Play Store'da Satın Alınan Uygulamaları Bulmanın En İyi 4 Yolu

Seni bilmiyorum ama Play Store'daki uygulamalarımı takip etmeyi giderek daha zor buluyorum. Oldu, değil mi? Yeni uygulamalar satın almayı ve satmayı denediğinizde, satın aldığınız uygulamaların sayısını unutursunuz.

Daha da kötüsü, eski akıllı telefonunuzu kaybettiğinizde ve satın aldığınız ve yüklediğinizi bulmak için Play Store'daki tüm uygulamalardan geçmeniz gerektiğidir. Bu sıkıcı bir süreç ve hiç de eğlenceli değil. Daha iyi bir yolu olmalı.

Bugün, tüm listede gezinmek zorunda kalmadan Play Store'daki tüm satın alınan uygulamaları bulmanın bazı kolay yollarını inceleyeceğiz. Adil uyarı, oyunlarda splurged miktarını gördükten sonra şaşırmış olabilirsiniz!

1. Mobile'da Play Store'u kontrol edin

Bu özellik, bir süre önce Google tarafından kaldırıldı, ancak son zamanlarda ölülerden dirildi. İyi bir şey çünkü süreci gerçekten basit hale getirir. Android telefonunuzda Play Store uygulamasını başlatmanız, Menü düğmesine basmanız ve Hesap seçeneğini bulmak için sayfayı aşağı kaydırmanız yeterli.

Ödeme yöntemleri, Abonelikler ve Sipariş geçmişinizi buradan yönetebilirsiniz. Şimdi ne yapacağını biliyorsun. Play Store'da satın aldığınız tüm uygulamaları, filmleri, e-kitapları ve müzikleri öğrenmek için Sipariş geçmişini tıklayın.

2. Tarayıcıda Play Store'u kontrol edin

Mobil uygulamadaki sorun, satın alınan öğeleri kategorik olarak sıralayamamanızdır. Gördüğünüz gibi, satın aldığım uygulamalar ve oyunlar ile birlikte The Last Jedi, bir film gösteriliyor. Buna karşı koymak için tarayıcınızda Play Store'u açmanız gerekecek.

Play Store'u Chrome'da veya tercih ettiğiniz başka bir tarayıcıda başlatın. Sol tarafta, Hesap seçeneğini göreceksiniz. Üstüne tıkla.

Ödeme yöntemleri ve diğer seçenekleri burada göreceksiniz. Mobil uygulamada olduğu gibi Sipariş geçmişini bulmak için biraz ilerleyin. Burada tek fark, ekranınızın sağında, Kategoriler adı verilen yeni bir seçenek fark edeceksiniz.

Bu, satın alınan uygulamaları, e-Kitapları, filmleri, müzikleri ve dergileri ayrı ayrı sıralamanıza olanak tanıyan bir açılır menüyü açar.

Menüdeki son seçenek Cihazlardır. Bu ayarı uygulamada göremezsiniz çünkü cihaz spesifiktir. Cihazları vurduğunuzda, Play Store, geçmişte kullandığınız diğer Android cihazları seçmenize olanak tanır.

Bu özellik düzgün bir özellik çünkü bazı uygulamalar tabletler için daha uygundur ve bu nedenle onları cep telefonunuzda istemezsiniz.

Google'ın bu özelliği geçmişte neden kaldırmaya karar verdiğinden emin değilim, ne kadar yararlı olduğunu görmek, ancak yine de olabilir. Yani, satın aldığınız uygulamaları Play Store'da bulmanın, ancak bundan önce …

3. Satın Alma Makbuzu

Uygulamalar, oyunlar, filmler ve e-Kitaplar sola, sağa ve merkeze satın alıyorsunuz. Sadece listeden geçtikten sonra, filmlere ve oyunlara çok zaman harcadığımı fark ettim. Makbuz almak istiyorsan ne yapardın? Google bunu anlıyor ancak bulmayı gerçekten kolaylaştırmıyor.

İdeal olarak, makbuzlar Sipariş geçmişinin içinde bir yerde mevcut olmalıdır. Ancak Google, Google Payments Center kapsamında gizlemeye karar verdi. Görünüşe göre, bu seçeneği tarayıcıda bile menüde bulmanın bir yolu yok. Hadi, Google!

Payments Center'ı açın. Sol kenar çubuğundaki ilk seçenek Etkinliktir. Bu, Play Store'da satın aldığınız tüm uygulamaların ve diğer şeylerin tüm makbuzlarını bulacağınız yerdir.

Satın aldığınız uygulamaları kategorik olarak sıralamanın bir yolu olmamakla birlikte, tek tek siparişlerin tıklanması, ürün adı, tutarı, tarihi, ödeme yöntemi ve en alttaki işlem kimliği ile birlikte sağdaki işlem ayrıntılarını gösterir. Dahası, vergi amaçları için bir KDV faturası indirmek için bir bağlantı var.

Cool Tip: Under Activity on the left, you can manage app subscriptions where you are being charged monthly or yearly. Now you know why your credit card is charged so much!

Google Payments Center'ı ziyaret edin

Also on Guiding Tech
10 Useful Play Store App Tricks and Tips for Power Users

Read More

4. Ücretli Uygulamalarım

Ücretli Uygulamalarım, Play Store'dan satın aldığınız tüm uygulamaları listeleyecektir, ancak bunların hepsi bu değildir. Droid'inize ilk indirip yüklediğinizde, Gmail hesabınızı seçmenizi isteyecektir. Birden fazla Play Store hesabınız varsa bu yararlıdır.

Gerekli izinleri verin ve birkaç saniye bekleyin. Uygulama sadece tüm satın alımlarınızı listelemez, ayrıca toplam maliyeti ve satın aldığınız toplam ürün sayısını da hesaplar.

Listeyi ad, fiyat ve tarihe göre sıralayabilir veya daha da iyisi yapabilirsiniz, menü simgesine tıklayarak her şeyi CSV formatında dışa aktarabilirsiniz.

Uygulama içi satın alımlar ne olacak? Biliyor musun, yıllardır oynadığın tüm oyunlar, yeteneklerini güçlendirmek için paketler satın alıyor? Hesaplamalar, filmler ve uygulama içi satın alma işlemlerine göre yeniden hesaplama yapmak için, ekranın sol üst tarafındaki Tüm Alıcılar üzerine tıklayın.

Ücretli Uygulamalarım, Play Store hesabınıza eklediğiniz kredi kartınızla neler olup bittiğini takip etmek için yararlı bir araçtır. Uygulamanın kullanımı ve reklam destekli tamamen ücretsizdir. Reklamları kaldırmak için yeni sürüme geçebilirsiniz.

Ücretli Uygulamalarımı İndir

Oyunlar başlasın!

Play Store'da satın alınan uygulamaları bulmak gerçekten zor değil, ancak yukarıdaki uygulamada gördüğümüz gelişmiş özelliklerden yoksun. Bu, satın alma alışkanlıklarınızı daha iyi anlamanıza yardımcı olur ve istediğinizden fazla harcamadığınızdan emin olmanıza yardımcı olur. Bu, akıllı telefonlar arasında hareket ederken de size yardımcı olacaktır.

Sıradaki: Uygulamaları nasıl güncelleyeceğinizi biliyorsunuz, ancak Play Store'un kendisini nasıl güncelleyeceğinizi biliyor musunuz? Bunu yapmak için tüm yolları öğrenin.