Pokémon GO Ortak Sorunları ve Nasıl Onarılır

div.topad{text-align:center} Tweet

Herkes Pokémon GO hakkında konuşuyor – dünya çapında milyonlarca insan tarafından oynanan bir oyun. Oyunun popülaritesi sürekli artıyor ve oyuncular Pokémon'u bulmaya ve yakalamaya hevesli. Bu bağımlılık yapan oyunu oynayanların birçoğu sorunsuz bir deneyim yaşarken, sorunları var gibi görünen birçok insan var. Burada Pokémon GO'nun ortak problemleri ve çözümleri hakkında konuşacağız. Pokémon'u bulmaya ve yakalamaya çalışırken sorunlarla karşılaşıyorsanız, nasıl düzeltebileceğinizi görün.

Ayrıca bakınız-15 Pokémon Go İpuçları

Not:

 • Android'de Pokémon GO'yu oynamak için Android KitKat 4.4 veya daha yenisine, 1280 × 720 veya daha yüksek ekran çözünürlüğüne ve 2 GB RAM veya daha fazlasına ihtiyacınız var.
 • İPhone'da Pokémon GO'yu oynamak için, iPhone 5'e veya daha yeni modellerden birine ve iOS 8 ya da daha yenisine ihtiyacınız var.

Ayrıca bakınız: Android ve iOS İçin En İyi 10 Spor Uygulaması

Pokémon GO Ortak Sorunları ve nasıl düzeltileceği

 

Pokémon GO yavaş yavaş çöküyor veya yavaş ilerliyor

Hem Android hem de iPhone'daki en sık karşılaşılan sorunlardan biri, kullanıcılar sık sık çökme sorunlarından şikayet ettikleri için uygulamalarla ilgilidir. Ayrıca, bir uygulama zaman zaman yavaş performans gösterebilir ve oyunlara gelince, bu oldukça can sıkıcı olabilir.

Birçok oyuncu Pokémon GO ile ilgili problemi bildirdi ve uygulamanın sık sık çılgınca olduğunu ve bazen de çöktüğünü söyledi. Aynı sorunu yaşıyorsanız, Pokémon GO'nun en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Bir Android cihazınız varsa, Google Play'i açın, sağ üst köşede yer alan üç yatay çizgiye dokunun ve ardından Uygulamalarım ve oyunlarım'a dokunun. Yüklemiş olduğunuz uygulamalar listesinde Pokémon GO uygulamasını bulun ve uygulamanın adının hemen yanında “Güncelle” seçeneğini görürseniz, üzerine dokunun ve en son sürümü edinin.

İPhone'da Pokémon GO oynuyorsanız, App Store'u açın ve sağ alt köşedeki Güncellemeler üzerine dokunun. Güncellemek için Pokémon GO üzerine dokunun.

Uygulamanın en son sürümü kararlılık geliştirmeleriyle birlikte geldi, bu nedenle, uygulamayı güncellediğinizde çökmeler ve yavaş performansın kaybolması gerekiyor.

Android kullanıcıları için ipucu: Pokémon GO önbelleğini temizleyin. Bunu yapmak için, Ayarlar> Uygulamalar> İndirilenler bölümüne gidin, Pokémon GO'yu bulun ve üzerine dokunun. Önbelleği temizle öğesine dokunun.

Günün Zamanlarını Değiştirme – İpuçları

Pokémon GO donuyor

Oyun tepkisizleşebilir ve bir Pokémon yakalamaya çalıştığınız anda olabilir. İlk önce uygulamayı kapatmanız gerekir.

 • İPhone kullanıyorsanız, Ana Sayfa düğmesine iki kez dokunun, Pokémon GO'yu bulmak için sola veya sağa kaydırın ve sonra kapatmak için yukarı kaydırın.
 • Android'de, ekranın sağ alt köşesinde bulunan kare simgesine dokunun, Son uygulamalar'ı açacaksınız. Pokémon GO'yu bulun ve kapatmak için sağa kaydırın.

Pokémon GO'yu kapattıktan sonra Uçak modunu açın. Uygulamayı tekrar başlattığınızda “İnternet bağlantısı yok” mesajı göreceksiniz. Uçak modunu kapatın.

Arka planda çok fazla uygulama çalıştığında bir uygulamanın donabileceğini unutmayın. Şu anda kullanmadıklarınızı kapatmanız önerilir. Ayrıca akıllı telefonunuzu yeniden başlatabilir ve uygulamayı yeniden başlatabilirsiniz.

 

Pokémon GO açılmazsa ne yapmalı?

Oyunu oynamaya hazırsınız ve Pokémon GO açılmıyor mu? Çoğu zaman, oyunu açamamanızın ana nedeni, sunucuların çalışmamasıdır. Diğer çözümleri denemeden önce, sunucuların gerçekten çalıştığından emin olun. Mevcut sunucu durumunu Pokémon GO Sunucu Durumu web sayfasında görebilirsiniz. Uygulamayı açabiliyor ancak dönen bir Pokéball görüyorsanız, akıllı telefonunuz sunucuya bağlanmaya çalışıyor demektir. Dönen top genellikle birkaç saniye içinde kaybolur, ancak kalırsa, sunucular şu anda kapalı demektir.

Diğer geçici çözümler:

 • Uygulamayı güncelle
 • Akıllı telefonunuzu yeniden başlatın
 • Uygulamayı cihazınızdan kaldırın ve tekrar yükleyin. Oyunun verileri bulutta saklanır, oyuna bir kez girdiğinizde kaldığınız yerden başlayabilirsiniz.

 

Pokémon GO “GPS sinyali bulunamadı”

Uygulamaya sizin hareketinizi gösterdiği ve bulunduğunuz konumu söylediği için GPS etkin olmalıdır. Oyunu başlattıktan hemen sonra “GPS sinyali bulunamadı” hatası görebilirsiniz, ancak hata birkaç saniye sonra kaybolur. Android'de, Ayarlar> Konum'a gidin ve “Konum” un açık olduğundan emin olun. Ayrıca, “Konum modu” üzerine dokunun ve “Yüksek doğruluk” seçeneğini seçin.

Android'de, Ayarlar> Konum'a gidin ve “Konum” un açık olduğundan emin olun. Ayrıca, “Konum modu” üzerine dokunun ve “Yüksek doğruluk” seçeneğini seçin.

İPhone için, Ayarlar> Gizlilik> Konum Servisleri bölümüne gidin ve “Konum servisleri” seçeneğinin etkin olduğundan emin olun. Ayrıca, çevresinde bağlanabileceğiniz ağ olmasa bile Wi-Fi'yi açın.

Oyunu içeride oynuyorsanız ve “GPS sinyali bulunamadı” görüyorsanız, birkaç dakika için dışarı çıkın.

Çevrimdışı Haritaları Kullan – İpuçları

Uygulamayı güncellediniz ve yine seviye 1’desiniz

Yakın zamanda Pokémon GO'yu güncelleyen bazı kişiler tekrar seviye 1 olduklarını fark ettiler. Aynı sorunla karşılaşırsanız, uygulamadan çıkış yapın. Ayarlar menüsüne erişmek için Poké Ball'a dokunun, aşağı kaydırın ve Oturumu Kapat'a dokunun. Tekrar giriş yapın.

 

Pokémon GO pili yemek

Pokémon GO oldukça zorlu bir oyundur. Veri ve GPS etkin olmalıdır, ekran her zaman açıktır ve oynatırken kamera görünümünü de kullanırsınız. Bu yüzden, birçok insanın Pokémon GO'nun pili nasıl yediğinden şikayet ettiğini görmek şaşırtıcı değil. Yapılacak birkaç şey var:

 • Pokémon GO'yu açın ve Ayarlara erişmek için Poke Ball'a dokunun. Pil Tasarrufu öğesine dokunun.
 • Şu anda arka planda çalışan birçok uygulamanız varsa ve şu anda bu uygulamalara ihtiyacınız yoksa, bunları kapatın.
 • Müziği, sesi ve diğer efektleri kapatın. Ayrıca, Titreşimi kapatın.

 

Pokémon GO eğitmeni hareket etmiyor

Eğer eğitici hareket etmiyorsa, ilk önce Poke Ball öğesine dokunarak menüye erişmeye çalışın ve eğer menü açılmıyorsa, uygulamanın düştü demektir. Oyunu yeniden başlatmanız gerekecek.

 • Android – Son uygulamalar simgesine dokunun, uygulamayı bulun ve uygulamayı kapatmak için “X” düğmesine dokunun.
 • iPhone – Giriş düğmesine iki kez dokunun, kullandığınız uygulamaların bir önizlemesini göreceksiniz. Sola veya sağa kaydırın ve Pokémon'u bulduğunuzda kapatmak için yukarı kaydırın.

 

Pokémon yumurtaları yumurtadan çıkmaz

Yumurtanız yumurtadan çıkmazsa, belli bir mesafeye yürüdüğünüzden emin olmalısınız (yürürken uygulamanın açık olduğundan emin olun). 3 / 3km görebilirsiniz, ancak yumurtayı tıkladığınızda, 2.99 / 3km fark edebilirsiniz. Biraz daha yürüyün ve yumurta yumurtadan çıkmalıdır.

Kuluçkalık Yumurta – İpuçları

Pokémon'u göremiyorsun

Pokémon'u bulamazsanız, bunun nedeni uygulamanın arka planda çökmesine neden olabilir – bu durumda Pokémon veya Pokétops görmezsiniz. Uygulamayı yeniden başlattığınızda, tekrar Pokémon ve Pokéstops göstermelidir.

Pokémon'u buralarda görmemenizin diğer bir nedeni, şu anda oldukça bölgede olmanız olabilir. Meşgul bölgelere taşındığınızda Pokémon'u bulacaksınız.

Daha fazla Pokémon çekmek için Tütsü ve Yem Modülü'nü kullanabilirsiniz. Tütsü ve Yem Modülleri dükkandan satın alınabilir, ancak seviye atladığınızda bunları da alabilirsiniz. Tütsü yarım saat sürer. Yem Modülü Pokémon'u Pokéstops'a çekecek.

Uygulamanın en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun.

Şanslı Yumurtaları Sizin İçin Çalıştırın – İpuçları

Satın aldığınız Pokémon GO öğeleri görünmüyor

Oyunu oynarken, çeşitli eşyaları almak için kullanabileceğiniz paraları kazanacaksınız. Satın aldığınız öğeleri görmüyorsanız, oyundan çıkın (menüye erişmek için alttaki Poke Ball seçeneğine dokunun ve Oturumu Kapat'a dokunun) ve tekrar oturum açın. Bu sorunu çözmelidir. Bu olmazsa, cihazınızı yeniden başlatın.