Polaris Office vs WPS Office: En İyi Ücretsiz Office Paketi…

Microsoft Office paketi uygulamalarının çoğu Android’de bulunmaktadır. Bu nedenle, telefonunuz için ücretsiz bir hepsi bir arada ofis paketi arıyorsanız, WPS Office veya Polaris Office arasında seçim yapabilirsiniz.

Polaris Office Vs Wps Office Featured

Her iki uygulama da ihtiyaç duyabileceğiniz neredeyse tüm özellikleri kullanmakta ve sunmaktadır. Ama hangisini seçmeniz gerektiğini merak ediyorsanız, o zaman doğru yere geldiniz. Bu makalede, hangisinin telefonunuzda bir yeri hak ettiğine karar vermenize yardımcı olması için her iki uygulamayı da karşılaştırıyorum.

Ortak özellikler

Öncelikle her iki uygulamanın da sunduğu özelliklere bir göz atalım. Hem WPS hem de Polaris Office, belgeler, sunumlar ve elektronik tablolar oluşturmanıza yardımcı olacak hepsi bir arada ofis takımıdır.

Polaris Office Vs Wps Office 14Polaris Office Vs Wps Office 13

Ayrıca, bir proje üzerinde çalışırken ihtiyaç duyacağınız araçların çoğunu da içerir. Her ikisi de Microsoft Office ile tam uyumludur. Projelerinizi akranlarınız ve diğerleriyle paylaşırken uyumluluk sorunlarıyla karşılaşmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Polaris Office Vs Wps Office 15Polaris Office Vs Wps Office 16

Her iki uygulamada da, projenizi başlatmak için kullanabileceğiniz çeşitli farklı şablonlara erişebilirsiniz. Ancak, sunulan ücretsiz şablonların sayısı WPS Office’te önemli ölçüde yüksektir. Uygulamalar ayrıca, tablette kalemle kullanmayı planlıyorsanız, kalem girişi için destek içerir.

Ayırt edici özellikler

Temel özelliklerin çoğu aynı olsa da, her uygulama, ikisi arasında seçim yapmanızı kolaylaştıracak bazı ayırt edici özellikler sunar.

Polaris Office Vs Wps Office 13 1Polaris Office Vs Wps Office 21

WPS Office ile not almak veya not almak, dahili bir belge tarayıcı ve hatta bir PDF görüntüleyici / düzenleyici için ek bir mod elde edersiniz. Bunun üzerine, uygulama aynı zamanda birden fazla projeyi ele almanıza izin verecek bir çoklu pencere modu için destek içerir.

Polaris Office Vs Wps Office 31Polaris Office Vs Wps Office 32

Öte yandan, Polaris Office, belgelerinizi meslektaşlarınızla doğrudan paylaşmanıza izin veren kullanışlı bir işbirliği aracı içerir. Bununla, diğer kullanıcılar projeyi sonlandırmadan önce belgeyi düzenleyebilir, yorum yapabilir ve hatta herhangi bir revizyonu tartışabilir.

Kullanıcı arayüzü

Şimdi uygulamanın kullanıcı arayüzüne bir göz atalım. Beklediğiniz gibi, her iki uygulama da oldukça benzer bir kullanıcı arayüzüne sahip. Ancak birkaç nedenden ötürü Polaris yerine WPS Office’i tercih ediyorum.

Modlar arasında geçiş yapmanıza yardımcı olmak için geleneksel bir menü düğmesi yerine, WPS Office altındaki sekmelere kolayca erişebilirsiniz. Bu, navigasyonu çok daha kolay hale getirir.

Polaris Office Vs Wps Office 07Polaris Office Vs Wps Office 02

Bir proje üzerinde çalışırken bile, WPS Ofisinin kullanıcı arayüzü çok daha sezgiseldir. Örneğin, Polaris Office’teki araçlara erişmek için, alt araç çubuğundaki menü düğmesine dokunmanız gerekir. Sonra aşağı açılır menüden bir seçenek seçmeniz ve ardından mevcut araçları kaydırmanız gerekir.

Polaris Office Vs Wps Office 01Polaris Office Vs Wps Office 17

WPS Office’te, menüler arasında kolayca geçiş yapmak için sekmeler bulunur. Ve hatta araç çubuğu biraz daha büyüktür, bu da kullanmak istediğiniz araçları seçmenizi kolaylaştırır. Bu, WPS Ofisini Polaris Office’ten biraz daha sezgisel hale getirir. Bunun dışında, her iki uygulamadaki UI öğelerinin çoğu neredeyse aynıdır.

Platformlar Arası Yetenek

Platformlar arası yetenekler söz konusu olduğunda, her iki uygulama da iOS ve Windows’ta kullanılabilir. Ancak Mac kullanıyorsanız, projelerinizi telefonunuzla Mac arasında kolayca senkronize etmenize olanak tanıyacağından Polaris Office’e bağlı kalmanız gerekir.

Buna karşılık, WPS Office macOS’ta mevcut değildir ve bunlara erişmeden önce belgelerinizi sisteminize manuel olarak aktarmanız gerekir. Ancak, Polaris, platform için WPS yaparken bir istemci sunmadığı için Linux’a gelince tablolar açılır.

Polaris Office Vs Wps Office 10Polaris Office Vs Wps Office 03

Her iki uygulama da, aynı hesapla giriş yaptığınız sürece herhangi bir cihazda projelerinize erişmenize yardımcı olacak bulut depolama çözümleri sunar. Polaris Office ile, Dropbox, Google Drive, Microsoft OneDrive gibi en sevdiğiniz bulut depolama hizmetinize de bağlanabilirsiniz. WPS Office yalnızca Dropbox desteği içerir.

Premium Abonelik

Her iki uygulamada da Google Play Store’da ücretsiz olarak bulunmasına rağmen, birkaç ek özelliğin kilidini açan ücretli abonelik planları sunarlar.

WPS Office’in premium sürümü bir yıl boyunca 29,99 $ veya daha fazla tutar. Bu, sayfa ayarları, PDF çıkarımı, özel filigranlar, Open Office belgeleri için destek, PDF ek açıklamaları ve daha pek çok özelliğe erişmenizi sağlar.

Polaris Office Vs Wps Office 11Polaris Office Vs Wps Office 12

Polaris Office’in premium versiyonu yıllık 39,99 $ ‘dan başlayan fiyatlarla. Bu, herhangi bir zamanda 15 cihazı senkronize etme yeteneği, aylık sınırsız düzenleme ve PDF dosyalarını düzenleme desteği gibi ek özellikleri içerir.

Her iki uygulamanın da premium sürümünü satın almayı seçerseniz, tüm reklamları uygulamalardan da kaldıracağını söylemeye gerek yok. Ancak, reklam destekli ücretsiz sürüme devam etmeye karar verirseniz, Polaris Office’teki reklamların çok sık ve rahatsız edici olduğunu bilmelisiniz.

Hangi Office Suite’i Seçmelisiniz?

Artık her iki uygulamaya da olan her şeyi biliyorsunuz, hangisini seçmeniz gerektiğine karar vermenin kolay olacağından eminim. Telefonumda WPS Office’i kullanmayı tercih ediyorum ve önce denemenizi tavsiye ederim. Bir Mac kullanıcısı değilseniz, Polaris Office’e bağlı kalmalısınız, çünkü tüm dosyalarınızı aygıtlarınız arasında kolayca senkronize etmenize yardımcı olur.

Sıradaki: WPS Office’e bağlı kalmaya karar verirseniz, Android ve iOS için WPS Office’teki dili nasıl kolayca değiştirebileceğinizi görmek için kesinlikle bir sonraki makaleye göz atmanız gerekir.