PS4’te Bozuk Veri Hatası Nasıl Onarılır

PlayStation, ilk olarak 2013 yılında piyasaya sürülen popüler bir oyun konsolu. Bu konsolun en yeni sürümü, en yeni oyunları 4K çözünürlükte daha hızlı kare hızlarında oynatabilen PS4 Pro. Bu sağlam bir cihaz olmasına rağmen, oldukça can sıkıcı olabilecek bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Bugün sorun gidereceğimiz bu sorunlardan biri PS4’teki bozuk veri hatası.

PS4’te Bozuk Veri Hatası Nasıl Onarılır

Bozuk veri hatası korkutucu bir sorun gibi görünebilir, ancak düzeltilmesi en kolay sorunlardan biridir. Bu sorun genellikle oyun verisiyle ilgilidir ve sistem verisiyle ilgili değildir ve genellikle CE-34875-7 veya NP-32062-3 etiketli bir hata mesajı görürsünüz. Bu, bir oyun kurmaya çalışırken gerçekleşir ve bu olduğunda, oynanamaz bir oyunla kalırsınız.

Bu sorunu çözmenin en hızlı yolu oyun veri dosyasını silmektir. Bunu yapmak için PS4 ana ekranındaki Bildirimler bölümüne gidin, OPTIONS tuşuna basın ve İndirilenler seçeneğini seçin. Buradan, bozuk verileri vurgulayın (üzerinde pürüzlü bir çizginin olduğu gri küçük resim), OPTIONS tuşuna basın, ardından verileri silin. Oyun diskini silmek için mikrofiber bir bez kullanın, ardından tekrar takmayı deneyin. İndirilmiş bir oyun kuruyorsanız indirilen dosyayı silin ve tekrar indirmeyi ve yüklemeyi deneyin.

Sorun devam ederse, oyun veritabanınızı yeniden oluşturma işlemine devam edin.

    Aygıt kapalıyken PS4’ü tamamen kapatın Güç düğmesini basılı tutun. İki bip sesi duyduktan sonra bırakın: biri ilk basışta, diğeri ise yaklaşık yedi saniye sonra. PS4 şimdi “Güvenli Mod” a gelecek. kontrol ünitesi. PS4 denetleyiciyi tanımıyorsa, ‘yalnızca güç’ USB kablosu takmış olabilirsiniz – denetleyiciyle birlikte verilen kabloyu kullanın. “Veritabanını Yeniden Oluştur” seçeneğini seçin. İşlemin tamamlanmasını bekleyin, ardından PS4’ü yeniden başlatın.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.