Rastgele Yeniden Başlatılması Samsung Galaxy S8 – Nasıl düzeltilir

Okurlarımızın çoğu, yeni Samsung Galaxy S8 telefonları ile ilgili bir sorun olduğunu bildiriyor. Bazı kullanıcılar için Samsung Galaxy S8’in rastgele yeniden başlatılmaya devam ettiği anlaşılıyor. Bazıları için, telefon boşta otururken ve belirli bir uygulamayı kullanmadığında bile sorun oluşur. Birçok kullanıcı için istenmeyen bir durum çünkü sürekli yeniden başlatma nedeniyle telefonda hiçbir şey yapamıyorlar. Samsung, sorunu henüz onaylamadı ve rastgele yeniden başlatmalar için belirli bir neden belirleyemedik. Bazıları SD kartın sorun olduğunu iddia ederken, diğerleri bunun bir uygulama olabileceğine inanıyor. Kullanıcılar için çalışan farklı çözümleri listeledik.

Ayrıca okuyun: Samsung Galaxy S8 Pil Ömrü Sorunları Nasıl Düzeltilir

Samsung Galaxy S8’i düzeltmenin yolları rasgele yeniden başlatılıyor

Micro SD kartı çıkarın

Birçok kullanıcı Micro SD kartı sürekli yeniden başlatmanın arkasındaki en büyük suçlu olarak görüyor. Bunun nedeni, birkaç kullanıcı için Samsung Galaxy S8’in rastgele yeniden başlatılmasının Micro SD kartı çıkardıklarında durma noktasına gelmesi. Aynısını deneyin ve telefonun sorunsuz çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Micro SD kart yeniden başlatmanın arkasındaki sorunsa, farklı bir Micro SD kart isteyebilir veya daha sonra Micro SD kartınızın telefonunuzda çalışabilmesini sağlamak için Samsung güncellemesini bekleyebilirsiniz. Bu, Samsung’un sorunla ilgili olarak bir düzeltme yapmasına kadar bir çözüm.

Aynı Micro SD kartın diğer telefonlarda iyi çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Bu, sorunun Samsung Galaxy S8 veya kart ile ilgili olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır.

Micro SD kart, telefonun son derece önemli bir özelliği olan ek depolama alanı sağladığından, bu çözüm Samsung tarafından düzeltme yapılıncaya kadar yalnızca geçici bir çözüm olarak sunuluyor. Sadece S8 ile yeniden başlatma sıkıntılarınızı azaltmanın geçici bir yoludur.

 

Tüm uygulamaları Dahili Depolamaya aktarın

Bazı kullanıcılar için, tüm uygulamalarını dahili depolamaya aktarırken sorun sona erdi. Diğer bir geçici çözüm, uygulamaları Micro SD kartta saklamak yerine dahili depolamaya taşımaktır. Fotoğraflarınız, videolarınız veya müziğiniz gibi diğer dosyaların saklanması için Micro SD kartı kullanmaya devam edebilirsiniz. Yalnızca uygulamaları tekrar dahili depolamaya taşımak, sorunun azaltılmasına yardımcı olmalıdır.

Bunu yapmak için şu adımları izlemelisiniz:

    Cihazınızın Ayarlar menüsüne gidin Uygulamalar üzerine dokunun Uygulamalar listesinden, aktarmak istediğinizi seçin ve üzerine dokunun Depolama alanına dokunun ve ardından Değiştir üzerine dokunun. Açılır menüden, Dahili Depolama öğesini seçin. , Taşı üzerine dokunun ve uygulamanın cihazın dahili belleğine taşınmasını bekleyin.

Samsung Galaxy S8 keeps rebooting randomly

Bunu, Micro SD kartınızdaki tüm uygulamalar için, hiçbiriniz kalmadan kalana kadar yapın. Şimdi cihazın yeniden başlatılmaya devam edip etmediğini kontrol edin. Sorun çözülürse, sorun Samsung tarafından düzeltilinceye kadar uygulamaları SD karta depolamaktan kaçının.

 

Aygıt Bakımı’nı çalıştırın ve hataları kontrol edin

Kötü amaçlı yazılımları ve hatalı uygulamaları kontrol etmek için Samsung S8’inizde cihaz bakımı yapılması yardımcı olabilir. Cihazlarını eski cihazdan geri yükleyen birçok kullanıcının, yeni Samsung S8 cihazında desteklenemeyen uygulamalar nedeniyle bu sorunları fark etmeye başladığı fark edildi. Eski cihazınızın farklı bir Android sürümünde çalışıyor olabilir. Ve sürümlerdeki değişiklik, kötü niyetli olabilecek bazı uygulamalar için işe yaramamış olabilir.

Sorunlu uygulamaları kontrol edebilmeniz için cihaz bakımını yapmak için aşağıdaki adımları izleyin;

    Cihazınızın Ayarlar menüsüne girin Cihaz Bakımı üzerine dokunun Şimdi İyileştir’e dokunun

Cihazın optimizasyon işlemini tamamlamasına izin verin; sonuçlar, soruna neden olabilecek tüm uygulamaları tanımlayacaktır. Bazı uygulamalarda hata bulursanız, bu uygulamaların güncellemelerini kontrol edin veya silin ve cihazınızın iyi çalışıp çalışmadığını görün.

Uygulama güncellemelerini kontrol etmek için Google Play Store’a gidebilir, ardından soldaki hamburger simgesine dokunup Uygulamalarım ve Oyunlar’a dokunun. Google Play Store’dan indirilen uygulamaların bir listesini bulacaksınız. Sorun gösteren uygulamalardan birinin güncellenmesi gerekip gerekmediğini kontrol edin. Evetse, en son sürümü çalıştırdığınızdan emin olmak için bu uygulamaları güncelleyin.

 

Güvenli Mod’da yaramazlık uygulaması olup olmadığını kontrol edin

Cihazın bakımı, soruna neden olabilecek herhangi bir uygulamaya işaret edemedi ise, cihazınızı Güvenli Modda çalıştırmayı deneyin ve sorunun bu modda olduğunda kaybolup kaybolmadığını kontrol edin. Güvenli Mod, tüm üçüncü taraf uygulamalarını kullanmayı durdurur ve tamamen yalnızca cihaz uygulamalarında çalışır. Bu modda, soruna neden olan bir üçüncü taraf uygulaması olup olmadığını belirlemek daha kolaydır.

Telefonunuzu Güvenli Modda kullanın ve Samsung S8’inizin rasgele yeniden başlatmayı durdurup durdurmadığını kontrol edin. Sorun Güvenli Mod’da giderilirse, sorunun nedeni üçüncü taraf uygulamasıdır. Bu sorunu çözmek için, normal moda dönebilir ve üçüncü taraf uygulamalarını birer birer sorun çözülene kadar kaldırabilir ya da bir seferde tüm üçüncü taraf uygulamaları kaldırmak için cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Fabrika ayarlarına sıfırlama ile ilgili tek sorun, tüm verilerinizin dikkatlice yedeğini almanız gerektiği, aksi halde kaybolabileceğinizdir.

Güvenli Mod’a girmek için şu adımları izleyin:

    S8’inizin Kapatılması 30 saniye bekleyin ve cihazınızı açma / kapatma düğmesine basarak başlatın Güç açma düğmesine basmayın. Ekranda Samsung logosu göründüğünde, Güç düğmesiyle birlikte Ses Kısma düğmesine basın. Telefonunuzun kilit ekranını, altta yazılı Güvenli Mod kelimesiyle gördüğünüzde Güvenli Mod’a girdiniz.

Artık, sorunun kalıcı olarak gittiğinden emin olmak için düğmeleri bırakıp telefonunuzu yeterli bir süre boyunca kullanabilirsiniz.

Uygulamaları birer birer kaldırmak için,

    Cihazın Ayarlar menüsüne gidin Uygulamalar üzerine dokunun. Kaldırmak istediğiniz uygulamaya, ardından da kaldırma sekmesine dokunun.

Samsung Galaxy S8 keeps rebooting randomly

Bazı uygulamalar için, uygulamayı kaldırmadan önce kullanmayı durdurmak için Zorla Durdur seçeneğine dokunmanız gerekebilir. Bir başlatıcı kullanıyorsanız, başlatıcıyı kaldırmadan önce sistemin normal GUI’sine dönün.

 

Fabrika ayarları

Fabrika ayarlarına sıfırlama, telefonlarla ilgili çoğu sorunu çözdüğü için bilinir, çünkü telefonu kutudan çıktığı gibi orijinal durumuna getirir. Yeniden başlatma problemi, tüm uygulamalarınızı ve verilerinizi telefona taşıdıktan sonra başladıysa, fabrika ayarlarına sıfırlama, sorunun telefonun kendisinde olup olmadığını veya uygulamalardan herhangi birinin kötü niyetli olup olmadığını veya bozuk dosyalar olup olmadığını söyler. Her şey telefondan silinirken, dikkat etmeniz gereken tek şey verilerin yedeklenmesidir.

Tüm önemli dosya ve uygulamaların yedeğini alın ve ardından şu adımları izleyin:

    Telefonun Ayarlar menüsüne gidin Yedekleme ve Sıfırlama üzerine dokunun Fabrika verilerine Sıfırlama üzerine dokunun

Uyarı göründüğünde ve telefon yeniden başlatıldığında fabrika ayarlarına geri dönüleceği zaman Tamam’a dokunun. Sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin ve sorunun çözüldüğünden emin olduktan sonra verileri geri yükleyin.

 

Bunlar, şu anda kullanıcılar için çalışmış olan çözümlerden bazılarıdır. Sorunun temel kökenini doğrulayamadığımız için, farklı kullanıcılar kendileri için çalışmak üzere farklı çözümler bulmuşlardır. Ayrıca, Samsung sorunu henüz onaylamadığından, sorunu kabul ettiklerinde bir güncelleme olabileceğini düşünüyoruz. Bu nedenle, telefonunuzun hatasız ve hatasız olduğundan emin olmak için her zaman güncellendiğinden emin olun.

Ayrıca okuyun: Samsung Galaxy S8 Wi-Fi Sorunları Nasıl Düzeltilir