Realme X2 Pro Sıfırlama Kılavuzu: Telefonunuzda farklı sıfırlamalar nasıl yapılır

Realme X2 Pro’nuzu nasıl sıfırlayacağınızı bilmeniz çok önemlidir, çünkü telefonunuzu normal şekilde kullanmanızı engelleyen bellenim ile ilgili sorunlarla karşılaşırsanız, cihazınızın daha düzgün ve mükemmel çalışmasını sağlamak için sıfırlamalardan herhangi birine başvurabilirsiniz. tekrar.

Bu yazıda, iki fabrika sıfırlamasını nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz. Bunlardan biri Ayarlar menüsünden yapılabilirken, diğerine yalnızca bir tuş bileşimine basılarak erişilebilir. Bunun yanı sıra, yararlı bulabileceğinizi öğrenebileceğiniz başka sıfırlamalar da vardır. Onları öğrenmek için okumaya devam edin.

Şimdi devam etmeden önce, Realme X2 Pro’nuzu kullanırken karşılaştığınız bir soruna çözüm ararken bu gönderiyi bulduysanız, bununla ilgili en sık bildirilen sorunların bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza mutlaka uğrayın. telefon. Ya da yardımımıza ihtiyacınız varsa, bizimle iletişime geçmek için bu formu doldurabilirsiniz.

Sistem Ayarlarını Yalnızca Realme X2 Pro’nuzda Sıfırlama

Bunu yapmak, telefonunuzu kutudan çıktığı haliyle yapılandırmasına geri getirecektir. Fabrika ayarlarına sıfırlamanın yalnızca dosya ve verilerinizin hiçbirinin silinmeyeceği etkisi vardır. Telefonunuzun ayarları dışında her şey olduğu gibi kalacaktır. İşte böyle yapılır:

    Ana ekrandan, Uygulama çekmecesini çekmek için yukarı kaydırın. Ayarlar öğesini bulup dokunun. (Ayrıca, Bildirim Merkezi’ni aşağı çekmek için ekranın üstünden hızlıca kaydırabilir ve sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunabilirsiniz.) Ek Ayarlar öğesini bulup dokunun. Tamamen aşağı kaydırın ve Yedekle ve Sıfırla’ya dokunun. Fabrika Ayarlarına Sıfırla’ya dokunun. Şimdi, Yalnızca Sistem Ayarlarını Sıfırla’ya dokunun. İstenirse güvenlik kilidinizi girin. Yalnızca Sistem Ayarlarını Sıfırla’ya dokunun. Onaylamak için Yalnızca Sistem Ayarlarını Sıfırla’ya dokunun. ‘Geri yükleniyor…’ yazan küçük bir kutu açılır. Sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistem ayarları geri yüklendi’ mesajını görürsünüz.

Realme X2 Pro’nuzdaki tüm ayarlar zaten fabrika ayarlarına getirilmiştir.

Realme X2 Pro’nuzda İndirilen Uygulamaları ve Uygulama Verilerini Temizleme

Bu yordam, bu uygulamaların oluşturduğu veriler de dahil olmak üzere indirdiğiniz ve yüklediğiniz tüm uygulamaları siler. Önceden yüklenmiş uygulamalar elbette kalacaktır ve verilerinin hiçbirine dokunulmayacaktır. Bu, özellikle telefonunuzla ilgili sorun yaşıyorsanız ve hangi uygulamalarınızın soruna neden olduğunu bilmiyorsanız kullanışlıdır. İşte böyle yapılır:

    Ana ekrandan, Uygulama çekmecesini çekmek için yukarı kaydırın. Ayarlar öğesini bulup dokunun. (Ayrıca, Bildirim Merkezi’ni aşağı çekmek için ekranın üstünden hızlıca kaydırabilir ve sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunabilirsiniz.) Ek Ayarlar öğesini bulup dokunun. Tamamen aşağı kaydırın ve Yedekle ve Sıfırla’ya dokunun. Fabrika Ayarlarına Sıfırla’ya dokunun. İndirilen Uygulamaları ve Uygulama Verilerini Temizle’ye dokunun. İstenirse, güvenlik kilidinizi girin. Ekranın altındaki Verileri Temizle’ye dokunun. Onaylamak için Verileri Temizle’ye tekrar dokunun. Uygulamalar silindikten sonra telefonunuz yeniden başlatılacak, bu yüzden tüm uygulamaları ve verilerini silmeyi bitirene kadar bekleyin. Ardından telefonunuzu ayarlamanız istenir ve bunlardan biriyle veya bazılarıyla ilgili bir sorununuz olduğu için uygulamalarınızı ve verilerinizi sildiyseniz, kurulum sırasında bunları geri yüklemeyin. Kurulumu tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Realme X2 Pro’nuzdaki Tüm Verileri Temizleme

Önceki öğreticiden farklı olarak, bu, telefonunuza kaydedilmiş tüm kişisel veya üçüncü taraf verilerini silecektir. Ancak yüklediğiniz uygulamalar kalacaktır. Bu, yalnızca telefonunuzdaki bazı dosyaların soruna neden olduğunu istiyorsanız veya şüphelendiğinizde kullanışlıdır. İşte böyle yapılır:

    Ana ekrandan, Uygulama çekmecesini çekmek için yukarı kaydırın. Ayarlar öğesini bulup dokunun. (Ayrıca, Bildirim Merkezi’ni aşağı çekmek için ekranın üstünden hızlıca kaydırabilir ve sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunabilirsiniz.) Ek Ayarlar öğesini bulup dokunun. Tamamen aşağı kaydırın ve Yedekle ve Sıfırla’ya dokunun. Fabrika Ayarlarına Sıfırla’ya dokunun. Tüm Verileri Temizle’ye dokunun. Ekranın altındaki Verileri Temizle’ye dokunun. Onaylamak için Verileri Temizle’ye tekrar dokunun. Uygulamalar silindikten sonra telefonunuz yeniden başlatılacak, bu yüzden tüm uygulamaları ve verilerini silmeyi bitirene kadar bekleyin. Ardından telefonunuzu ayarlamanız istenir ve bunlardan biriyle veya bazılarıyla ilgili bir sorununuz olduğu için uygulamalarınızı ve verilerinizi sildiyseniz, kurulum sırasında bunları geri yüklemeyin. Kurulumu tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Daha önce fark etmiş olabileceğiniz gibi, Realme X2 Pro telefonunuzu sıfırlamanızı sağlar, ancak hepsini bir kerede değil. Yalnızca ayarları sıfırlayabilirsiniz, ancak tüm uygulamalarınız ve verileriniz kalır veya tüm uygulamalarınızı ve verilerinizi silebilirsiniz, ancak ayarlarınız kalır. Tüm bunları bir kerede yapmanın bir yolunu arıyorsanız, bir sonraki prosedür aradığınız şeydir.

Master Realme X2 Pro’nuzu Sıfırlama

Ana sıfırlama, telefonunuzu varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri getirmenizi sağlar ve bununla birlikte tüm uygulamalarınız, verileriniz, resimleriniz, kişileriniz, mesajlarınız vb. Silinir. Sadece telefonunuzu sıfırlamak için yukarıdaki her şeyi yapamazsanız, yapmanız gereken budur. Ancak bundan önce, mümkünse, tüm silinecekleri için önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Ayrıca, sıfırlamadan sonra kilitlenmemeniz için Google hesabınızı kaldırmak en iyisidir. Hazır olduğunuzda şu adımları izleyin:

    Önce Realme X2 Pro’nuzu çevirin. Sesi Kısma düğmesini ve Güç tuşunu aynı anda 10 saniye süreyle veya Realme logosu görünene kadar basılı tutun. Güç tuşuna basarak veya seçeneğin kendisine dokunarak İngilizce’yi seçin. Sıfırlamayı başlatmak için Verileri Sil yazın. Ekranda verilen doğrulama kodunu girin. Şimdi iki seçeneğiniz var: Verileri sil ancak SMS’inizi, Kişilerinizi ve Fotoğraflarınızı saklayın veya her şeyi silecek olan bu veri bölümünü biçimlendirin. İstediğiniz seçeneğe dokunun. (Bu öğreticide Verileri biçimlendir’i seçelim.) Devam etmek için Tamam’a dokunun. Veri bölümünün silinmesi tamamlanana kadar bekleyin. Başarılı olması istendiğinde Tamam’a dokunun. Telefonunuz yeniden başlatılacak, yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin. Şimdi, telefonunuzu tekrar ayarlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Telefonunuzla ilgili her sorun yaşadığınızda telefonunuzu sıfırlamanız gerekmeyebilir, ancak cihazınız gerektiği gibi çalışmıyorsa bu işlevler kullanışlı olabilir. Bu basit eğiticileri faydalı bulacağınızı umuyorum.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.