PUBG Ağ Gecikme Tespit Sorunu Nasıl Onarılır Hızlı ve Kolay Düzeltme

PUBG veya PlayerUnknown’s Battlegrounds, bugün oldukça popüler olan çevrimiçi çok oyunculu bir savaş royale tarzı bir oyundur. Hızlı tempolu aksiyonunun yanı sıra taktik ve strateji gerektiren savaşçı oyun tarzı, oyunu oynamak için bir zorunluluk haline getirdi. Bu sağlam bir oyun olmasına rağmen, bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, PUBG ağ gecikmesi tespit edilen sorunun nasıl düzeltileceğini göstereceğiz.

Bilgisayarınız veya Android cihazınızla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

PUBG Network Lag Algılanan Sorun Nasıl Onarılır

Bu sorun için önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini gerçekleştirmeden önce, önce bilgisayarınızı yeniden başlatmak en iyisidir. Bu, işletim sistemini yenileyecek ve bilgisayarınızla ilgili sık karşılaştığınız sorunların çoğunu çözecektir.

Ağ gecikmesi tespit sorunu, oyun internet hızının iyi bir oyun deneyimi sağlayamadığını tespit ettiğinde ortaya çıkar. Bunu düzeltmenin en iyi yolu, bu yavaş internet hızı bağlantısına neyin neden olduğunu kontrol etmektir.

PUBG güncelleme oyunu

Sorunun, internet bağlantısının mükemmel olmasına rağmen bir ağ gecikmesi sorununu algılayan eski bir oyun istemcisinden kaynaklandığı durumlar vardır. Bunu düzeltmek için oyunun en son sürüme güncellendiğinden emin olmanız gerekir.

Ağ yapılandırmalarını sıfırlayın

Sorun ağla ilgili ise, ağ bağlantılarını sıfırlayarak bunu düzeltmeyi deneyebilirsiniz.

  Windows + R tuşlarına basın, “komut istemi” yazın Uygulamaya sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır’ı seçin. İpconfig / release yazın, ardından enterType ipconfig / renew tuşuna basın, ardından enterType netsh winsock reset tuşuna basın ve enter tuşuna basın

PUBG ağ gecikmesi tespit edilen sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

TCP / IPv4’ü sıfırlayın

Bilgisayarınızda yanlış yapılandırılmış bir ağ ayarı soruna neden oluyorsa, TCP / IPv4’ü sıfırlayarak bunu düzeltebilirsiniz.

  İletişim kutusundaki Windows + RType “control” tuşlarına basın ve Enter tuşuna basın.Kontrol panelinde Ağ ve İnternet’i ve ardından Ağ ve paylaşım merkezini tıklatın. Tüm detaylardan oluşan bir pencere açılacaktır. Internet Protokolü Sürümü 4 seçeneğinin işaretini kaldırın. Tamam’a basın ve ayarlardan çıkın. Ayarları tekrar açmadan ve seçeneği tekrar etkinleştirmeden önce birkaç dakika bekleyin.

PUBG ağ gecikmesi tespit edilen sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Antivirüs yazılımını devre dışı bırakın

Bir virüsten koruma programı bilgisayarınızı tüm çevrimiçi tehdit türlerinden korur, ancak bazen belirli sorunların oluşmasına neden olabileceği oldukça katı olabilir. Soruna neden olan şeyin bu olup olmadığını kontrol etmek için virüsten koruma programınızı geçici olarak devre dışı bırakmayı denemelisiniz.

Windows Güvenliği kullanıyorsanız

  Başlat – Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik – Windows Güvenliği – Virüs ve tehdit koruması> Ayarları yönet’i seçin Gerçek zamanlı korumayı Kapalı olarak değiştirin.

Avast kullanıyorsanız

  Bilgisayarınızın sistem tepsisindeki Avast simgesini arayın ve sağ tıklayın. Avast kalkanları kontrolünü tıklayın.Programı devre dışı bırakma seçeneklerini bulun – seçenekler, bilgisayar yeniden başlatılıncaya kadar 10 dakika, bir saat boyunca devre dışı bırakmaktır veya (siz kendiniz tekrar açana kadar). Size en uygun seçeneği belirleyin ve programı devre dışı bırakmak için kullanın.

AVG kullanıyorsanız

  Bilgisayarınızın sistem tepsisinde AVG simgesini arayın ve sağ tıklayın. AVG korumasını geçici olarak devre dışı bırak’ı tıklayın. AVG’nin ne kadar süre kapalı kalmasını ve AVG’nin Güvenlik Duvarını da devre dışı bırakmasını isteyip istemediğinizi seçin. antivirüs programı.

McAfee kullanıyorsanız

  Bilgisayarınızın sistem tepsisinde McAfee Antivirus simgesini arayın ve sağ tıklayın. Çıkış’ı tıklayın. McAfee korumasının kapatılacağını bildiren bir iletişim kutusu görmelisiniz. Virüsten koruma programını devre dışı bırakmak için bu iletişim kutusunda Evet’e tıklayın.

PUBG ağ gecikmesi tespit edilen sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Güvenlik Duvarı özel durum listesine PUBG ekleme

Sorunun nedeni bilgisayarınızın güvenlik duvarı ayarlarından kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda, güvenlik duvarı istisna listesine PUBG eklemeniz gerekecektir.

  Başlat menüsünde Ayarlar’ı tıklatın ve Ayar Bul arama kutusuna Güvenlik Duvarı girin. Arama sonuçlarında Windows Güvenlik Duvarı’nı tıklatın. Sonuçta ortaya çıkan Windows Güvenlik Duvarı penceresinde, Windows Güvenlik Duvarı üzerinden Uygulamaya veya Özelliğe İzin Ver’i tıklatın. İzin Verilen Uygulamalar penceresinde Ayarları Değiştir düğmesini tıklatın ve ardından bilgisayarınızda iletişim kurmasına izin vermek istediğiniz PUBG uygulaması için onay kutusunu seçin. Yalnızca bu iletişime izin vermek için güvenli olan ağların veya ayrıca genel ve güvenli olmayan ağların bunu yapmasını isteyip istemediğinizi daraltmak için Özel ve Genel onay kutusunu tıklatıp seçin. Tamam’ı tıklatın ve sonra Kapat’ı tıklatın. düğmesine basarak Windows Güvenlik Duvarı penceresini kapatın.

PUBG ağ gecikmesi tespit edilen sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz, ancak hızlı bir yanıt garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.