Rastgele yeniden başlatmayı sürdüren Samsung Galaxy S10 Plus nasıl düzeltilir

Rastgele yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy S10 Plus cihazınız gibi güçlü bir cihaz, ürün yazılımı ile ilgili bir sorun olduğu veya çok ciddi bir donanım sorunu olduğu anlamına gelebilir. Çoğu zaman, rastgele yeniden başlatmalar, telefonun yazılımındaki tutarsızlıklardan kaynaklanır, ancak gücüne bağlı olarak bataryaya dayanan elektronik cihazlar için, bataryanın arızalandığı ya da başka bir donanım bileşeninin düzgün çalışmadığı anlamına da gelir.

Sahip olarak, rastgele yeniden başlatmaya devam eden cihazınızı düzeltmeye çalışmak için bazı sorun giderme prosedürlerini yapmanız gerekir. Endişelenmeyin, deneyime dayanarak, bu sorun o kadar da ciddi değil ve bir ya da iki işlem yaptıktan sonra kendi başınıza çözebilirsiniz. Bu nedenle, şu anda rasgele yeniden başlatmaya devam eden bu cihazın sahiplerinden biriyseniz, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir sorun için bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza uğradığınızdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Rastgele yeniden başlatmaya devam eden Galaxy S10 Plus’ı tamir etmek

Rastgele yeniden başlatmalar, performansla ilgili en yaygın sorunlar arasındadır ve çok can sıkıcı olsalar da, düzeltmeleri genellikle çok kolaydır. Aşağıdaki prosedürlerden biri problemden kurtulabilir, o yüzden hangisinin sizin için işe yaradığını görmeye çalışın.

İlk çözüm: Telefonunuzu güvenli modda kullanın

Sorunun nedeninin üçüncü taraf bir uygulama olup olmadığını bilmemiz gerekir ve bu nedenle öncelikle telefonunuzu güvenli modda çalıştırmanızın nedeni budur. Uygulamaların çökmesine ve sistemde tutarsızlıklara neden olduğu ve yeniden başlatmayı tetiklediği zamanlar vardır. Bu nedenle, güvenli modda rasgele yeniden başlatmaya devam eden Galaxy S10 Plus’ınızı yeniden başlatmak için şu adımları izleyin:

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Telefonunuz bu moda başarıyla başlatıldığında, rasgele yeniden başlatma işlemlerinin hala devam edip etmediğini görmek için kullanmaya devam edin. S10 Plus’ınız bu ortamda iyi çalışıyorsa, o zaman sorunun üçüncü taraf bir uygulama veya hizmetten kaynaklandığı anlamına gelir.

DA OKU: Nasıl donmaya devam ediyor Samsung Galaxy S10 Plus düzeltmek için

İkinci çözüm: Soruna neden olabilecek uygulamaları kaldırın

Bunu, telefonunuz güvenli moddayken rasgele yeniden başlatmalar gerçekleşmezse gerçekleştirmeniz gerekir. Bunun için, uygulamalardan hangisinin soruna neden olduğunu belirlemeniz gerekir ve bir kez aklınıza geldiğinde, telefonunuzu normal modda yeniden başlatın ve şüpheli uygulamayı kaldırın. Uygulamayı kaldırdıktan sonra telefonunuzun yeniden başlatılıp başlatılmayacağını görmeye çalışın. Hala devam ederse, soruna neden olduğunu düşündüğünüz diğer uygulamaları kaldırmanız gerekebilir. Telefonunuzdan bir uygulamayı nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmaktadır:

    Giriş ekranından, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğelerine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. UNINSTALL> OK öğelerine dokunun.

Aslında bir uygulamayı birbiri ardına başarı garantisi olmadan kaldırmak için bir güçlük olurdu. Bu nedenle, sadece önemli dosyalarınızı yedeklemenin ve telefonunuzu sıfırlamanın çok daha kolay ve daha hızlı olacağını düşünüyorsanız, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus’ta virüs bulaşma pop-up penceresinden kurtulma

Üçüncü çözüm: Dosyaları yedekleyin ve Master Reset yapın

Bazı uygulamaları kaldırdıktan sonra hala rastgele olarak yeniden başlatmaya devam edersiniz veya sorun hala güvenli modda ise, o zaman yapmanız gereken bir sonraki şeydir. Ana sıfırlamayı gerçekleştirerek cihazı varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri getirmeniz gerekir. Bu işlem, tüm kişisel bilgilerinizi, ayarlarınızı, uygulamalarınızı, dosyalarınızı ve verilerinizi siler, bu nedenle telefonu gerçekten sıfırlamadan önce bir yedekleme oluşturduğunuzdan emin olun.

İşleme başlamadan hemen önce, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olun, böylece sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecektir. Galaxy S10 Plus’ınız için her şey hazır ve hazır olduğunda, ana sıfırlamayı yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazdaki bir Samsung hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa karşı koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerine ihtiyacınız olacak. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir) .Sil vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. veri / fabrika ayarlarına sıfırlama ‘seçeneğini seçin. Güç düğmesine basarak seçin.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Şimdi ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bir ana sıfırlama, sorunun yalnızca ürün yazılımı ile olma olasılığını ortadan kaldıracaktır. Tüm yazılım sorunları sıfırlama ile çözülebilir, ancak sorun bu işlemden sonra da devam ederse, sorunun gerçekte donanımda olduğu anlamına gelebilir. Bu durumda, telefonunuzu tekrar mağazaya veya Samsung Experience hub’ına iade ettirmek için başka bir seçeneğiniz yoktur.

Umarım rastgele yeniden başlatmaya devam eden Galaxy S10 Plus’ınızı düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    5 Galaxy S10 PlusSamsung Galaxy S10 Plus İçin En İyi Kablosuz Şarj Cihazları yavaş çalışıyor. İşte yapmanız gerekenler… Samsung Galaxy S10 Plus öldü ve geri dönmeyecek