Rastgele yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Sık sık ve rastgele yeniden başlatmalar, elbette donanımda bir sorun olmadıkça, ürün yazılımı ile ilgili bazı sorunlardan kaynaklanır. Ancak Samsung Galaxy S9 gibi yeni bir telefon için, yeniden başlatma sorunlarına neden olabilecek donanımla ilgili sorunların olması neredeyse imkansız. Ne de olsa, Samsung zaten dersini Galaxy Note 7 ile öğrendi.

Bu yazıda, görünürde bir neden olmadan yeniden başlatılmaya devam eden telefonları düzeltmek için her zaman kullandığımız çözümü sizlerle paylaşacağım. Bu konuyu ilk kez ele almıyoruz, aslında, şu anki amiral gemisi ile çok farklı olan Galaxy S8 ile oldukça benzer şikayetler aldık. Bu harika telefona sahipseniz ve şu anda rasgele yeniden başlatmalar yaşıyorsanız, bu yayın size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, bu yayını bulursanız sorununuza bir çözüm bulmaya çalışıyorsanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için Galaxy S9 sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Rastgele yeniden başlatılan Galaxy S9 nasıl düzeltilir

Yeni bir telefonun bu şekilde davranması için, sorun küçüktür ve kolayca düzeltilebilir ya da bir üretim sorunu olabilir. Eskiyi ekarte etmeliyiz ki hepinizin yerine koyması için bir nedeniniz olsun. Bu sorunu denemek ve düzeltmek için aşağıdaki prosedürleri uygulayın…

İlk çözüm: Galaxy S9’unuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Küçük sorunlar için, yeniden başlatma genellikle bunları düzeltmek için yeterlidir, ancak telefonunuzun neden rastgele yeniden başlamasının nedenini bilmediğimizden, daha etkili bir çözüme başvurmak en iyisidir – Zorla Yeniden Başlatma.

Batarya çekme prosedürüne aşina iseniz, genellikle çıkarılabilir bataryası olan telefonlara yaparız, o zaman bunun karşılığıdır ve bunu yalnızca çıkartılamayan bataryalı S9 gibi telefonlarda kullanabiliriz.

Sesi azaltma ve açma / kapatma tuşlarını aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun. Sorun geçici ise, telefonunuz bundan sonra kendiliğinden yeniden başlatılmamalıdır, ancak yine de devam ederse, bir sonraki yordama geçin.

İkinci çözüm: Telefonu güvenli modda çalıştırın ve sorunlu uygulamaları kaldırın

Telefonu güvenli modda yeniden başlatmak sorunu çözmez, ancak sorunun üçüncü taraf uygulamasından kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilirsiniz. Örneğin, Galaxy S9’unuz güvenli modda sorunsuz çalışırsa, Play Store’dan bu soruna neden olan bir veya iki tane uyguladığınız anlamına gelir. Bu uygulamayı bulup kaldırmanız gerekir.

Telefonunuzu güvenli modda çalıştırmanın şekli:

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Telefonunuzdan bir uygulamayı bu şekilde kaldırıyorsunuz…

    Uygulamalar ekranını açmak için Giriş ekranında boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar seçeneğine dokunun. İstediğiniz uygulamaya varsayılan listede dokunun.

Bununla birlikte, telefon güvenli moddayken hala yeniden başlatılırsa, sorunun gerçekleştiği yerde olduğu gibi cihaz yazılımından sonra yapmamız gerekir.

Üçüncü çözüm: Önbellek bölümünü sil

Bu, Galaxy S9’unuz tarafından oluşturulan sistem önbelleklerini siler. Bunu yapmanız gerekir, çünkü bazıları bir nedenden dolayı bozulmuş olabilir. Bozuk önbellekler her zaman böyle performans sorunlarına yol açacaktır. Telefonunuzun önbellek bölümünü şu şekilde silersiniz. Endişelenmeyin, dosyalarınız ve verilerinizden hiçbiri silinmeyecek:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşun hepsini bırakın. Bir ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye gösterecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri görünmeden önce .Seç önbellek bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet, onları vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölüm tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bundan sonra ve sorun devam ederse, bir sonraki yapmanız gereken sıfırlama işlemidir.

Son çare: Master Reset işlemini gerçekleştirin

Bu noktada, sıfırlama zaten gerekli. Neredeyse tüm aygıt yazılımı sorunlarını ve bazı küçük donanım sorunlarını giderir, buna değer. Bunun yanı sıra, telefonunuzu tüm kişisel dosyalarınızı, verilerinizi ve bilgilerinizi silerken mağazaya olası seyahat için hazırlar. Kaybetmek istemediğiniz şeylerin yedeğini alın ve google hesabınızı telefonunuzdan kaldırarak Fabrika Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakın. Her şey ayarlandıktan ve hazır olduktan sonra, cihazınızı sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu kendi kendine yeniden başlatmaya devam eden Galaxy S9’unuzu düzeltmenize yardımcı olabilir. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka endişeleriniz varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya aşağıdaki yorumunuzu bırakın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.

Ayrıca göz atmak isteyebileceğiniz gönderiler:

    Fabrika Ayarlarına Dönme veya Master Hazırlama Samsung Galaxy S9’unuzu sıfırlama (kolay adımlar) Nasıl açılmayacak yeni Samsung Galaxy S9’unuzu nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’daki önbellek bölümünü nasıl silebilir ve faydaları nelerdir? ekran titreklik sorunu ile Samsung Galaxy S9 düzeltmek (kolay adımlar) Ölümün Siyah Ekran ile Samsung Galaxy S9 düzeltmek sorunu (kolay adımlar) Güvenli modda Samsung Galaxy S9 nasıl yeniden başlatılabilir ve sorunlu uygulamaları nasıl kaldırabilirim (kolay adımlar)