Rastgele kendi kendine yeniden başlatılan Samsung Galaxy S9 Plus nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Rastgele yeniden başlatmalar genellikle bazı bellenim sorunlarından kaynaklanır. Genellikle bir güncellemeden sonra ortaya çıkarlar, ancak belirgin bir neden olmadan meydana geldikleri zamanlar vardır. Yeni Samsung Galaxy S9 Plus’ın bazı sahipleri için durum böyle. Bazı okuyucularımıza göre, telefonlarını kullansalar da kullanmasalar da telefonları rasgele yeniden başlamaya başladı. Samsung’un yaklaşık bir hafta önce bazı şeyleri düzeltmek için güncellemeleri yayınlamasıyla sorunun bir güncellemeden kısa bir süre sonra başladığını söyleyenler vardı.

Bu yazıda, Galaxy S9 Plus’ınızı kendi başınıza yeniden başlatan sorun giderme konusunda size yol göstereceğim. Her bir olasılığı araştırmaya çalışacağız ve sorunu çözene kadar bunları tek tek ortadan kaldıracağız. Bu sorunun ne kadar ciddi olduğundan emin değiliz, ancak sadece bellenimdeki bazı sorunlardan kaynaklanıyorsa, bir teknisyenin yardımı olmadan kendi başınıza düzeltebilirsiniz. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer sorunlar yaşıyorsanız, bu yazı bunları düzeltmenize yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için Galaxy S9 Plus sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

Kendi kendine yeniden başlatılan Galaxy S9 Plus nasıl giderilir

Sorun giderme sürecimiz, sorunun belirli durumlarda ortaya çıkıp çıkmadığını öğrenmek için birkaç şey yapmamız gereken gözlem aşamasından başlayacaktır. Bununla birlikte, bu sorun hakkında yapmanızı önerdiğim şey…

Cihazı güvenli modda çalıştırın ve kullanmaya devam edin

Telefonunuzun kendi başına yeniden başlatılmasına neyin neden olduğunu bilmiyoruz, bu yüzden onu güvenli modda çalıştırmayı denemeli ve o ortamda kullanmaya devam etmelisiniz. Güvenli moddayken, tüm üçüncü taraf uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakılır ve yalnızca önceden yüklenmiş uygulamalar ve hizmetler çalışır. Sorun bu modda ortaya çıkmazsa, soruna neden olan ve yeniden başlatmayı tetikleyen bir veya iki uygulama olduğu açıktır. Bu sorunu çözmek için uygulamayı bulup kaldırmanız gerekir. Ama önce, S9 Plus’ınızı güvenli modda nasıl yeniden başlatırsınız:

  Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Telefonunuzu bu modda kullanmaya devam edin ve sorun giderildiyse veya artık oluşmuyorsa, hangi uygulamanın neden olduğunu bulun ve kaldırın.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktayı yukarı kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesine dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun. Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Menü> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. KALDIR> Tamam öğesine dokunun.

Hangi uygulamanın soruna neden olduğunu belirlemek, çoğu kullanıcı için genellikle zor bir iştir. Bu nedenle, en son yüklediğiniz veya sorundan önce yüklediğiniz uygulamaları kaldırmanız gerekir. Ancak, sorun bu modda bile devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

İLGİLİ YAZILAR:

  Açılmayacak Samsung Galaxy S9 Plus nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Tamamen ölmüş ve açılmayacak Samsung Galaxy S9 Plus ile ne yapmalı (kolay adımlar) Samsung Galaxy’de kilitlenmeye devam eden Facebook uygulaması nasıl düzeltilir? S9 Plus? [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S9 Plus’ı çökmeye devam eden Twitter uygulamasıyla nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar)

Kurtarma Modunda S9 Plus’ı çalıştırın ve önbellek bölümünü silin

Sorun hala Güvenli modda oluşuyorsa, telefonunuzu çalıştırmanız gereken başka bir mod da Kurtarma Modu veya Android Sistem Kurtarma’dır. Telefon bu moddayken, ürün yazılımı üzerinde büyük etkisi olan bazı sorun giderme prosedürlerini yapma ve özellikle bir güncellemeden sonra başlayan ürün yazılımı ile ilgili sorunları çözme seçeneğiniz vardır. Bu durumda denemenizi istediğim ilk şey önbellek bölümünü silmektir. Temel olarak tüm sistem önbelleklerini siler, ancak telefon yeniden başlatıldığında yenileriyle değiştirilir.

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın. ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Silme önbellek bölümünü vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Önbellek bölümü bu önbellekleri yeniden oluşturacak veya yeniden oluşturacağından içeriğinin silinmesinden sonra telefonunuzun yeniden başlatılması biraz zaman alacaktır. Telefonunuzu kullanmaya devam edin ve sorunun hala devam edip etmediğini ve hala devam edip etmediğini bilmek için yakından izleyin.

Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve Galaxy S9 Plus’ınızı sıfırlayın

Sıfırlama işlemi, yazılım dahil olmak üzere yazılımla ilgili sorunların çoğunu giderir. Bununla birlikte, her zaman önermekte tereddüt ediyoruz, çünkü telefonunuzun dahili deposuna kaydedilen tüm kişisel dosyaları ve verileri sildiğinden, sıfırlama sırasında dosyalarınızdan bazılarını kaybetmeyeceğinizin garantisi yoktur. Bu noktada, sorunu çözmek için cihazınızı sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur. Bu nedenle, önemli dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemeye zaman ayırın. Bunları SD kartınıza kopyalayabilir veya bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Telefonunuzu gerçekten sıfırlamadan önce, sıfırlama işleminden sonra cihazınızdan kilitlenmemeniz için Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırmayı deneyin.

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir ‘Veri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorun herhangi bir tür yazılım değişikliğinden kaynaklanmadığı sürece, bir sıfırlama sorunu çözecektir. Umarım size şu ya da bu şekilde yardımcı olabiliriz. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka endişeleriniz varsa, bizimle iletişime geçin veya aşağıya yorum bırakın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Kontrol etmek isteyebileceğiniz gönderiler:

  Samsung Galaxy S9 Plus açılmayacak şekilde nasıl giderilir (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 Plus’ınız yavaş çalışmaya başlarsa ne yapmalı (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 Plus’ınızı Black Screen of Death (kolay adımlar) ile nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 Plus’ta Fabrika Ayarlarına Sıfırlama veya Ana Sıfırlama nasıl yapılır ve ne zaman kullanılır Samsung Galaxy S9 Plus’ta kilitlenmeye devam eden Spotify nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 Plus’ta kilitlenmeye devam eden Facebook uygulaması nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Galaxy S9 Plus e-posta kurulum hatası: “Bu kullanıcı için kullanıcı adı veya şifre yanlış veya POP3 / IMAP erişimi açık değil.”