Pro gibi sörf yapmak için iPad Klavye Kısayolları için en iyi 21 Chrome

Estetik olarak, iPad'deki Google Chrome, masaüstünde ne elde ettiğinize çok benziyor – üste kavisli sekmeler, yuvarlak bir URL çubuğu, kolayca erişilebilen menü seçenekleri, vs. karşılığı, kesintisiz senkronizasyon özellikleri ve tereyağlı pürüzsüz kullanıcı arayüzü dikkate alınması gereken bir güç yapar.

Google Chrome, bir klavye ile birleştirildiğinde iPad'de bir verimlilik yaratıcısıdır. Ancak, öğeleri aramak veya çevrimiçi formları doldurmak için kullanmanın yanı sıra, dolaşmak için çeşitli tuş kombinasyonlarını da kullanabilirsiniz. Masaüstündeki kadar sofistike olmasalar da, bu kısayollar olağanüstü bir tarama deneyimine izin vermelidir.

Keep in Mind: If you are using a Bluetooth keyboard designed primarily for Windows-based devices, make sure to use the Windows Logo key in place of Command (⌘), and Alt in place of Option.

1. Yeni Sekme Aç

Chrome başlatıldığında, ilk iş sırası yeni bir sekme açmaktır. Hemen birini açmak için Command + T tuşlarına basın.

2. Omnibox Kullanarak Arayın

Klavyenizi kullanarak yeni bir sekme açmak sizi otomatik olarak Chrome Omnibox (adres çubuğu) içine de yerleştirir. Ancak bir site zaten yüklenirken kişi nasıl arama başlatır? Omnibox'u tekrar etkinleştirmek için Command + L tuşlarına basın.

3. Gizli Sekmeyi Aç

Bazen isimsiz olmalısın. Yeni bir Gizli sekmesi açmak için Command + Shift + N tuşlarına basın. Göz atma etkinliğinizin yerel olarak kaydedilmesini istemeden uzaklaşabilirsiniz.

Normal moda geri dönmek için Command + T tuşlarına basın.

4. Bir Sekmeyi Geri Taşı

Tek bir sekmeden daha fazla açmak, kaçınılmaz olarak aralarında geçiş yapmaya başlamanız gerektiği anlamına gelir. Bir sekmeyi geri taşımak için Control + Shift + Tab tuşlarına basın. Diğer tuşlar basılı tutulduğunda, sekme çubuğu boyunca geriye doğru hareket etmek için Sekme tuşuna art arda basabilirsiniz.

Alternative Shortcut: Option+Command+Left Arrow

5. Bir Sekmeyi İleri Taşı

Diğer yandan, bir sekmeyi ileri taşımak için Control + Tab tuşlarına basın. Kontrol tuşu basılı tutulduğunda Sekme tuşuna basarak arka arkaya ilerleyin.

Alternative Shortcut: Option+Command+Right Arrow

Also on Guiding Tech
I Went from Using My iPad Pro Back to My Mac.. and Hated It

Read More

6. Sekmeyi Kapat

Bir sekmeyi kapatma zamanı geldiğinde, elinizle uzanmayı bırakın ve bunun yerine Command + W tuşlarına basın.

7. Kapalı Sekmeyi Yeniden Aç

Yanlışlıkla bir sekmeden çıktınız mı? Yeniden çalıştırıp çalıştırmak için Command + Shift + T tuşlarına basın. Bunu çok kullanıyor olacaksın.

8. Sayfada Bul

Uzun bir makale veya yazıdaki belirli bir kelimeyi veya terimi mi arıyorsunuz? Daha sonra anahtar kelimeleri yazıp aradıklarınızı daha hızlı bulabileceğiniz şık bir arama kutusu açmak için Command + F tuşlarına basın.

9. Yer İşareti Sayfası

Mevcut sekmenize yer işareti koymak ister misiniz? Problem değil. Bunu hemen yapmak için Command + D tuşlarına basın.

Yer imini (ad, klasör vb.) Düzenlemek istiyorsanız, Yer İmini Düzenle bölmesini açmak için yalnızca Command + D tuşlarına basın. Harika değil mi?

10. Sayfayı Yenile

Bir web sayfası düzgün çalışıyor mu ve yüklenmiyor mu? Sıfırdan yeniden yükleme yaparken çekim yapmak için Command + R tuşlarına basın.

11. Önceki Sayfaya Git

Bir sekme içinde bir önceki sayfaya geri dönmek istediğinizde, bunu yapmak için Command + [ tuşlarına basın .

Alternative Shortcut: Command+Left Arrow

12. Sonraki Sayfaya Git

Önceki bir sayfaya geri döndükten sonra, tekrar ileri gitmek isteyebilirsiniz. Command +] tuşlarına basın ve iyi olmalısınız.

Alternative Shortcut: Command+Right Arrow

13. Tarihçe

Daha önceki bir oturumda nelere göz attığını kontrol etmek ister misin? Geçmiş bölmesini getirmek için Command + Y tuşlarına basın.

Göz atma geçmişinizi temizlemenin bir yolu olan Geçmiş bölmesi kısayolunu hızlı bir araç olarak kullanabilirsiniz.

Also on Guiding Tech

.camp-list-961{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/214405/Icloud-Pages-vs-Google-Docs-Comparison-Featured-Alt_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1548774198’);background-size:cover;background-position:center center}

#productivity

Click here to see our productivity articles page

14. Dock'u getirin

Bir dokunma hareketi kullanarak kenarı açmak, güvenilir değildir. Çok fazla kaydırırsanız ve Chrome sizi Giriş ekranına götürür. Ve çok yumuşak bir şekilde kaydırırsanız, hiçbir şey olmuyor. Kovalamayı kesin ve bunun yerine Option + Command + D tuşlarına basın. Bağlantı birimini gizlemek için tuşa tekrar basın.

Bağlantı istasyonu sabitlenmiş ve son uygulamalarınıza erişmenizi sağlar. Bölünmüş görüş başlatmak için de hayati öneme sahiptir. Chrome'un yanında çoklu görev başlatmak için bir uygulamayı yuvadan sürükleyip çıkarın.

15. sesli arama

Evet, emrinde bir klavye var. Ama kim şimdi ve sonra arama küçük bir ses sevmiyor? Sesli Aramayı başlatmak için Command + Shift + Period (.) Tuşlarına basın. Dikkatli olun – gerçekten iyi çalışıyor!

16. Anında Aşağı Kaydır

Dokunma hareketlerine güvenmek zorunda kalmadan web sayfalarını kaydırmak için Yukarı ve Aşağı Ok tuşlarını kullanabileceğini zaten biliyor olmalısınız. Ama bunu hızlandırmaya ne dersin? Bir flaşla sayfanın altına ulaşmak için Command + Down Arrow tuşlarına basın.

17. Anında Yukarı Kaydır

Acele bir sayfanın başına gelmek için zamanı geldiğinde, Command + Up Arrow tuşlarına basın;

18. Uygulamaları değiştirin

Diğer açık uygulamalar arasında ileri geri geçiş yapmak ister misiniz? Control + Tab tuşunu basılı tutun ve ardından geçmek istediğiniz uygulamayı seçmek için Tab tuşuna art arda basın.

19. Siri Araması

Chrome'u kullanırken, yeni bir uygulama yüklemek, bir kişiyi aramak veya iPad'inizde bir şey aramak isteyebilirsiniz. Siri Arama'yı getirmek için Command + Space tuşlarına basın.

20. Kısayollar Listesi

Bazen, yalnızca birkaçını unutursanız klavye kısayollarına başvurmak daha iyidir. İstediğiniz zaman kısa bir listesini görmek için Komut tuşunu birkaç saniye basılı tutun.

Burada listelenen tüm kısayollara sahip olmayacağını unutmayın. Evet, etrafta fazladan av yaptık!

21. Chrome'dan çık

Gün için bitti mi? Anında Giriş ekranına gitmek için Esc öğesine dokunun.

Yanlışlıkla Chrome'dan çıktıysanız, onu hemen çalıştırmak ve tekrar çalıştırmak için hemen Control + Tab tuşlarına basın.

Alternative Shortcut: Command+H

Also on Guiding Tech
Top 15 Excel for iOS Keyboard Shortcuts for Better Productivity

Read More

Bir Profesyonel Gibi Sörf Yapın

Eh, bu konuda. Mac'ten geliyorsanız, bazı kısayollara aşina olabilirsiniz. Windows kullanıcıları belli ki işleri biraz daha farklı bulacaklar, ancak birkaç denemeden sonra, çoğu neredeyse ikinci bir doğa hissetmeli. Umarım, Google, iPad'de daha iyi bir deneyim sağlamak için Chrome'a daha fazla kısayol eklemeye devam edecektir.

Sıradaki: Arama sonuçlarını oluşturmak için Google’ı kullanırken sıkışıp kalmanız gerekmediğini biliyor muydunuz? İOS için Chrome'a nasıl yeni arama motorları ekleyeceğinizi öğrenmek için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın.