PS4’te Bozuk Veri Hatası Nasıl Onarılır

PlayStation, ilk olarak 2013 yılında piyasaya sürülen popüler bir oyun konsolu. Bu konsolun en son sürümü, en yeni oyunları 4K çözünürlükte daha hızlı kare hızlarında oynayabilen PS4 Pro’dur. Bu sağlam bir cihaz olmasına rağmen, oldukça can sıkıcı olabilecek bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Bugün sorun gidereceğimiz böyle bir sorun PS4’teki bozuk veri hatasıdır.

PS4’te Bozuk Veri Hatası Nasıl Onarılır

Bozuk veri hatası, korkutucu bir sorun gibi gelebilir, ancak aslında düzeltilmesi en kolay sorunlardan biridir. Çoğu zaman bu sorun genellikle sistem verileriyle değil oyun verileriyle ilgilidir ve genellikle CE-34875-7 veya NP-32062-3 etiketli bir hata mesajı görürsünüz. Bu, bir oyun yüklemeye çalıştığınızda olur ve bu olduğunda, oynanamaz bir oyuna bırakılırsınız.

Bu sorunu çözmenin en hızlı yolu oyun veri dosyasını silmektir. Bunu yapmak için PS4 ana ekranındaki Bildirimler’e gidin, OPTIONS tuşuna basın ve İndirilenler’i seçin. Buradan bozuk verileri vurgulayın (içinden tırtıklı bir çizgi olan gri küçük resim), OPTIONS tuşuna basın ve ardından verileri silin. Oyun diskini silmek için bir mikrofiber bez kullanın ve tekrar takmayı deneyin. İndirilen bir oyunu yüklüyorsanız, indirilen dosyayı silin ve tekrar indirip yüklemeyi deneyin.

Sorun devam ederse, oyun veritabanınızı yeniden oluşturmaya devam edin.

    Cihaz kapalıyken PS4’ü tamamen kapatın güç düğmesini basılı tutun. İki bip sesi duyduktan sonra bırakın: biri ilk bastığınızda diğeri yaklaşık yedi saniye sonra. PS4 şimdi “Güvenli Mod” a önyükleme yapacak. Bir USB kablosu ile bir DualShock 4 kontrol cihazını bağlayın ve kontrol ünitesi. PS4 denetleyiciyi tanımıyorsa, ‘yalnızca güç’ USB kablosu takmış olabilirsiniz – denetleyiciyle birlikte verilen kabloyu kullanın. “Veritabanını Yeniden Oluştur” seçeneğini seçin. İşlemin tamamlanmasını bekleyin ve PS4’ü yeniden başlatın

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.