Pokémon Go ipuçları ve püf noktaları: Pokémon Master ol

Nintendo’nun akıllı telefonun yarısında on yıl boyunca önereceği hiçbir şey yoktu, ancak 2016’da Pokémon Go ile evden koşmaya başladı. Hala çılgınca popüler bir uygulama, ancak her zaman sezgisel değil. Şimdi bile birçok oyuncu, daha az saydam özelliklerinden bazıları üzerinde hala karanlıkta. Hepsini yakalamanıza yardımcı olmak için, burada en iyi Pokémon Go ipuçları ve püf noktalarının bir listesi.

  Pokémon Go: Kısa bir tarihçe Ayın en iyi yeni Android oyunları

Oyununuzu sıkı tutmak isteyen deneyimli bir Pokémon ustasıysanız, en iyi püf noktaları ve püf noktaları listemize doğrudan geçin. Ancak Poké-yolculuğunuza yeni başlayan bir oyuncuysanız, temeller için kullanışlı bir rehber hazırladık.

Pokémon Go başlangıç kılavuzu

Öğeler:

Oyunda, farklı eylemler için ihtiyacınız olacak birçok ürün var. İşte en önemlileri:

  Poké Topları: Bu toplar vahşi Pokémon’u yakalamak için kullanılır. Başlangıçta Poké Balls, ardından Great Balls ve daha sonra Ultra Balls kazanırsınız. İksirler: 5. seviyeden itibaren, iksirler ve canlanmalar da yaşarsınız. Çünkü şimdi spor salonlarında savaşmanıza izin veriliyor. Pokémon’unuz sakatlandığında, onları bu eşyalarla canlandırabilir ve iyileştirebilirsiniz. Tütsü: tütsü bulunduğunuz yere 30 dakika daha vahşi Pokémon çekmek için tasarlanmıştır ve bu nedenle normal paylaşımınızdan daha fazlasını yakalamanıza izin verir. Razz Karpuzu: Seviye 8’den itibaren, bu meyveler size çok yardımcı olabilir. Onları vahşi Pokémon’u daha kolay yakalamana yardımcı olmak için kullanırsın. Özellikle güçlü ama asılsız bir Pokémon bulduğunuzda faydalıdırlar. Pinap Meyveleri: Bu ananas görünümlü meyveler, gen 2 güncellemesiyle tanıtıldı. Pokémon’u yakalarken aldığınız şekeri ikiye katlarlar. Cep canavarlarını daha hızlı geliştirmek isteyenler için kullanışlılar, ancak çalışabilmeleri için Pinap Berry’yi besledikten hemen sonra Pokémon’u yakalamanız gerekiyor. Aksi takdirde, etki yıpranır ve başka bir tane kullanmanız gerekir.

AndroidPIT Pokemon on PC

PokéStops:

  PokéStop’lar sanal haritada her yerde bulunabilir. Her döndürdüğünüzde yeni eşyalar ve 50 tecrübe puanı toplamanıza izin veriyorlar. Öğeler seviyenize bağlı olarak değişebilir.

Spor salonları:

  Renkli PokéStop benzeri yapıları neredeyse kesinlikle farkettiniz. Spor salonları denir ve eğlenceli bir ton. 5. seviyeye ulaştıktan sonra onlara erişebilirsin. Pokémon’unuzla savaşarak bunlardan yararlanın. Bu, deneyim ve PokéCoins kazanmanızı sağlar (bu, yalnızca gerçek para ile oyun içi satın alımlarla edinilebilir).

PokéCoins:

  Bu Pokémon Go’nun oyun içi para birimidir. Bu madeni paralarla, nadir bulunan veya yalnızca satın alma yoluyla elde edilebilen özel ürünler elde edebilirsiniz. Bu nedenle, oyun için kesinlikle gerekli değillerdir, ancak daha hızlı ilerlemenize yardımcı olabilirler.

Takımlar:

  Seviye 5’ten takım seçebilirsin. Seçebileceğiniz üç takım var: Team Mystic (mavi), Team Valor (kırmızı) ve Team Instinct (sarı). Yapılacak en iyi şey, arkadaşlarınızın katıldığı bir ekip seçmektir. Tabii ki, onlara meydan okumak ve spor salonlarını onlardan çalmak istemediğiniz sürece.

Pokémon Go’da en iyi olmak için ipuçları ve püf noktaları

Niantic’in yarattığı AR Pokéverse, en cezalandırıcı oyun değil, fakat bir Pokémon ustası olarak ün ve servet kazanmanızı sağlamak için hala yollar var. Bu yüzden Pokémon GO için en iyi ipuçlarını ve püf noktalarını bir araya getirdik. Onları yeni ve geri dönen oyuncular için en iyisi olan ve oyunlarını hızlandırmak isteyenler için gelişmiş olan genel ipuçlarına ayırdık. Rehberimizi takip edin ve en iyisi olun!

Genel ipuçları

1. Hızla yakındaki Pokémon’u bulun

Pokémon izleme sistemi oyun hayatı boyunca birçok kez değişti. Adım sistemi ve manzaralar artık geçmişte kaldı. Şu anda yakınınızda bulunan Pokémon’u ekranınızın sağ altındaki beyaz çubuğa dokunarak tespit edebilirsiniz. Açılan pencere yakındaki Pokémon’u ortaya çıkarır (daha önce karşılaşmamış veya yakalanmamışsanız siluet olarak). Onların arkasında, doğdukları PokéStop’ların bir resmi var. Haritada durağı bulmak için üzerine ve ardından aşağıdaki üç adıma dokunun.

pokemon nearby

Yine de bu Pikachu’yu kaçırmak istemiyorsanız çok uzun sürmeyin. Pokémon genellikle 40 dakikadan fazla aynı yerde kalmaz. Akılda tutulması gereken bir başka şey de Yakın menü size yakın tüm Pokémon göstermiyor olmasıdır. Öyleyse keşfet ve hepsini yakala!

2. Adventure Sync’i etkinleştirin

Pokémon GO’nun piyasaya çıkışından bu yana talep edilen bir uygulama kapalıyken izlenmesi gereken bir özellik oldu. Sonunda Adventure Sync şeklinde. Etkinleştirmek için, önce bir Android veya Apple cihazı kullanıp kullanmadığınıza bağlı olarak Google Fit veya Apple Health’i yüklemeniz gerekir. Bundan sonra, Pokémon GO ayarları menüsüne girebilir ve Adventure Sync’i Etkinleştir seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

adventure sync

Ancak, bazı oyuncular izlemeyi etkinleştirme ile ilgili sorunları rapor eder. Öncelikle, uygulamanızın mevcut en son sürüme güncellendiğinden emin olun. Yukarıdaki adımlar hala işe yaramazsa, bunun yerine bunları deneyebilirsiniz:

  Sol alt köşedeki profil simgesine dokunun. Haftalık İlerleme görene kadar aşağı kaydırın. Ödüllerini ve yumurtadan çıkmakta olan yumurtaları görmelisin. Yumurtaların altında, sağ tarafta, Adımlar ve Kaloriler bulunur. Onlara dokunun ve Adventure Sync’i etkinleştirin.

Artık pilinizi boşaltmadan veya tüm mobil verilerinizi kullanmadan yumurtalarınızı daha kolay yumurtadan çıkarabilirsiniz. Ayrıca yürüdüğünüz mesafeye bağlı olarak, çoğu Poké Balls olan haftalık ödüller alacaksınız.

3. gidip yararlanın

Çalışmak için tramvay, otobüs ya da yerüstü trenine binmek, bazı Poké Topları ve diğer eşyalara stok yapmak için harika bir fırsat. Hız nedeniyle Pokémon’u yakalayamayacaksınız, ancak yine de bazı eşyaları hızlıca kaydırabilirsiniz. Poké Durmalarının sayısı rotanıza bağlı olarak değişecektir, ancak geçmişte uçarken bile nakit para çekebilmelisiniz. Telefonunuzu hazırlayın ve yaklaşmadan önce bu kadranı çevirmeye başlayın.

4. Tüm öğeleri otomatik olarak topla

Bu benim bir numaralı zaman kazandıran ipucum ve oynamaya başladığım günlere kadar bunu bulamadım. PokéStop’larda, öğelerin göründüğü tüm baloncuklara fiziksel olarak dokunmanız gerekmez. Sadece X düğmesine basarsanız envanterinize eklenirler. Evet gerçekten.

androidpit pokemon tips 2

5. hepsini yakala

Bulduğunuz her Pokémon’u yakalamalısınız, zaten sahibi olsanız veya evrimi olsa bile: yine de ek şeker alırsınız ve daha fazla şeker için Profesör Willow’a takas edebilirsiniz. Daha da önemlisi, Pokémon’u yakalamak, cep canavarlarınızı maksimuma çıkarmak için ya da bir Pokémon’un ikinci yüklü saldırısının kilidini açmak için kullanabileceğiniz yıldız tozu verir. Stardust ayrıca, arkadaşlarla ticaret yapmak istediğinizde de önemlidir.

6. Bazı arkadaşlar ekle

Ticaret yapmadan önce, önce bazı arkadaşlara ihtiyacın var. Zaten Pokémon GO’yu oynayan bazılarınız varsa, onlardan eğitmen kodlarını isteyin veya kendinizinkileri paylaşın. Uygulama, doğrudan WhatsApp’ına veya diğer mesajlaşma profillerine gönderebileceğiniz bir Eğitimci kodumu paylaş seçeneği de sunar. Arkadaş çevrenizde yalnız kalan Pokémon GO meraklısı olsa bile, üzülmeyin! Çevrimiçi birçok Pokémon GO topluluğu var. Reddit Pokémon GO Trades one’ı şahsen önerebilirim.

7. Bazı hediyeler gönderin ve açın

Bazı arkadaşlar ekledikten sonra, bazı hediye alışverişi zamanı. Her arkadaşınızdan günlük bir tane gönderip alabilirsiniz. PokéStop’lardan diğer birçok eşya gibi düşüyorlar. Hediyeler, özellikle yeni bir oyuncu olduğunuzda Poké Balls ve stardust kazanmak için harika bir kaynaktır. Onları arkadaşlarına göndermek için profiline git ve sağ üst köşedeki Arkadaşlara tıkla. Seçebileceğiniz bir liste göreceksiniz – sadece istenen profile dokunup ardından Hediye gönder. Arkadaşınız, uygulamayı bir sonraki açışlarında bu konuda bir bildirim alır.

friends

8. Günlük giriş yapın

Eğer geri dönen bir oyuncuysanız, oyuna bu yeni eklemeyi bilmiyor olabilirsiniz. Günün ilk yakalanışını yaptığınız veya ilk PokéStop kadranını çevirdiğiniz zaman şimdi ekstra yıldız tozu, xp, Poké Balls vs. Ödüller oynadığınız her ardışık günde daha da artar. Kaçırmayın!

9. Ödül kazanmak için savaş takımı liderleri veya arkadaşları

Eğitmen savaşları, şu anda mevcut olan bir başka merakla beklenen özellikti. Nasıl çalıştıklarını tam olarak bilmek istiyorsanız, onlar hakkında ayrıntılı bir makaleyi buradan okuyabilirsiniz:

  Pokémon GO Trainer Savaşları burada

challenge trainer battle

Savaşlar sadece bir ton eğlenceli değil, kaybetseniz bile onlardan ödüller kazanırsınız. En iyisi Sinnoh Taşları gibi nadir evrim eşyalarını alabilirsiniz. Arkadaşlarla savaşmak istiyorsan, yüksek arkadaşlık seviyesine sahip olman veya QR savaş kodlarını taramak için onların yanında olman gerekir. Bununla birlikte, NPC takımı liderleri Spark, Candela ve Blanche ile de savaşabilirsiniz. Pokémon türleri takımlarına karşılık gelir, bu yüzden hazırlıklı olun! Ödüller her gün yalnızca ilk 3 savaştan kazanılır.

10. Uygulama içi haberleri kontrol et

En hızlı şekilde seviye atlamana yardımcı olacak numaralardan biri de uygulama içi haberleri kontrol etmektir. Harika ödüller ve bonuslarla yeni etkinlikler, topluluk günleri, baskınlar vb. Sürekli artıyor. Parlak Pokémon’u yakala!

11. Baskınlara katılın

Başlangıçta mevcut olmasa da, baskınlar şimdi Pokémon GO deneyiminin merkezinde. Genellikle nadir bir Pokémon yakalamak ve deneyim kazanmak için bir şans sağlarlar. Pokémon’u bulmanıza yardımcı olmak için sağ alt köşedeki aynı menüden yanınızda olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Altındaki simgeler, baskın patronun ne kadar güçlü olduğunu gösterir. Güçlü cep canavarlarına sahip deneyimli bir oyuncu, 3 yıldızlı bir boss solo ile başa çıkabilir, ancak 4 ve üzeri puanlar zorlaşır. Yerel Pokémon GO grupları için arkadaşlarınızı alın veya sosyal medyayı inceleyin. Muhtemelen oyundaki en eğlenceli aktivitelerden biri.

raids

12. Pili tasarruf edin

Pokémon Go bir pil öldürücü: sade ve basit. İnternet, GPS, kameranız ve çok fazla ekran saati gerektirir. Cihazınızdan daha fazlasını elde etmek için, Pokémon Go ayarları menüsüne gidin (Poké Ball’unuza dokunun, sonra sağ üstteki ayarlar simgesine basın), bir pil tasarrufu işlevi bulacaksınız. Onu etkinleştir.

  Android telefonunuzda pilden tasarruf etmenin en iyi yolları

Ayrıca, deneyimi daha az eğlenceli hale getirse de, daha fazla pil tasarrufu için titreşimi kapatmayı düşünün. Benzer şekilde, klasik ‘ekranın parlaklığını azalt’ ipucu da burada iyi çalışacaktır.

androidpit pokemon tips 1

13. AR’yi devre dışı bırak

Pokémon’un yakalanmasını kolaylaştırmak için Pokémon Go’nun AR bileşenini devre dışı bırakabilirsiniz. Sadece bu değil, uzun vadede pil ömründen de tasarruf edecek.

Bunu yapmak için, bir Pokémon ile karşılaştığınızda, ekranın sağ üst köşesindeki “AR” sembolüne dokunun. Bu, oyunun atmosferini gerçekten mahvediyor, bu yüzden sadece Pokémon’u her ne pahasına olursa olsun yakalamak konusunda gerçekten ciddiysen bunu tavsiye ederim.

14. Başkalarının cazibesinden yararlanın

Tütsü aksine, Lure Modülleri sadece onu yerleştiren kişiyi değil, bölgedeki herhangi birini de etkiler. Etkisi asıl kullanıcı için en iyi şekilde çalışsa da, arkadaşlarınız varsa veya haritanızda görürseniz (Poké Stop’ta konfeti olarak gösterilir) bundan yararlandığınızdan emin olun.

Bununla birlikte, bazı insanların insanları soymak için tenha alanlara özendirmek için Lure Modüllerini kullandıklarına dikkat edin. Bunu yalnızca güvenli alanlarda kullandığınızdan emin olun.

15. Pikachu (seni seçiyorum)

İşte Pikachu’yu başlangıç Pokémon’u olarak almak için harika bir numara. Yeni bir hesap oluşturup oyuna başladığınızda, profesör sizden başlangıç Pokémon’unuzu yakalamanızı isteyecektir. Bulbasaur, Charmander veya Squirtle’ı yakalamak yerine, onlardan uzaklaşın.

birthday2018

Cihazınız titreyene ve üç başlatıcı Pokémon tekrar yanınızda görünene kadar yürümeye devam edin. Bir Pikachu açılana kadar bunu birkaç kez tekrarlayın. Onu daha iyi Pokémon’unuz yapmak için yakalayın.

16. Limitlerinizi bilin

İstediğiniz her Pokémon’u yakalayacağınız garanti edilmez, bu yüzden çok güçlü yaratıklara Poké Ball’ları boşa harcamayın. Hangilerini alabileceğini nereden biliyorsun? Kolay, bir Pokémon gördüğünüzde etrafındaki renkli halkaya bakın: ne kadar küçük olursa, yakalaması o kadar kolay olur.

Yüzüğün rengi de büyük bir ipucudur. Eğer yeşil ise, yakalaması kolay olacaktır. Sarı, biraz daha zor olacağı ve kırmızı, torbalarının zor geleceği anlamına gelir. Hala o kadar yüksek CP Pokémon’u takmak istersen, Great ve Ultra Balls ile daha iyi şansın olur.

androidpit pokemon tips 3

17. Konfor bölgenizden çıkın

Sık kullanılanlarınızı geliştirmek için çok sayıda Pokémon türü yakalamak önemli olsa da (bkz. 5. nokta), aynı zamanda normal alanınızın ötesini de keşfetmeye değer: nerede bulabileceğinize bağlı olarak yakalayabileceğiniz Pokémon türü.

18. Yakalama yaparken ekstra XP kazanın

Bu ilk birkaç seviye için kaçırdığım başka bir ipucu. Bir Pokémon’da başlatmadan önce bir Poké Ball’a dokunup basılı tutarsanız ve onu dairesel hareketlerle hareket ettirmeye başlarsanız, kıvılcımların uçtuğunu görmeye başlarsınız. Bu bir eğri topu atma yapmak için bir kez bırakın. Bu size sadece 50 ekstra xp kazandırmakla kalmayacak, aynı zamanda Pokémon’u yakalama şansınız da artacaktır.

androidpit pokemon tips 4

19. Paralarınızı akıllıca harcayın

Poké Topları satın alarak para harcamayın: Bunlar Poké Stops’ta kolayca bulunur ve bunları bulmak oyunun en zevkli bölümlerinden biridir. Ayrıca, Poké Stops düzenli olarak yenilenir, bu yüzden gerçekten gerekli değildir. Madeni paralar harcayacaksanız, daha fazla XP, Stardust ve Candy almanıza yardımcı olmak için tütsü veya Lure Modüllerine koyun. Bir diğer harika seçenek de, 50’ye kadar taşıyabileceğiniz maksimum eşya sayısını artıracak olan çanta yükseltme.

20. Yumurtaları daha hızlı yumurtadan çıkarın

Poké Eggs belli bir mesafeye seyahat ettikten sonra yumurtadan çıkar. Ancak, daha hızlı tarama yapmak için bir arabanın içinde dolaşamazsınız. Yumurta inkübatörünüzün çalışmaya devam etmesini sağlarken seyahat edebileceğiniz en yüksek hızın 20 mil olduğu söylenir; Cihazınız bunun altındaki herhangi bir hızda giderken, mesafe yumurtadan çıkmaya doğru hala sayılır.

AndroidPIT POKEMON GO tips and tricks eggs

İnsanlar, telefonlarını köpeklerine ya da tavan vantilatörlerine bağlamak gibi, süreci hızlandırmak için çeşitli şeyler denediler. Bizim için en iyi fikir, bisiklet sürerken Pokémon Go’nun aktif olması. Bu 20 mil sınırını aşmadan daha büyük mesafelere seyahat edersiniz.

21. Seviyeye göre öğeler

Seviye Eşyalar 2 10 Poké Topları 3 15 Poké Topları 4 15 Poké Topları 5 20 Poké Topları, 10 İksir, 10 Canlandırıcı, 1 Tütsü Takımları, Spor Salonları, Canlandırma 6 15 Poké Topları, 10 Canlandırıcı, 10 İksir, 1 Yumurta Kuluçka 7 15 Poké Toplar, 10 Canavar, 10 İksir, 1 Tütsü 8 15 Poké Top, 10 İksir, 10 Razz Karpuzu, 5 canlanma, 1 Cazibesi Modülü Razz Karpuzu 9 15 Poké Top, 10 İksir, 5 canlandırıcı, 3 Razz Karpuzu, 1 Şanslı Yumurta 10 20 Poké Topları, 20 Süper İksir, 10 Canlandırıcı, 1 Caz Karpuzu, 1 Tütsü, 1 Lure Modülü, 1 Şanslı Yumurta, 1 Yumurta İnkübatörü Süper İksir 11 15 Poké Top, 10 Süper İksir, 3 Canavar, 3 Caz Karpuzu 12 20 Büyük Top, 10 Süper İksir, 3 Canavar, 3 Razz Karpuzu Harika Toplar 13 10 Büyük Top, 10 Süper İksir, 3 Canavar, 3 Razz Karpuzu 14 10 Büyük Top, 10 Süper İksir, 3 Canavar, 3 Razz Karpuzu 15 20 Hip Top İksiri, 15 Büyük Top , 10 Canlandırıcı, 10 Caz Karpuzu, 1 Tütsü, 1 Cazibesi Modülü, 1 Şanslı Yumurta, 1 Yumurta Kuluçka Makinesi Hiper İksiri 16 10 Harika Top, 10 Hiper İksiri, 5 Revives, 5 Razz Karpuzu 17 10 Büyük Top, 10 Hiper İksir, 5 Canlandırıcı, 5 Razz Karpuzu 18 10 Büyük Top, 10 Hiper İksir, 5 Canlandırıcı, 5 Razz Karpuzu 19 10 Büyük Top, 10 Hiper İksiri, 5 Canavar, 5 Razz Karpuzu 20 20 Ultra Toplar, 20 Hiper İksir, 20 Canlandırıcı, 20 Razz Berry, 2 Tütsü, 2 Cazibesi Modülü, 2 Şanslı Yumurta, 2 Yumurta Kuluçka Makinesi Ultra Top 21 21 Ultra Top, 10 Hip Top, 10 Canlandırıcı, 10 Razz Karpuzu 22 10 Ultra Top, 10 Hiper İksir, 10 Canavar, 10 Caz Karpuzu 23 10 Ultra Top, 10 Hiper İksir, 10 Canavar, 10 Caz Karpuzu 24 15 Ultra Top, 10 Hiper İksir, 10 Canlandırıcı, 10 Caz Karnı 25 25 Ultra Top, 20 Maksimum İksir, 15 Canlandırıcı , 15 Caz Karpuzu, 1 Tütsü, 1 Cazibesi Modülü, 1 Şanslı Yumurta, 1 Yumurta İnkübatörü Azami İksir 26 15 Azami İksir, 15 Azar Meyvesi, 10 Ultra Top, 10 Canlanma 27 15 Azami İksir, 15 Azgın Meyve, 10 Ultra Top, 10 Canlandı 28 15 Maksimum İksir, 15 Caz Çilek, 10 Ultra Top, 10 Canavar 29 15 Maksimum İksir, 15 Caz Çilek, 15 Ultra Top, 10 Canavar 30 30 Ult ra Topları, 30 Razz Karpuzu, 20 Maksimum İksir, 20 Maksimum Canlandırıcı, 3 Tütsü, 3 Cazibesi Modülü, 3 Şanslı Yumurta, 3 Yumurta İnkübatörü Maksimum Canlandı 31 15 Maksimum İksir, 15 Razz Karpuzu, 10 Ultra Top, 10 Maksimum Canlanma 32 15 Maksimum İksirler, 15 Caz Çilek, 10 Ultra Top, 10 Maksimum Canlandırıcı 33 15 Maksimum İksir, 15 Caz Meyve, 10 Ultra Top, 10 Maksimum Canlandırıcı 34 15 Maksimum İksir, 15 Caz Meyve, 10 Ultra Top, 10 Maksimum Canlanma 35 30 Ultra Top, 20 Maksimum İksir, 20 Maksimum Canlandırıcı, 20 Caz Çilek, 2 Tütsü, 1 Cazibesi Modülü, 1 Şanslı Yumurta, 1 Yumurta Kuluçka Makinesi 36 20 Ultra Top, 20 Maksimum İksir, 20 Caz Meyve, 10 Maksimum Canlandırıcı 37 20 Ultra Top, 20 Maksimum İksir , 20 Razz Karpuzu, 10 Maksimum Canlandırıcı 38 20 Ultra Top, 20 Maksimum İksir, 20 Razz Karpuzu, 10 Maksimum Canlandırıcı 39 20 Ultra Top, 20 Maksimum İksir, 20 Caz Karpuzu, 10 Maksimum Canlanma 40 40 Ultra Top, 40 Maksimum İksir, 40 Maksimum Canlanma, 40 Razz Karpuzu, 4 Tütsü, 4 Cazibesi Modülü, 4 Şanslı Yumurta, 4 Yumurta Kuluçka Makinesi

Pokémon Go’da kazandığınız her seviye size bazı yeni eşyalar sunacak. Yukarıda alacağınız şeylerin listesini göreceksiniz.

22. Çocuğunuzun güvenle Pokémon oynamasına nasıl izin verilir

Çocuğunuzun Pokémon Go’yu cihazınızda oynamasına izin vermek istiyorsanız, ancak telefonunuzla yapmalarını istediğiniz tek şey, o zaman basit bir çözüm var: ekran sabitleme. Bu özellik, telefonunuzu yalnızca PIN kodunuzu girdikten sonra bırakılabilecek belirli bir uygulamaya veya ekrana kilitlemenizi sağlar.

Cihazınız Android 5.0 Lollipop veya üstünü kullanıyorsa, Ayarlar> Güvenlik> Ekran Sabitleme> bölümüne gidin ve Açık olarak ayarlayın. Şimdi, Pokémon Go’yu açın ve ardından en son uygulamalar düğmesine dokunun: en son uygulamanızın yanında, şimdi Pokémon Go olması gereken bir iğne simgesi göreceksiniz. İğne üzerine dokunun ve sonra telefonunuzu çocuğunuza verebilirsiniz. Pokémon Go, tekrar kilit ekranı kodunuzu girinceye kadar erişilebilen tek uygulama olacak.

androidpit pokemon go screen pinnning

Gelişmiş ipuçları ve püf noktaları

23. Pokémon Go Messenger

Pokémon Go oyun içi bir sohbet işlevine sahip değildir, bu nedenle diğer oyuncularla iletişimi zorlaştırır (yanınızda olmadıkları sürece). Pokémon Go için Messenger, Pokémon Go uygulamasının içinde açılan bir pencerede çalışan zarif bir çözümdür. Grup üyeliğinize üye olun ve yakındaki diğer oyuncularla kolayca sohbet edebilir, hatta grup sohbetleri oluşturabilirsiniz. Baskınlar için büyük gruplar düzenlemek istiyorsanız inanılmaz derecede faydalıdır.

Niantic yerel bir mesajlaşma çözümü yaratıncaya kadar, bu en iyi seçeneğinizdir.


Pokemon GO için Messenger

24. Daha hızlı seviye yükseltin

Her yerde bulmaya devam ettiğin Pidjilerin faydasız olduğunu mu düşünüyorsun? Tekrar düşün! Evrimleşmek için sadece 12 şekere ihtiyaç duyduğundan, çok iyi bir yemektir. Her gördüğünüzde onları yakalayın ve anında geliştirmeyin. Bunun yerine, şanslı bir yumurtanın olmasını bekleyin (aldığınız deneyimi iki katına çıkarır), kullanın ve kitlesel evrimleşmeye başlayın. En kısa sürede bir sonraki seviyeye ulaşabileceksiniz! Daha çok denemek isteyenler için, aynı zamanda bu nihai deneyim artışı için bir lure kullanabilirsiniz.

maxresdefault

25. Daha fazla yıldız tozu edinin

Bir süre oynadıysanız, yıldız tozunu almak için en yaygın yöntemleri biliyorsunuzdur – daha fazla Pokémon yakalayın ve daha çok yumurta alın. Ancak, her zaman hava artışı olan Pokémon’u aramaya devam etmelisiniz, çünkü onları yakalamadan daha fazla yıldız tozu alırsınız.

Evrimleşmiş Pokémon avcılığı da harika bir stratejidir, çünkü 1. aşama evrimi normal 100’e kıyasla 300 verir ve 2. aşama size 500 yıldız tozu verir. Sonunda, birçok oyuncu tarafından bilinmeyen küçük bir yıldız tozu elde etmek için harika bir yöntem, spor salonlarında dost Pokémon’a meyveleri beslemek. Kullanılan her meyve için sadece 20 kazanır, ancak birçoğunuz envanterinizde (düzenli çeşitlilikte) toz biriktiriyorsa, bu değerli bir işlemdir.

26. Hangi Pokémon’un gelişeceğini ve savaşlarda kullanılacağını bilmek

Pokémon’unuzu geliştirmek için en iyi zamanı anlamak Pokémon Go deneyiminin harika bir parçasıdır. Neyse ki, bunu çözmek için kullanabileceğiniz kolay bir araç var.

PoGoToolkit, Pokémon türüne ve şu anki Savaş Gücüne dayanarak bir Pokémon evriminin sonucunu tahmin etmeye çalışan bir çevrimiçi hesap makinesidir. Bu ayrıntıları hesap makinesine girin ve tahmini sonucu görmek için evrim düğmesine basın.

AndroidPIT pokemon go 8859

Pokémon’unuzu geliştirdikten sonra, bazı spor salonlarını fethetmenin ve bazı arkadaşlarla savaşmanın zamanı geldi. Bununla birlikte, CP her zaman güvenilir bir güç göstergesi değildir. Takım liderlerinin değerlendirmeleri de belirsiz olabilir. Bu yüzden Calcy IV uygulamasını bir çözüm olarak öneriyoruz. Bindirme olarak kullanılabilir ve Pokémon’unuz hakkında, saniye başına hasar (DPS), PvP savaş gücü, maksimum CP ve diğerleri gibi ayrıntılı bilgiler verir.


Calcy IV

27. Saha Araştırmasını daha hızlı tamamlayın

2018’deki oyuna en büyük eklemelerden biri olan saha araştırması, Pokémon Go’daki ortak görevleri tamamlamanıza ve eşyalar, XP ve hatta karşılaşmalar biçiminde ödüller kazanmanıza olanak tanır. Özel Araştırma görevleri, her zamanki gibi Mythical Mew da dahil olmak üzere yeni Pokémon’u bile ortaya çıkarabilir.

mewmew2

Araştırmayı daha hızlı tamamlamak için yapmanız gerekenler:

  Tamamlanması zor olan görevleri silin. Raids’in gün sona ermesinden sonra bir Raid görevi veya konum, zaman veya hava nedeniyle ortaya çıkması muhtemel olmayan bir Pokémon türü için bir yakalama görevi alırsanız, bunun yerine silip daha kolay bir görev alabilirsiniz. Benzer görevleri istifleyin. Aynı veya neredeyse aynı görevleriniz varsa veya tamamlayıcı bile aynı anda tamamlamayı deneyin. Örnek: 10 Pokémon’u yakalamak zorunda kalırsanız ve 3 Büyük Atış’a vurmak zorunda kalırsanız, o 10 Pokémon’da Büyük Atışlar’a gidin. Başarısız olmaktan korkma. Görev özellikle kazanmanız gerektiğini söylemiyorsa, yapmanız gereken tek şey denemek. Yani, bir Baskın yapabilir, kaybedebilir ve çoğu zaman yine de kredi alabilirsiniz. Hatta bir grup baskın listenizden çalmak için tekrar tekrar kaybedebilirsiniz.

28. Spor salonlarını hızlı bir şekilde çıkarmak için en iyi taktikler

Pokémon Go’nun yıkıcı atakları yerleştirmek ve herhangi bir spor salonunu kolayca kaldırmak için yeni jimnastik sisteminden yararlanmanın yolları var. Sadece biraz koordinasyon ve taktik gerektiriyor.

Tipik olarak, bir spor salonunu almak için savunma başına üç savaş yapılması gerekir. Eğer tam altı savunma oyuncusu ise, 18 savaş. Gruplara saldırırsanız, genellikle hepiniz bir araya gelirsiniz ve herkes için üç tur veya 18 savaşa kadar çıkar. Dalgalara saldırırsanız, her birini bir tur attırabilirsiniz.

  Saldırgan 1 Spor Salonu’na girer ve defans 1 ile savaşır. Saldırgan 1, defans 1’i mağlup ettiğinde, saldırgan 2 defans 1’e girip savaşmaya başlar. Saldırgan 1, defans 2’yi mağlup eder ve saldırgan 2, defans 1’i mağlup eder.

Saldırgan 1, defans 6’yı mağlup ettiğinde, defans 4’ü durdurabilir veya atlayabilir ve defans 4 ile saldırgana 3 yardım edebilir. Her iki durumda da, saldırgan 3 yapılırken Spor Salonu yenilmelidir.

pokemon go update

Akıllı bir hamle aynı zamanda bir Pokémon’u bir kerede almaya odaklanmak, diğer savunucuların da bildirim almaları ve meyvelerini takımlarının Pokémon’una beslemeye başlaması olasılığını azaltması.

  İlk savunana saldır. Bırakmak. İlk defansa ikinci kez saldır. Bırakmak. İlk defansa üçüncü kez saldır. Bırakmak.

İlk defansın iyi gittiğinden emin olun. Değilse (birisi uzaktan besleniyor olabilir), tekrar saldırın. Eğer öyleyse, ikinci savunana devam et. Tüm savunucular yenilene ve Spor Salonu boş olana kadar tekrarlayın.

Bu iki taktiği birleştirerek, herhangi bir spor salonunu hızlı ve kolay bir şekilde indirebilirsin.

29. Sunucu sorunlarını giderme

Pokémon Go hala arada bir böceğe uğrar (Weedles’i kastetmiyorum). Şimdiye kadarki en yaygın Pokémon Go sorunlarından biri sunucularla ilgilidir ancak birçok kişi de donma ve çökme bildirmiştir.

Bu sorunların çoğu, uygulamayı yeniden başlatarak çözülebilir, ancak bulunduğunuz konumdaki sunucunun hala çalışır durumda olduğundan emin olmak için bu Pokémon Go sunucusu durum sitesini ziyaret edebilirsiniz. Değilse, maceranıza devam etmeden önce çevrimiçi olana kadar beklemeniz gerekir.

30. Güvende kalın

Son olarak, lütfen orada genel olarak güvende olun. Bu sadece bir oyun ama aslında bazı insanlara fiziksel zarar veriyor. Neredeyse bu sabah oynayan bir araba çarptı. Hiçbir Pokémon, YBÜ’de üç güne değmez.

Okuyucularımıza (ve kendime) yardımcı olabilecek başka Pokémon Go ipuçlarınız var mı? Yorumlarda bize bildirin.

AndroidPIT.de’den Sophia Neun’un katkılarıyla.

Not: Bu makale ilk yayınından bu yana yeniden yazılmış ve güncellenmiştir. Yorumlar mevcut içeriği yansıtmayabilir.