PS4 Rasgele Nasıl Onarılır Sorunu Kolayca Kapatır

PS4 veya PlayStation 4, Sony tarafından geliştirilen popüler bir ev video oyun konsolu ve ilk olarak 2013’te piyasaya sürüldü. Xbox ve nintendo gibi rakiplerini yenen sürekli en çok satan oyun konsolu. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, PS4’ün rastgele kapatılması sorununu ele alacağız.

Bilgisayarınızla veya Android cihazınızla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

PS4 Rasgele Kapanır Sorunu Nasıl Onarılır

Aşağıda listelenen önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini gerçekleştirmeden önce PS4’ü yeniden başlatmayı denemelisiniz, çünkü bu yazılımı yenileyecektir. Bu basit adım genellikle aygıtla karşılaşabileceğiniz sorunların çoğunu giderir.

Güç bağlantılarını kontrol edin

PS4, sorunsuz çalışabilmesi için sabit bir güç kaynağına ihtiyaç duyar. Bu yüzden cihazın güç bağlantılarını kontrol etmelisiniz.

    Güç düğmesine en az 7 saniye basarak PS4’ü tamamen kapatın Konsolun güç kablosunu prizden çıkarın. Farklı bir güç kablosu kullanmayı deneyin. Güç kablosunu farklı bir prize takmayı deneyin. Uzatma kablosuna değil, doğrudan prize taktığınızdan emin olun.

PS4’ün rastgele kapanıp kapanmadığını hala kontrol edin.

Aşırı ısınmayı önleyin

PS4’ünüz serinse daha iyi çalışır. Sıcak çalışıyorsa, cihaz kapanacaktır. Aşırı ısınmanın meydana gelmediğinden emin olmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

    PS4’ünüzün iyi havalandırılan bir alanda olduğundan ve doğrudan güneş ışığına maruz kalmadığından emin olun. PS4’ün fanının tıkalı olmadığından emin olmak için kontrol edin – Fan bloke olursa sıcak havayı düzgün bir şekilde dışarı alamaz ve aşırı ısınır ve döner KAPALI. Fanın döndüğünden de emin olmalısınız. PS4’ün hava girişini temizlemek için bir kutu basınçlı hava kullanın ve toz veya kir birikintilerini temizlemek için fanın bulunduğu basınçlı havayı kullanın.

PS4’ün rastgele kapanıp kapanmadığını hala kontrol edin.

Sabit sürücüyü kontrol edin

PS4, önemli sistem ve oyun dosyalarını saklamak için bir sabit sürücü kullanır. Bu dosyalara erişilemezse, büyük olasılıkla bu sorunla karşılaşırsınız.

    Güç düğmesine en az 7 saniye basarak PS4’ü tamamen kapatın Güç kablosunu elektrik prizinden ve kablodan çıkarın. Sabit Disk Sürücüsü bölmesi kapağını (parlak kısım) çıkarmak için sistemden dışarı ve uzağa kaydırın. Eski diskin soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için sabit diski yenisiyle değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

PS4’ün rastgele kapanıp kapanmadığını hala kontrol edin.

Yazılımı Güvenli Modda güncelleyin

Eski bir yazılım sürümünün bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için cihazın en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmanız gerekir.

    En az 400 MB boş alana sahip bir USB bellek kullanın. Bilgisayarınızı kullanarak USB’yi biçimlendirin ve ardından PS4 adlı bir klasör oluşturun. Bu klasörün içine girin ve UPDATE adlı başka bir klasör oluşturun. Resmi Playstation web sitesinden en son PS4 güncellemesini indirin İndirilen dosyayı flash sürücünüzdeki UPDATE klasörüne kopyalayın. PS4’ü kapatın USB bağlantı noktaları. Güç düğmesini en az 7 saniye basılı tutun, bu noktada sistem Güvenli Mod’a önyükleme yapar. Güvenli Modda, “Sistem Yazılımını Güncelle” olan üçüncü seçeneği seçin ve talimatları takip edebilirsiniz. oradan kolaylık.

PS4’ün rastgele kapanıp kapanmadığını hala kontrol edin.

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, cihazı bir Sony servis merkezine getirmeniz ve arızalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabileceğinden düzelttirmeniz gerekir.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.