Pokémon Quest ipuçları ve püf noktaları en iyisi olmak

Pokémon Quest nostalji üzerinde oynayabilir, ama tipik Pokémon oyununa benzemez. Kıdemli oyuncuların bile, sadece bu oyun için bazı yeni beceriler öğrenmesi gerekecek. Evet. Nintendo Switch, Android veya iOS üzerinde, en iyi olmak için ihtiyacınız olan ipuçlarını aldık.

 • Android için en iyi RPG'ler
 • Pokémon Go: şimdi arkadaşlarınla ​​ticaret yapabilirsin!

I am afraid of losing my data.You too?50502433 participants

Pokémon Quest'i ilk oynarken , kısa bir eğitici oyunun temellerini öğrenecektir. Befriend Pokémon, vahşi Pokémon'la savaşmak için keşiflere çıkın ve ekibiniz için daha fazla Pokémon çekmek için ana kampınızda lezzetli yemekler pişirin.

 • Play Store'da Pokémon Quest'i edinin

Pokémon koleksiyonunuz geliştirilebilir ve gelişebilir, elbette, ama buna biraz sonra gireceğiz. İlk olarak, oyundan en iyi şekilde yararlanmak için nasıl oynanır.

Atlamak:

 • Savaş taktikleri
 • Pişirme kılavuzu
 • Pokémon'unuzu geliştirmek

Savaş taktikleri

1. Manuel vs otomatik oynatma: ne zaman vurulup çalıştırılır

Savaşlara dikkat edilmesine yardımcı olur. Pokémon Quest bir çok kolay keşifleri ezmeniz gerektiğinde harika olabilecek bir otomatik oyun işlevine sahiptir, ancak Pokémon'unuzu manuel olarak kontrol etmek genellikle daha iyi sonuçlara yol açar.

 • Manüel mod, Pokémon'unuzu farklı yönlere gönderen 'Scatter' butonunu içerir. Bu, patronlardan gelen güçlü alan etkisi saldırılarına karşı hayatta kalmak için çok önemli olabilir ve Pokémon'unuzun kurtarılmasına izin verir.
 • Eğer keşif, Koffing ve Voltorb gibi kendini imha eden Pokémon'u içeriyorsa, o Pokémon'a göz kulak olun ve dost ateşini önlemek için patlatmadan önce ekibinizi el ile dağıtın.
 • Zorlu patron dövüşleri sırasında, manüel moda geçin çünkü birçok patron belirli hareketlere karşı diğerlerinden daha savunmasızdır ve oyun otomatik olarak doğru hamleleri seçmede daha azdır.

The Scatter move on the right can only be triggered manually. / © AndroidPIT (screenshot)

2. Her takımın bir tanka ihtiyacı vardır

Savunma etkili herhangi bir takımda kritik bir rol oynamaktadır. Ekibinizin 3 Pokémon'u olabilir ve bunlardan biri tank veya savunma oyuncusu olmalıdır.

 • Tankınız, takımınızda yüksek HP'ye sahip savunma amaçlı bir Pokémon olmalı. Bu, düşmeden isabetleri vurmak için zararı atmanız gereken Pokémon'dur ve daha kırılgan Pokémon'unuzu daha iyi saldırılarla vurmalarına izin verir.
 • Onix veya Harden ile Golem gibi zorlu bir Pokémon harika bir tank yapar. Deponuzu bol miktarda Paylaşım Taşına verdiğinizden emin olun, böylece tüm ekibinize fayda sağlayabilirsiniz. Ekibinizdeki özel bir tankla, en zorlu patron dövüşlerini bile üstlenmelisiniz.
 • Diğer takım üyeleriniz, yüksek atak istatistikleri olan bir hasar-satıcısından ve rakiplerinizi bozmak için özel bir yeteneğe (Confuse gibi) sahip bir 'destek' Pokémon'undan oluşmalıdır. MMORPG'lerin oyuncuları muhtemelen bu rollere aşina olacaklardır.

3. Savaş alanını bilin.

Geleneksel Pokémon oyunlarından farklı olarak, zayıf yönler Pokémon Quest'te yürürlüğe girmez. Örneğin, yangın tipleriniz su türlerine karşı zayıf olmayacaktır. Ancak, Tumblecube Adası'nın belirli bölgeleri bu arazide savaşırken belirli Pokémon türlerini güçlendiriyor. Bu yüzden, keşfettiğiniz alanın yangın türlerini güçlendirdiğini fark ederseniz, normalde A takımınızın bir parçası olmasa bile keşif seferi için bir araya getirmeyi düşünün.

 • En iyi Android strateji oyunlarıyla taktiklerinizi geliştirin
 • Rumble etmeye hazır mısın? Bunlar Android için en iyi dövüş oyunları

Pişirme kılavuzu

Eski okuldaki Pokéball'larınızı evde bırakın çünkü pişirme becerileri Timecube Adasında iyi bir atış kolundan daha önemli. Yemek pişirme malzemeleri keşiflerde kazanılır ve ilk başta pek çok yemek tarifini bilmezsiniz, ancak şansınız olsun ve rastgele malzemeleri pişirme kabına birleştirerek bunları çözebilirsiniz.

1. Farklı Pokémon farklı zevklere sahip

Bazı yemekler belirli Pokémonları çekecek; Örneğin “Hot Pot a la Cube” tabağı, ateşli Pokémon'u çekerken, “Swole Syrup a la Cube”, örneğin dövüşmeli Pokémon'u çekiyor.

Tumblecube Pokémon can only be attracted with cooking.  / © AndroidPIT (screenshot)

2. İçerik miktarlarını anlamak

Gerçek yaşam tarifleri gibi, ağırlık ve ölçü önemlidir. Kullanılacak birçok malzemeyi bilmek için tarifin açıklamasına dikkat edin. Belirsiz gelebilir, ancak "çok" veya "biraz" gibi açıklamalar aslında kesin miktarlara işaret eder! Oyunun düz İngilizce'de anlamı nedir:

 • “Tam bir lot” = 4 yuva
 • “Çok” = 3 yuva
 • “Birkaç” = 2 yuva
 • “Biraz” = 1 yuva

Pokémon'unuzu geliştirmek

1. Eğitim

Pokémon, keşif gezilerine katılarak deneyim ve seviyeler kazanacak, ancak daha fazla EXP kazanmak için başka bir Pokémon "trenine" sahip olabilirsiniz. Antrenör Pokémon bu süreçte her zaman feda edilir, bu nedenle özellikle favorilerinize güç sağlamak için istenmeyen Pokémon'u atın.

 • Daha fazla EXP elde etmek veya bir hareketi değiştirmek için yapılan eğitimden sonra, ilgili Pokémon en iyi öğretmenleri yapar: her zaman en iyi sonucu almak için aynı Pokémon türlerini, Pokémon ailesini veya Pokémon türünü kullanın.
 • Eğer bir hareketiniz varsa Pokémon'un daha düşük bir evrim seviyesinde öğrenmesini istiyorsanız, gelişmeden önce bunu değiştirdiğinizden emin olun. Son formasyonun evrimi aslında yeni hareketleri öğretmek için çok daha zordur.

Stats aren’t great at level 1, but a little care, attention, and Power Stones can go a long way. / © AndroidPIT (screenshot)

2. Bingo Bonusları

Bingo Bonusları, üst üste üç Power Stones sıralandığında devreye girer. Her Pokémon'un Üç Bingo Bonusu vardır ve bunların her biri üç kişiden biri olabilir.

 • Pokémon'u geliştirmeyi seçmeden önce, belirli Pokémon'un oyun tarzını tamamen değiştirebildiğinden, Bingo Bonusunu kontrol edin.
 • Örneğin, Snorlax'ın Bingo Bonuslarından biri, +550 saldırısı verir ve anında oyunun en iyi Pokémon'larından biridir.

Bu ipuçlarını, Tumblecube Adası'nın Pokémon ustası olma yolculuğunuzda yararlı bulacağınızı umuyoruz! Arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz başka ipuçlarınız var mı?