to a variety of phones. / © Google

Zaten Google Asistanına sahip cihazlar:

  • Google Pixel ve Pixel XL
  • Google Ana sesle etkinleştirilen hoparlör
  • Nvidia Shield TV (Yardımcı 2017 yılının başında kullanıma sunulacak)
  • Android TV
  • Android Wear 2.0 akıllı saatler
  • LG G6 (piyasaya çıktığında Assistant ile gönderilecektir)
  • OnePlus 3 ve OnePlus 3T

Tabletler

Google daha önce tabletlere Asistan getiremeyeceklerini doğrulamamış olsa da, açıkça onlardan bahsetmemişti. Ancak şimdi şirket AndroidPolice'e, tablet cihazları için hiç bir sürümü olmayacağını, en azından şu an için onaylamıştır.

En düşük fiyat: Google Pixel XL

Best price

£330.00

Check Offer

Compare prices

Google Asistan'ın önceden yüklenmiş olarak bir cihaza sahip olmanız için şansınız yoksa ve bugün denemek istiyorsanız, şansınız olmadığında veya bir güncelleme bekleyerek sıkışmış değilsinizdir. Google'ın cihazınıza getirmesini beklerken onu almanın başka bir yolu vardır: Google Allo mesajlaşma uygulaması.

Diğer cihazlar: Google Allo'yi deneyin

Google, Allo'ya Google Asistanı entegre ettiği için 'akıllı' bir mesajlaşma uygulaması olarak bahsetmektedir. Bir gizlilik fanının kabusundan bu yana, Google Allo'ya fazla düşkün değiliz, ancak Akıllı Yanıt yanıtı önerileri, fotoğraflarda renk doygunluğu yapmak ya da metin yer paylaşımı yapmak için Çıktık , Çıkartmalar, SHOUT veya fısıltı boyutlu metinler ve Gizli metin gibi birkaç güzel özelliği var modu. Gizli mod için özellikle önemlidir; çünkü uygulama, Google Asistan'ın işlevini yerine getirebilmesi için iletilerinizin uçtan uca şifrelenmeyeceği anlamına gelir.

Opinion by Brittany McGheeGoogle Allo is a privacy nightmareWhat do you think?50501663 participants

Allo uygulamasıyla, sohbette gezinme veya bir sohbet içinden restoranlar bulma gibi temel görevleri yapmak için Google Asistan'ı kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için sadece @google'i eklerseniz Asistan çağrılır ve hazır olur. Hatırlatıcıları ayarlamak, uçuş güncellemeleri almak ve diğer benzer isteklerde bulunmak için Google Asistan ile bire bir sohbet edebilirsiniz.

Google Assistant can do translations within a chat. / © AndroidPIT

Google Allo

Diğer çözümler

Google Asistanın APK'sını kullanarak Google Asistanı'nı Android 5.0 Lollipop'la Pixel-olmayan telefonlarda göstermek için kullanan bir yöntem vardı. Bununla birlikte, yöntem artık çalışmıyor ve denenmemelidir. Umarım Google, yakında daha akıllı telefonlara Asistan getirecektir, ancak şu an için okuyuculara Google Allo'ya bağlı kalmalarını öneriyoruz.

Google Asistanına ne dersin? Hangi cihazı denedin? Yorumları bize bildirin.

Google Pixel'in nereden satın alınacağı

Best price

Google Pixel 5 inch 32GB Quite Black (Eng/IT/ES/DE/FR) Ship from EU New

£329.17

£329.17 total

Check Offer

Google Pixel XL 32GB Unlocked CASH ON COLLECTION ONLY I CAN POST ASK FIRST

£330.00

£330.00 total

Check Offer