Pokémon Go ipuçları ve püf noktaları: Pokémon Master nasıl olunur

Nintendo, yarım on yıldan fazla bir süre için akıllı telefon alanını sunacak hiçbir şeye sahip değildi ve daha sonra 2016'da Pokémon Go ile bir eve koştu. Hala çılgın popüler bir uygulama, ama her zaman sezgisel değil, ve şimdi pek çok insan karanlıkta. Daha az saydam özelliklerinden bazıları. Olabileceğin en iyi Pokémon Trainer olmana yardımcı olmak için, burada en iyi Pokémon Go ipuçları ve püf noktaları listesi.

 • Pokémon Go: kısa bir tarih
 • Ayın en iyi yeni Android oyunları

Eğer oyununuzu sıkı tutmak isteyen usta bir Pokemon ustasıysanız, en iyi ipuçları ve püf noktaları listemize doğru ilerleyin. Ancak, yolculuğunuz boyunca yeni bir oyuncuysanız, temel bilgiler için kullanışlı bir kılavuz hazırladık.

Pokémon Go başlangıç ​​kılavuzu

Öğeler:

Oyunda birçok öğe var. Farklı eylemler için onlara ihtiyacın var. İşte en önemlileri:

 • Poké Balls: Toplar vahşi Pokémon yakalar. Başlangıçta Pokéball, sonra Süper Toplar ve daha sonra Hyper topları kazanırsınız. Gelecekte daha fazla top türü olup olmayacağı henüz belli değil ancak güncellemeler oldukça düzenli.
 • İksirler: Seviye beşten itibaren, iksirleri ve animatörleri de elde edersiniz, çünkü arenalara izin verildiği zaman budur. Pokémon'unuz yaralandığında, bunları bu eşyalarla iyileştirebilirsiniz.
 • Duman: Duman 30 dakika daha vahşi Pokémon çekmek için tasarlanmıştır ve bu nedenle daha etkili oynamanıza izin verecektir.
 • Razz Berries: 8. seviyeden itibaren, bu meyvelerden yararlanabilirsiniz. Vahşi Pokémon avlarken bir top atmadan önce sık sık kaçmamaları için kullanılabilirler. Bunlar kolayca toplanabilir ve güçlü ama asi bir Pokémon bulduğunuzda özellikle yararlıdır.

Just another day at AndroidPIT… / © AndroidPIT

PokéStops:

 • PokéStops sanal harita üzerinde her yerde bulunabilir. Bu noktalarda yeni ürünler ve 50 deneyim puanı kazanırsınız. Maddeler seviyenize bağlı olarak değişebilir.

Arenas:

 • Elbette, renkli PokéStop benzeri yapıları fark etmiş olacaksınız. Bu arenalar, 5. seviyeden sizin için eğlenceli bir ton. Pokémon'unuzla savaşarak bu avantajdan yararlanın ve sadece gerçek parayla elde edilebilecek deneyim puanları ve PokéCoins olsun.

PokéCoins:

 • Bu Pokémon Go için oyun içi para birimidir. Bu madeni paralarla, başka hiçbir yerde nadiren var olan özel eşyalar edinebilirsiniz. Bu nedenle, oyun için kesinlikle gerekli değiller ama sizi hedeflerinize daha hızlı ulaştırabilirler.

Takımlar:

 • Bir arenaya dokunarak Seviye 5'ten bir takım seçebilirsiniz. Oyunda seçim yapabileceğiniz üç takım var: Team Mystic, Team Valor ve Team Instinct. Bu konuda gitmenin en etkili yolu olan arkadaşlarla bir takım seçmek en iyisidir.

Pokémon Go'nun en iyisi olacak ipuçları ve püf noktaları

AR Pokévrese, Niantic tarafından etrafımızda dolandırıcılığa düşmüştü, ama en çok cezalandırılan bir oyundur, ama bir Pokémon ustası hem daha kolay hem de daha hızlı olduğu için şöhret ve servete yükselme yolunda emin olmanın yolları vardır. Pokémon GO için aşağıdaki en iyi uygulama listesini hazırladık. Rehberimizi takip edin ve en iyisi olun!

1. Yakındaki Pokémon'u hızlıca bulun

Pokémon Go, yakınlarda Pokémon'u tespit etmek için iki farklı form içerir:

 • Yakın çevrede PokéStops çevresinde asılı Pokémon gösterir.
 • Manzaralar size, her yere yakın bir yerde saklanmaya hazır olan Pokémon'u gösterir.

Ekranın sağ alt köşesindeki beyaz dikdörtgen çubuğa dokunarak yakındaki Pokémon'u görüntüleyebilirsiniz. Bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak, hepsi Yakınlarda, Tüm Manzaralarda veya her ikisinin bir karışımı olacak. Hangi Pokémon'un yakın olduğunu gösteren bir pencere açılacak; bunlardan birine dokunun ve ana ekranda beyaz çubukta görüneceklerdir (bu Pokémon henüz keşfedilmemişse, bir siluet olarak).

Yakınlarda veya Manzaralarda, etrafınızdaki her Pokémon gösterilmiyor. Yakınınızda bir çok PokéStops varsa, Yakında sadece size rastgele örnekleme gösterecektir. Başkalarının manzaraya çıkmasına izin vermek için birkaç Pokémon yakalamanız gerekecek.

Tam olarak nerede olduklarını bulmak ister misiniz? Bu Pokémon'un yönüne doğru hareket ettiğinizde, beyaz çubuğun etrafında yeşil bir dikdörtgen flaş göreceksiniz: bu, doğru yolda olduğunuzu gösterir. Pokémon'u bulmak için bu yönde ilerlemeye devam et.

Ayrıca Pokémon ikonlarının altındaki ayak izlerini de dikkate alın. Biri, şu anki konumunuza çok yakın oldukları anlamına gelirken, üç tanesi daha çok uzakta oldukları anlamına gelir.

Check out the Pokémon footprints to know if you’re getting closer to them. / © AndroidPIT

2. Gidişten yararlanın

Poké Stops, Poké toplarınızı ve diğer eşyalarınızı biriktirebileceğiniz, ancak Pokémon'un aksine, bu, hareketli araçların içinden kolaylıkla yapılabilir.

Poké Stops sayısı rotanıza bağlı olarak değişecektir, ancak geçmişte uçarken bile para kazanabilmeniz gerekir. Sadece telefonunuzu hazırlayın ve yaklaşmadan önce bu kadranı döndürmeye başlayın.

3. Şanslı Yumurtalarınızdan daha fazlasını alın

Şanslı Yumurtalar geçici olarak XP'nizi hızlandırır: otuz dakika, iki katına çıkar. Bunu, Pokémon'u 30 dakika daha görünür hale getiren Tütsü ile birlikte kullanın ve olası XP kazancınızı optimize edeceksiniz.

4. Tüm öğeleri otomatik olarak toplayın

Bu benim bir numaralı zaman kazandıran ipucum ve oynamaya başladığım güne kadar bunu bulamadım. Bir Poké Stops'da, öğeleri almak için görünen tüm baloncuklara fiziksel olarak dokunmanız gerekmez. Sadece X düğmesine basın ve envanterinize eklenir. Evet gerçekten.

Tap the X button once your items have dropped to collect them all without popping the bubbles. / © AndroidPIT

5. Hepsini yakalayın

Bulunduğunuz her Pokémon'u yakalamanız gerekir, bu tip Pokémon'a sahip olsanız bile: her iki şekilde de ek evrim şekerleri alırsınız. Dahası, daha fazla şeker için Pokémon'u Profesör Willow'a pazarlayabilirsiniz.

6. Tüm şekerinizi ortak bir Pokémon'a harca

Candy, Pokémon'unuzu geliştirmek için kullanılır ve yakalanan Pokémon'a özgüdür. Avlarınızın etkililiğini en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, yalnızca bölgenizde yaygın olarak bulunan bir yaratığı yükseltin.

Bu, o Pokémon türünde daha fazla şeker bulacağınız anlamına gelir, böylece bir yaratığı özellikle güçlü yapabilirsiniz, bu da spor salonlarında savaşırken size avantaj sağlayacaktır.

7. pil tasarrufu

Pokémon Go pil katilidir: sade ve basit. İnternet, GPS, kameranız ve çok sayıda ekran süresi gerektirir. Cihazınızdan daha fazla faydalanmak için Pokémon Go ayarları menüsüne gidin (Poké Ball'a dokunun ve ardından sağ üstteki ayarlar simgesine basın) ve bir pil tasarrufu işlevi görürsünüz. Onu etkinleştir.

 • Android telefonunuzda pil tasarrufu yapmanın en iyi yolları

Ayrıca deneyimi biraz daha az eğlenceli hale getirmesine rağmen, daha fazla pil tasarrufu için titreşimi kapatmayı düşünün. Benzer şekilde, klasik 'ekran parlaklığını aşağı döndür' ipucu da burada iyi çalışır.

Consider taking a portable charger on your adventure: Pokémon Go is a battery hog.  / © AndroidPIT

8. Başkalarının luresini kullan

Tütsü'nden farklı olarak, Lure Modülleri sadece onu yaratan kişiyi etkilemez, ancak cazibenin yapıldığı alandaki herhangi birini etkilemez. Etkisi orijinal kullanıcı için en iyi şekilde çalışsa da, arkadaşlarınızla ya da haritanızda görüyorsanız (bir Poké Stop'ta konfeti olarak gösterilir) bundan faydalandığınızdan emin olun.

Ancak, bazı insanların onları soymak için insanları tenha bölgelere çekmeye teşvik etmek için Lure Modules kullandıklarına dikkat edin. Sadece güvenli alanlarda kullandığınızdan emin olun.

9. Pikachu (seni seçiyorum)

İşte Pikachu'yu başlangıç ​​Pokémonu olarak almak için temiz bir numara. Yeni bir hesap oluşturup oyunu başlattığınızda, profesör sizden Pokémon'unuzu yakalamanızı isteyecektir. Bir Bulbasaur, Charmander veya Squirtle'ı yakalamak yerine, onlardan uzaklaşmak yerine.

Cihazınız titreyene kadar yürümeye devam edin ve üç marş Pokémon tekrar yanınızda görünür. Bir Pikachu ortaya çıkana kadar bunu birkaç kez tekrarlayın. Onu başlangıçtaki Pokémon yapmak için yakala.

10. Sınırlarınızı bilin

İstediğiniz her Pokémon'u yakalayacağınız garanti edilmez, bu yüzden Poké Balls'ı çok güçlü yaratıklar üzerinde harcamayın. Hangisini takılabildiğini nereden biliyorsun? Kolay, bir Pokémon gördüğünüzde çevreleyen renkli yüzeye bakın: ne kadar küçükse, yakalanması o kadar kolay olur.

Halkanın rengi de burada büyük bir ipucu. Yeşilse, yakalanması kolay olacak demektir. Sarı, biraz daha zor ve kırmızı olacağı anlamına gelir. Torbaların zor olacağı anlamına gelir.

A small, green circle means this Pokémon is easy to catch. / © AndroidPIT

11. Konfor bölgesinin dışına çıkın

Favorilerinizi geliştirmek için bir tür Pokémon yakalamanız önemli olsa da (altı noktaya bakınız), her zamanki alanınızın ötesine geçmeye de değecektir: Bulunduğunuz yere bağlı olarak yakalayabileceğiniz Pokémon türü.

12. Haşlanma yaprakları

Haritanızdaki o hışırtıları görüyor musun? Bunlar Pokémon'un potansiyel yerleri. Orada karşılaşacağınız bir garanti değil, ama bir bakmaya değer, değil mi?

13. Bir yakalama yaparken ekstra XP kazanın

Bu benim ilk birkaç seviyem için kaçırdığım başka bir ipucu. Bir Pokémon'da fırlatmadan önce bir Poké Ball'a dokunup basılı tutarsanız ve bunu dairesel bir hareketle hareket ettirmeye başlarsanız, kıvılcımların uçup gitmediğini göreceksiniz. Bu olduğunda bir kez serbest bırakın ve bu şekilde bir Pokémon yakalarsanız bazen 50 XP bonus kazanırsınız.

Try swiping across the PokeBall when you throw it to turn it into a curve ball. / © AndroidPIT

14. AR'yi devre dışı bırak

Pokemonun yakalanmasını kolaylaştırmak için Pokémon Go'nun AR bileşenini devre dışı bırakabilirsiniz. Sadece bu değil, aynı zamanda uzun vadede pil ömründen tasarruf edecek.

Bunu yapmak için, Pokémon'la karşılaştığınızda ekranın sağ üstündeki "AR" sembolüne dokunun. Bu, oyunun atmosferini gerçekten mahvediyor, bu yüzden sadece her ne pahasına olursa olsun Pokémon'u yakalamak konusunda gerçekten ciddiysen bunu tavsiye ederim.

15. Paranızı akıllıca harcayın

Poké Balls satın almak paraları boşa harcamayın: bunlar Poké Stops'ta kolayca mevcuttur ve bunları bulmak oyunun en keyifli parçalarından biridir. Ayrıca, Poké Stops düzenli olarak yenilenir, bu yüzden gerçekten gerekli değildir. Madeni para harcayacaksanız, daha fazla XP, Stardust ve Candy almanıza yardımcı olacak en iyi Tütsü veya Lure Modüllerine yerleştirin.

16. Pokemon yumurtalarını nasıl daha hızlı fırlatırım?

Pokémon yumurtalarını seyahatlerinizde bulabilirsiniz, bu hatch çok fazla kilometre yürüdünüz. Daha hızlı yumurtadan çıkmalarını istiyorsanız, daha fazla seyahat etmelisiniz. Bisiklete binmek bunun için harika, ama sistemi kandırmayacağınızı ve aracınızda dolaşmayacağınızı, çok hızlı gittiğinizde ilerlemenin sayılmayacağını unutmayın.

Ve eğer her bir yumurta türünden keşfedeceğiniz Pokémon'u bilmek istiyorsanız, aşağıdaki grafiğe bakın.

These are the Pokémon your eggs will reveal. / © AndroidPIT

17. Seviyeye göre kalemler

LevelItemsUnlocks
215 Poké Balls 
315 Poké Balls 
415 Poké Balls 
520 Poké Balls, 10 Potions, 10 Revives, 1 IncenseTeams, Gyms, Revives
615 Poké Balls, 10 Revives, 10 Potions, 1 Egg Incubator 
715 Poké Balls, 10 Revives, 10 Potions, 1 Incense 
815 Poké Balls, 10 Potions, 10 Razz Berries, 5 revives, 1 Lure ModuleRazz Berries
915 Poké Balls, 10 Potions, 5 revives, 3 Razz Berries, 1 Lucky Egg 
1020 Poké Balls, 20 Super Potions, 10 Revives, 1 Razz Berries, 1 Incense, 1 Lure Module, 1 Lucky Egg, 1 Egg IncubatorSuper Potions
1115 Poké Balls, 10 Super Potions, 3 Revives, 3 Razz Berries 
1220 Great Balls, 10 Super Potions, 3 Revives, 3 Razz BerriesGreat Balls
1310 Great Balls, 10 Super Potions, 3 Revives, 3 Razz Berries 
1410 Great Balls, 10 Super Potions, 3 Revives, 3 Razz Berries 
1520 Hyper Potions, 15 Great Balls, 10 Revives, 10 Razz Berries, 1 Incense, 1 Lure Module, 1 Lucky Egg, 1 Egg IncubatorHyper Potions
1610 Great Balls, 10 Hyper Potions, 5 Revives, 5 Razz Berries 
1710 Great Balls, 10 Hyper Potions, 5 Revives, 5 Razz Berries 
1810 Great Balls, 10 Hyper Potions, 5 Revives, 5 Razz Berries 
1910 Great Balls, 10 Hyper Potions, 5 Revives, 5 Razz Berries 
2020 Ultra Balls, 20 Hyper Potions, 20 Revives, 20 Razz Berry, 2 Incense, 2 Lure Modules, 2 Lucky Eggs, 2 Egg IncubatorsUltra Balls
2110 Ultra Balls, 10 Hyper Potions, 10 Revives, 10 Razz Berries 
2210 Ultra Balls, 10 Hyper Potions, 10 Revives, 10 Razz Berries 
2310 Ultra Balls, 10 Hyper Potions, 10 Revives, 10 Razz Berries 
2415 Ultra Balls, 10 Hyper Potions, 10 Revives, 10 Razz Berries 
2525 Ultra Balls, 20 Max Potions, 15 Revives, 15 Razz Berries, 1 Incense, 1 Lure Module, 1 Lucky Egg, 1 Egg IncubatorMax Potions
2615 Max Potions, 15 Razz Berries, 10 Ultra Balls, 10 Revives 
2715 Max Potions, 15 Razz Berries, 10 Ultra Balls, 10 Revives 
2815 Max Potions, 15 Razz Berries, 10 Ultra Balls, 10 Revives 
2915 Max Potions, 15 Razz Berries, 15 Ultra Balls, 10 Revives 
3030 Ultra Balls, 30 Razz Berries, 20 Max Potions, 20 Max Revives, 3 Incense, 3 Lure Module, 3 Lucky Egg, 3 Egg IncubatorMax Revives
3115 Max Potions, 15 Razz Berries, 10 Ultra Balls, 10 Max Revives 
3215 Max Potions, 15 Razz Berries, 10 Ultra Balls, 10 Max Revives 
3315 Max Potions, 15 Razz Berries, 10 Ultra Balls, 10 Max Revives 
3415 Max Potions, 15 Razz Berries, 10 Ultra Balls, 10 Max Revives 
3530 Ultra Balls, 20 Max Potions, 20 Max Revives, 20 Razz Berries, 2 Incense, 1 Lure Module, 1 Lucky Egg, 1 Egg Incubator 
3620 Ultra Balls, 20 Max Potions, 20 Razz Berries, 10 Max Revives 
3720 Ultra Balls, 20 Max Potions, 20 Razz Berries, 10 Max Revives 
3820 Ultra Balls, 20 Max Potions, 20 Razz Berries, 10 Max Revives 
3920 Ultra Balls, 20 Max Potions, 20 Razz Berries, 10 Max Revives 
4040 Ultra Balls, 40 Max Potions, 40 Max Revives, 40 Razz Berries, 4 Incense, 4 Lure Module, 4 Lucky Egg, 4 Egg Incubators 

Pokémon Go'da kazandığınız her seviye, size yeni öğeler sunacaktır. Yukarıda ne alacaksınız listesini göreceksiniz.

18. Çocuğunuzun telefonunuzda Pokémon Go oynamaya nasıl güvenli bir şekilde izin veriniz

Çocuğunuzun cihazınızda Pokémon Go oynamasına izin vermek istiyorsanız, ancak telefonunuzla yapmasını istediğiniz her şey varsa, basit bir çözüm var: ekran sabitleme. Bu özellik, telefonunuzu yalnızca PIN kodunuzu girdiğinizde bırakılabilecek belirli bir uygulamaya veya ekrana kilitlemenizi sağlar.

Cihazınız Android 5.0 Lollipop veya daha sonraki bir sürümünü çalıştırıyorsa, Ayarlar> Güvenlik> Ekran Sabitleme> seçeneğine gidin ve Açık olarak değiştirin . Şimdi Pokémon Go uygulamasını açın ve son uygulamalar düğmesine dokunun: En son uygulamanızın yanında, şimdi Pokémon Go olması gereken bir iğne simgesi göreceksiniz.

Pin'e dokunun ve ardından çocuğunuza telefonunu verebilirsiniz: Pokémon Go, kilit ekranı kodunuzu tekrar girene kadar erişebileceğiniz tek uygulama olacaktır.

Pin Pokémon Go and let friends or family use your device without worrying. / © AndroidPIT

19. Pokémon Go Messenger

Pokémon Go oyun içi sohbet fonksiyonuna sahip değildir, diğer oyuncularla iletişimi zorlaştırır (yanınızda olmadıkça). Pokémon Go için Messenger, Pokémon Go uygulamasının içinde açılan bir pencerede çalışan zarif bir çözüm. Grubunuzla kayıt olun ve yakınınızdaki diğer oyuncularla kolayca sohbet edebilir, hatta grup sohbetleri oluşturabilirsiniz.

Niantic yerel mesajlaşma çözümü yaratıncaya kadar, bu en iyi bahistir.

Messenger for Pokemon GO

20. Nasıl yumurta yumurta daha hızlı açılır

Poké Eggs belirli bir mesafeyi geçtikten sonra yumurtadan çıkmış. Ancak, daha hızlı bir şekilde onları daha hızlı yapmak için arabada süremezsiniz. Yumurta kuluçka makinesinin çalışmasını sağlarken seyahat edebileceğiniz en yüksek hızın 20 mil olduğu söylenir; Cihazınız altında herhangi bir hızda seyahat ederken, mesafe hala yumurta kuluçka doğru sayar.

İnsanlar, telefonlarını köpeklerine ya da tavan fanlarına takmak gibi süreci hızlandırmak için bir dizi farklı şey denediler. Bizim için en iyi fikir bisiklet sürerken Pokémon Go'nun aktif olması. 20 mph sınırını aşmadan daha büyük mesafeler daha hızlı ilerlersiniz.

21. Pokémon'un ne zaman gelişeceğini bilmek nasıl

Pokémon'unuzu geliştirmek için en iyi zamanı anlamak, Pokémon Go deneyiminin parlak bir parçası. Neyse ki, bunu çözmek için kullanabileceğiniz kolay bir araç var.

PoGoToolkit bir Pokémon evriminin sonucunu tahmin etmeye çalışan bir Pokémonet oyunudur. Bu ayrıntıları hesap makinesine girin ve tahmini sonucu görmek için gelişmekte olan düğmeye basın.

Rattata is one of the most common types of Pokémon. / © AndroidPIT

22. Saha Araştırmalarını Daha Hızlı Bitirin

2018'de oyuna yapılan en büyük katkılardan biri olan saha araştırması, Pokémon Go'daki ortak görevleri tamamlamanıza ve öğeler, XP ve hatta karşılaşmalar biçiminde ödüller kazanmanızı sağlar.

Özel Araştırma görevleri, zorlu Efsanevi Mew de dahil olmak üzere yeni Pokémon'u bile ortaya çıkarabilir. Araştırmayı daha hızlı tamamlamak için yapmanız gerekenler.

 • Tamamlaması zor olan görevleri silin. Raidler gün için sona erdikten sonra Raid görevini alırsanız veya konum, saat veya hava durumu nedeniyle ortaya çıkması olası olmayan bir Pokémon için yakalama görevi görürseniz, bunu silebilir ve daha kolay bir görev alabilirsiniz.
 • Benzer olan yığın görevleri. Aynı veya benzer görevleriniz varsa veya hatta tamamlayıcıları aynı anda tamamlamak için deneyin. Örnek: Eğer 10 Pokémon yakalamanız gerekiyorsa ve 3 Büyük Atış'ı vurmanız gerekiyorsa, o 10 Pokémon'un Büyük Atışları'na gidin.
 • Başarısız olmaktan korkma. Görev özellikle kazanmak zorunda olmadığınız sürece, yapmanız gereken tek şey denemek. Yani, bir Raid yapabilir, kaybedebilir ve yine de kredi alabilirsiniz. Listenizden bir sürü Raids'i devirmek için defalarca kaybedebilirsiniz.

Hızlı spor salonları aşağı çekmek için en iyi taktikleri

Pokémon Go'nun yeni spor sistemini, yıkıcı saldırılara karşı koymak ve kolay bir şekilde aşağı çekmek için kullanmanın yolları vardır. Sadece biraz koordinasyon ve taktikler gerektirir.

Tipik olarak, sporcuyu düşürmek için defans oyuncusu başına üç savaş gerektirir. Tam altı savunucu ise, 18 savaş. Gruplara saldırırsanız, genellikle hepiniz bir araya gelirsiniz ve hala üç tur veya herkes için 18 savaş sürer.

Yine de dalgalara saldırırsan, her birini bir turda indirebilirsin.

 • Saldırgan 1 spor salonu ve savaş defansı 1 girer.
 • Saldırgan 1 defans oyuncusu 1'i yendiğinde, saldırgan 2 girer ve defans oyuncusu 1'i başlatmaya başlar.
 • Saldırgan 1 defans oyuncusu 2'yi yendiğinde ve saldırgan 2 defans oyuncusu 1'i mağlup ettiğinde, 3. saldırgan savunmacı 1'e girer ve savaşı başlatır.

Saldırgan 1 defansörü 6 mağlup ettiğinde, ya durabilir ya da atlayabilir ve savunucu 4 ile saldırgan 3'e yardımcı olabilirler. Her iki durumda da, saldırganın 3 zamanı bittiğinde, Spor salonu yenilmelidir.

Akıllı bir hamle aynı zamanda bir Pokémon'u bir anda çıkarmaya odaklanmakta ve diğer savunucuların bildirimleri alabilmeleri ve savunucuları beslemeye başlaması daha az olasıdır.

 • İlk defans oyuncusu hücum et.
 • Bırakmak.
 • İlk defansa ikinci kez saldırın.
 • Bırakmak.
 • İlk defansa üçüncü defa saldırın.
 • Bırakmak.

İlk defansın iyiye gittiğinden emin ol. Değilse (biri uzaktan onu besleyebilir), tekrar saldırın. Eğer öyleyse, ikinci defansa geçin. Tüm savunmacılar yenilir ve Spor salonu boş olana kadar tekrarlayın.

Bu iki taktikleri birleştirerek, herhangi bir spor salonunu hızlı ve kolay bir şekilde alabilirsiniz.

24. Sunucu sorunlarını giderme

Pokémon Go, ara sıra çıkan böceklerden hala muzdariptir (ve Weedles'ı kastetmiyorum). Şimdiye kadarki en yaygın Pokémon Go sorunlarından biri, sunucularla ilgilidir, ancak birçok kişi de donma ve çökme bildirmiştir.

Bu sorunların çoğu, uygulamayı yeniden başlatarak giderilebilir, ancak bulunduğunuz yerdeki sunucunun hala çalışır durumda olduğundan emin olmak için bu Pokémon Go sunucu durumu sitesini de ziyaret edebilirsiniz. Öyle değilse, maceranıza devam edebilmeniz için çevrimiçi olana kadar beklemeniz gerekecek.

25. Güvende kalın

Son olarak, genel olarak orada güvende olun. Bu sadece bir oyun ama aslında bazı insanlara fiziksel zarar veriyor. Bu sabah çaldığı bir arabadan neredeyse vuruldum. Yoğun bakımda hiç Pokémon üç güne değmez.

Okuyucularımıza (ve kendime) yardımcı olabilecek başka Pokémon Go ipuçlarınız var mı? Yorumlarda bana haber ver.

AndroidPIT.de'nin Sophia Neun katkılarıyla.

Samsung Galaxy S9 + nereden alınır

Best price

Samsung Galaxy S9 Midnight Black 64GB **Brand New / Unlocked** READ DESCRIPTION

£579.99

£579.99 total

Check Offer

Samsung Galaxy S9+ Plus G965FD Dual LTE 64GB Midnight Black stock from EU

£594.07

£594.07 total

Check Offer

Samsung Galaxy S9 64 GB (Dual SIM) – Midnight Black – Android 8.0 – International Version

£639.00

£639.00 total

Check Offer

NEW Samsung Galaxy S9+ Dual SIM 6GB/64GB 4G LTE SM-G965F/DS Midnight Black

£640.00

£640.00 total

Check Offer

Samsung Galaxy S9 (Single SIM) 64 GB 5.8-Inch Android 8.0 Oreo UK Version SIM-Free Smartphone – Midnight Black

£739.00

£739.00 total

Check Offer

Compare prices