Play Store error 923 Samsung Galaxy Note 9 Nasıl Onarılır

Play Store hatası 923, Samsung Galaxy Note 9 gibi bir giriş seviyesi veya üst seviye bir cihaz kullanıyor olsanız da çok yaygındır. 923 hatası, uygulamanın indirilmesi ve yüklenmesi sırasında ortaya çıkacağı için, diğer hatalara benzer.

Bu yazıda, bu Play Store 923 hata mesajını tartışacağım ve ekranınızda neden göründüğünü anlatacağım. Sorunu tam olarak tespit edebilmemiz ve bir çözüm formüle edebilmemiz için izlemeniz gereken bir adım adım kılavuz olacaktır. Bu nedenle, eğer bir Galaxy Note 9 kullanıcısıysanız, bu konuyu okumaya devam edin, bunun için gelecekte aynı konuyla karşılaştığınızda size yardımcı olabilir.

Daha ileri gitmeden önce, bu sorunu bulduğunuzdan ve sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınızdan, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Play Store hatası 923 ile Galaxy Note 9 sorun giderme

Samsung Galaxy Note 9’daki 923 numaralı hata mesajını giderirken, yapmanız gerekenler şunlardır:

    Soft reset’i yapın. Wifi’ınızı kapatın ve yeniden açın. Ağ Ayarlarınızı sıfırlayın. Play Store Cache ve Data’ları silin. Önemli dosya ve verilerinizi yedekleyin ve Notunuzu sıfırlayın.

Bu prosedürleri neden yapmanız gerektiğini kısaca açıklamama izin verin.

İlk Çözüm: Yumuşak Sıfırlama gerçekleştirin

Çünkü, soruna gerçekten neyin sebep olduğundan emin değiliz, yapabileceğiniz en iyi şey, telefonunuzda yumuşak bir sıfırlama işlemi gerçekleştirmektir. Bunu yapmak, sistemdeki aksaklıkları giderir ve cihazınızın temel hizmetlerini yeniler.

Bunu yapmak için Ses Kısma ve Güç tuşlarını 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun ve cihaz yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin. Prosedürü yaptıktan sonra, Play Store’u açın ve bir uygulama indirin. 923 hatası hala devam ederse, bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 9’un çökmesini sağlayan Instagram uygulamasıyla nasıl düzeltilir

İkinci Çözüm: Wifi’nizi Kapatın ve Açın

Bu prosedürde, kararlı bir internet bağlantınız olup olmadığını kontrol etmek zorundayız. Çünkü indirme veya yükleme işlemi sırasında bir kesinti olursa, 923 hatasının ekranda gösterilmesinin nedeni bu olabilir. Yani, bu şüphe ortadan kaldırmak için yapmanız gereken tek şey Wifi Kapalı ve tekrar açmaktır. İşlemi yaptıktan sonra hata hala devam ediyorsa, bir sonraki yönteme geçin.

Üçüncü Çözüm: Ağ Ayarlarınızı Sıfırlayın

Wifi’nizi kapatıp açmak sorunu çözemediğinden, yapmanız gereken bir sonraki şey bağlantınızı sıfırlayarak yenilemek. Bu yöntem, cihazınızı Home Wifi ile diğer tüm kablosuz bağlantılardan kesecek, ancak bu gibi sorunları çözmede çok etkilidir. Ağ ayarlarınızı şu şekilde sıfırlayabilirsiniz:

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla seçeneklerini seçin. SIFIRLAMA AYARLARI’na dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. SIFIRLA AYARLARI’na dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Bundan sonra, Play Store’u açın ve bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Play Store 923 hatası hala ortaya çıkıyorsa, bir sonraki prosedürü deneyin.

Sesi olmayan bir Samsung Galaxy Note 9 nasıl düzeltilir, ses işlevleri çalışmayı durdurdu?

Dördüncü Çözüm: Play Store Önbelleğini ve Verilerini Sil

Dikkat etmemiz gereken bir diğer olasılık, 923 hatasının bozuk önbellek ve verilerden kaynaklanmış olma ihtimalidir. Bu dosyaları silerek, Play Store’u varsayılan ayarlarına getiriyoruz ve daha yeni önbellek ve veriler oluşturulacak.

    Cihazınızın Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar ve bildirimler öğesine dokunun ve ardından Tüm uygulamaları görün. Aşağı kaydırın ve Google Play Store’a dokunun. Depolama alanına dokunun ve ardından Önbelleği Temizle öğesini seçin, ardından Verileri temizle öğesine dokunun. Play Store’u yeniden açın ve indirmeyi tekrar deneyin.

Ancak, sorun devam ederse, bir sonraki adımı izleyin.

Beşinci Çözüm: Master Reset gerçekleştirin

Tüm işlemler sorunu çözemezse, yapabileceğiniz en son seçenek Galaxy Note 9’unuzu sıfırlamaktır. Bu yöntem, dahili depolama birimine kaydedilen tüm önemli dosyaları ve verileri siler ve telefonunuz varsayılan ayarlarına getirilir. Ancak bunu yapmadan önce, tüm dosyalarınızın yedeğini almanızı öneririz, böylece sıfırlama işleminden sonra bunları kolayca geri yükleyebilirsiniz. Ayrıca, fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra cihazınızın kilitlenmemesi için Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırdığınızdan emin olun. Galaxy Note 9’unuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazdaki bir Samsung hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa karşı koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerine ihtiyacınız olacak. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir). veri / fabrika ayarlarına sıfırlama ‘seçeneğini seçin. Güç düğmesine basarak seçin.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Şimdi ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım Galaxy Note 9’daki Play Store hatasını düzeltmenize yardımcı olabileceğimizi umarız. 9. Eğer kelimeyi yaymamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu yüzden yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Samsung Galaxy Note 9’u çökmesini engelleyen Instagram uygulamasıyla nasıl düzeltilirHow Galaxy Not’taki Ekran Aynaya Nasıl Yapılır 9 Samsung Smart View Uygulamasını Kullanma Samsung Galaxy Not’taki Yüze Zaman Not 9: Android için FaceTime Alternatifleri