Poweramp vs BlackPlayer: Hangi Müzik Çalar Uygulaması Daha İyi

Uzun zaman önce, çok uzaktaki bir galaksideki insanlar, en sevdikleri şarkıları dinlemek için Poweramp gibi çevrimdışı müzik çalar uygulamalarına çok bağımlıydılar. Elbette, akıllı telefonlarla birlikte gelen yerel müzik çalar uygulamaları, bizim audiophiles için iyi değildi. Birçoğu Spotify ve YouTube Müzik gibi müzik akışı uygulamalarını kullanmasına rağmen, bazılarımız hala sağlam bir çevrimdışı müzik çalar uygulaması istiyor.

Poweramp Vs Blackplayer Comparison

Bunun birçok nedeni olabilir. Üniversite günlerinizden bir şarkı koleksiyonu (muhtemelen bulması zor) ve buna bağlı kalmak istersiniz. Gelişmiş ekolayzer ve bu uygulamalarla birlikte gelen diğer ayarları seviyorsunuz. Çok fazla ses dosyası dinlemeniz gerekiyor. İhtiyacın var, tamam mı?

İşte son zamanlarda karşılaştığım en iyi müzik çalar uygulamalarından ikisi. Poweramp benim eski zamanların favorisi ve BlackPlayer birçok arkadaşım tarafından şiddetle tavsiye ediliyor.

Birbirlerine nasıl yığıldıklarını görelim.

1. UI ve Tasarım

Her iki uygulama da gezinmesi kolay olan işlevsel bir tasarıma sahiptir. Poweramp, müzikle kaydedilen aramalar arasındaki ince farkı varsayılan olarak tanıyamadı. Bu fiyaskoyu kolayca önlemek için klasör ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Poweramp Vs Black Player 1Poweramp Vs Black Player 2

Poweramp’ta dört sekme var. İlki, çalma listeleri, türler, sanatçılar ve albümler gibi birçok kısayol barındırır. İkincisi, çılgın güçlü olan bir ekolayzır. Üçüncüsü, favori şarkınızı aramak için bir arama seçeneğidir. Sonuncusu ayarlar içindir.

Poweramp Vs Black Player 3Poweramp Vs Black Player 4

BlackPlayer daha iyi bir iş çıkardı ve iki ayrı klasör oluşturdu. Biri müzik için diğeri kaydedilmiş aramalar için. Geleneksel üç noktalı menü iyi çalışır ve çalma listeleri, ekolayzır ve ayarlar gibi benzer seçenekleri gizler. Parçalar, sanatçılar, türler vb. İçin ekranın üstündeki sekmeleri de göreceksiniz. BlackPlayer, tüm ekranlarda, ekranın sağ üst köşesine yerleştirerek arama yapmayı daha erişilebilir hale getirir.

Hem Poweramp hem de BlackPlayer karanlık tema etkinken gelir; Ancak Poweramp daha iyi bir iş çıkarır. UI ikincisi ile karşılaştırıldığında daha koyu. Yeterince komik, buna BlackPlayer denir.

2. Ekolayzer

Poweramp’ın ekolayzırı çılgın güçlüdür. O kadar çok şey yapmanıza izin verir ki, sesin nasıl çalıştığını ve R / L denge topuzu arasındaki ince farkın ne kadar ciddi olduğunu anlamanız gerekir. Poweramp, bas ve tiz için ayrı düğmelerle 10 bant ekolayzır destekler. Manuel moda geçmek istemiyorsanız, 16 hazır ayar vardır.

Poweramp Vs Black Player 5Poweramp Vs Black Player 6

İki tane daha sekme var. Biri tempo için, diğeri ise yankı için. İkisi de önceden ayarlanmış olarak geliyor. Ne olduklarını bilmiyorsan, onunla uğraşma. Poweramp ayarları sesi etkileyebilir.

Poweramp Vs Black Player 7

Poweramp ile karşılaştırıldığında, BlackPlayer daha az güçlü ama yine de iyi görünüyor. İyi çalışan ancak bu ayarlardan en iyi şekilde faydalanmayı bilen ileri düzey kullanıcılar için uygun olmayan 5 bantlı bir ekolayzır ile birlikte gelir. 11 ön ayar vardır ve ortak olanların çoğu kaplıdır.

Ses Efektleri sekmesi bas kuvvetlendirmesini kontrol eder, ancak tiz kullanmaz. Yankı ön ayarları manuel olarak geçersiz kılma yapmaz. BlackPlayer, Poweramp’ta bulunmayan bir Amplifikatör ayarıyla geliyor. BlackPlayer hakkında can sıkıcı olan şey, ekolayzer veya ses efektleri olup olmadığını değiştirmeden önce her ayarı etkinleştirmeniz gerekmesidir.

Poweramp Vs Black Player 8Poweramp Vs Black Player 9

Poweramp, sesinizi değiştirmek ve kontrol etmek için daha fazla yol sunar, ancak BlackPlayer, bu ayarların sesi daha iyi veya daha kötü olarak nasıl etkilediğine dair belirsizliği bilmeyen çoğu kullanıcıyı memnun edecektir.

3. Önemli Ayarlar

Her şarkı albüm sanatıyla gelmez, ancak Poweramp ve BlackPlayer onları sizin için avlayacaktır. Poweramp’ta, Album Art’ı seçmek için bir şarkıya uzun dokunun ve en sevdiğiniz şarkıyı seçin.

Poweramp Vs Black Player 10Poweramp Vs Black Player 11

BlackPlayer’da kapak görüntüsünün ayarını bulabilirdim ancak dinlediğim şarkı ile ilgili değildi. Ayrıca, albüm resmini arama ve ayarlama seçeneği yoktu. Ben görsel bir erkeğim ve albüm sanatlarını görmeyi seviyorum.

Poweramp Vs Black Player 12Poweramp Vs Black Player 13

Her ikisi de, uygulamanın belirli bir süre sonra müzik çalmasını durdurmak için istediğinizde bir uyku zamanlayıcısı ile birlikte gelir. BlackPlayer’da, tam ekran modundayken oynatıcı ekranın altındayken sağa ve sola kaydırarak parçaları değiştirebilirsiniz.

Poweramp Vs Black Player 14Poweramp Vs Black Player 15

Poweramp benzer şekilde çalışır ve tam ekranda olup olmadığınızı kaydırarak parçaları değiştirmenize izin verir.

4. Çalma listeleri

Çalma listeleri kişisel gereksinimlerimize göre organize olmamıza ve şarkıları listelememize yardımcı olur. Poweramp ve BlackPlayer, çalma listesini destekler. Ancak, süreç farklı. Poweramp’ta çoklu seçim modunu etkinleştirmek için herhangi bir şarkıya uzun süre dokunabilirsiniz. Bundan sonra, birden fazla şarkı seçmek ve aynı şarkı listesine eklemek çok kolay.

Poweramp Vs Black Player 16

Birden fazla şarkı seçtiğinizde, Etiketler ve Albüm Sanatı seçeneğinin nasıl grileştiğini fark ettiniz mi? Evet. Her neyse, BlackPlayer ayrıca çoklu seçimi de destekliyor, ancak önce menüden etkinleştirmeniz gerekiyor.

Poweramp Vs Black Player 18Poweramp Vs Black Player 17

Artı tarafta, BlackPlayer çalma listesini iki formatta kolayca içe aktarmanıza izin verir: m3u ve .m3u8 formatları. Ayrıca, dinleme geçmişinize bağlı olarak varsayılan olarak üç çalma listesi oluşturacaktır: Son Eklenenler, Son Oynananlar ve En Çok Oynananlar. Poweramp’ta çalma listesi içe aktarma seçeneği uygulama ayarlarının içinde gizli.

Poweramp Vs Black Player 19Poweramp Vs Black Player 22

Poweramp, şarkı dinlerken oluşturabileceğiniz bir En İyi çalma listesi oluşturmak için benzer düğmeleri kullanır.

Poweramp Vs Black Player 20Poweramp Vs Black Player 21

5. Fiyat

İşte vuruş! BlackPlayer reklam destekli ancak tamamen ücretsiz. Ek yazı tipleri, temalar, Chromecast desteği ve tonlarca özelleştirme seçeneği gibi daha fazla özellik ekleyen, 0,99 ABD Doları karşılığında kullanılabilen bir Ex sürümü var. Bu yenmek zor ve özellikler gerçekten harika.

Poweramp Vs Black Player 23

Poweramp, ekolayzır gibi ayarlara gelince daha fazlasını sunar. Ancak, size 4,99 dolara mal olacak ve reklam yok. Her ikisi de Google Asistanı, Chromecast’i, kulaklığı ve birçok dosya biçimini destekliyor. Ancak, Poweramp, BlackPlayer’dan daha fazla dosya formatını destekler.

Müziğin sesi

Poweramp ve BlackPlayer, müzik çaları istediğiniz gibi kişiselleştirmek için tonlarca seçenek ve ayarlara sahiptir. Her ikisinde de bir kılavuzda yer alacak çok fazla kaplama (Poweramp), tema, yazı tipi (BlackPlayer) ve müzik çalar ayarları var. Yani burada düşük aşağı. BlackPlayer daha ucuz ve yeterince iyi, ancak Poweramp, odyofillere en çok önem veren ses ayarlarına gelince patron oldu.

Sıradaki: Siz bir Poweramp kullanıcısı mısınız? Bir profesyonel gibi kullanmak için 13 ipucu.