Realme X2 Pro’nuz şarj olmuyorsa ne yapmalı | şarj sorununu çöz

Şarj sorunları yaygındır, ancak ciddi oldukları anlamına gelmez. Şarj işleminin hem bellenimi hem de donanımı birleştirdiğini unutmayın. Bu yüzden Realme X2 Pro veya herhangi bir Android cihaz gibi bir akıllı telefonun aniden şarj olmayacağı zamanlar vardır. Sorun belirgin bir neden veya neden olmadan ortaya çıktıysa, muhtemelen kendi kendine düzeltebileceğiniz bellenimle ilgili küçük bir sorundur.

Ancak, telefonunuzu sert bir yüzeye veya suya düşürdükten sonra sorun başladıysa, donanımla ilgili sorun olduğu açıktır. Ve bunun için bir teknisyenin yardımına ihtiyacınız var. Ancak bu sorunun belirgin bir neden olmadan oluştuğunu varsayarsak, o zaman her zaman bu konuda yapabileceğiniz bir şey vardır. Ne yapacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmayı deneyin. Oranlar, benzer sorunları ele alan bir yayın yayınlamış olmamızdır. Şu anda sahip olduğunuzlarla benzer semptomlara sahip olan sorunları bulmayı deneyin ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Şarj edilmeyen bir Realme X2 Pro nasıl düzeltilir?

Bu yazıda, telefonunuzun neden şarj olmadıklarına ilişkin tüm olasılıkları değerlendirmeye çalışacağız. Sorunun nedenini belirleyene kadar bu olasılıkları göz ardı edeceğiz. İşte yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: X2 Pro’nuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Daha önce de belirttiğim gibi, bellenim ayrıca donanıma da yardımcı olur, böylece şarj işlemi mümkün olur. Bu sorundan önce her şey düzgün çalışıyorsa, sorunun bellenimde olması mümkündür. Bu nedenle, bu olasılığı ortadan kaldırmak için mümkünse Zorunlu Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin.

    Sesi Açma düğmesine ve Güç tuşuna aynı anda basın ve ardından her ikisini de 10 saniye veya Realme logosu görünene kadar basılı tutun.

Yeniden başlattıktan sonra Realme X2 Pro’nuzun hala şarj olmuyor mu diye bakmaya çalışın.

İkinci çözüm: Şarj cihazını ve kabloyu kontrol edin

Zorunlu yeniden başlatma ve X2 Pro’nuz hala şarj olmadıktan sonra yapmanız gereken, şarj cihazının konektörleri bir şey engelleyip engellemediğini kontrol etmektir. Kabloyu taktığınız bağlantı noktasına bakın ve düzgün iletimi engelleyebilecek herhangi bir şey arayın. Bir kağıt parçası, tiftik veya herhangi bir kalıntı gibi bir şey görürseniz, çıkarın ve tekrar deneyin.

Ayrıca, şarj işlemini engelleyebilecek yabancı cisimlerin olup olmadığını görmek için kablonun her iki ucunu da kontrol edin. Kuru bir fırçanız veya diş fırçanız varsa, sorunun kir veya sıvı izlerinden kaynaklanmadığından emin olmak için her iki ucu da temizleyin. Bunun dışında, kablonun kendisinin kırık olmadığından emin olun.

Şarj cihazının ve kablonun iyi olduğundan emin olduktan sonra, bu sefer şarj olup olmadığını görmek için Realme X2 Pro’nuzu şarj etmeye çalışın. Hala şarj olmuyorsa, farklı bir şarj cihazı veya kablo kullanmayı deneyin. Sorun devam ederse, sorun telefonunuzda olabilir.

İLGİLİ POST: Realme X2 Pro Sıfırlama Kılavuzu: Telefonunuzda farklı sıfırlamalar nasıl yapılır

Üçüncü çözüm: Realme X2 Pro’nuzun şarj bağlantı noktasını kontrol edin

Zorunlu yeniden başlatmayı ve şarj cihazını ve kabloyu kontrol etmeyi bitirdiğinizde ve telefonunuz hala şarj olmuyorsa, belki de sorun zaten cihazınızdadır. Daha sonra yapmanız gereken, şarj portunu fiziksel olarak kontrol etmektir. Bağlantı, enkaz ve hatta eğilmiş pimleri arayın. İçinde asılı yabancı cisimler varsa, pimlere zarar vermemek için mümkün olduğunca nazikçe çıkarmaya çalışın. Ancak, eğilmiş bazı pimler görürseniz, kırılabilecekleri için düzleştirmeye çalışmayın. Bunun yerine, bir teknisyenin sizin için tamir edebilmesi için cihazınızı servis merkezine getirin.

Ayrıca, bazı sıvı izleri görürseniz, Realme X2 Pro’nuzun şarj olmasının nedeni bu olabilir. İçine küçük bir kağıt mendil yerleştirin ve 10 dakika kadar orada kalmasına izin verin. Nemi emer ve bu sorunun sonu olabilir.

Dördüncü çözüm: Zorla Yeniden Başlatma’yı şarj edin ve yapın (isteğe bağlı)

Realme X2 Pro’nuz siyah bir ekranda takılı kalıyorsa ve ne güç ne de şarj oluyorsa, olasılıklar pilin boşalmış olabileceği ve ürün yazılımının telefon kapanmadan hemen önce çökmüş olabileceğidir. Sonuç olarak, ürün yazılımı çökmesi ve boşalmış bir pil nedeniyle telefonunuz yanıt vermiyor. Ancak endişelenmeyin, bu çok basit prosedürü uygulayarak düzeltebilirsiniz:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj sembolünü gösterip göstermediğinden bağımsız olarak, en az 10 dakika şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon hala şarj cihazına bağlıyken, Sesi Açma düğmesini ve Güç tuşunu aynı anda basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye boyunca veya Realme logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuzun yanıt vermesini ve şarj edilmesini sağlayabiliyorsanız, kullanmadan önce tamamen şarj olmasına izin verin. Ancak, tüm bu prosedürleri yaptıktan sonra hala ücretlendirilmiyorsa, servis merkezine getirmenin zamanı gelmiştir.

AYRICA OKUYUN: Açılmayan veya yanıt vermeyen bir Realme X2 Pro nasıl düzeltilir?

Umarım bu basit sorun giderme kılavuzu şu ya da bu şekilde yardımcı olmuştur.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.