Redmi Note Pil Boşaltma Sorunu Nasıl Onarılır

Mi Notu. kuşkusuz harika bir cihazdır ve birçok özelliğe sahiptir ve orada herhangi bir premium menzil akıllı telefonuna iyi bir rekabet sağlayabilecek donanım özelliklerine sahiptir. Cihaz, insanlar tarafından da sevildi ve bu harika cihaz için flaş satışları birkaç saniye sürdü. Ancak, o zaman bile, telefonun kullanıcılara çok fazla rahatsızlık vermesine neden olan bazı sorunlar var. Telefonun sahip olduğu birkaç küçük sorundan biri de pil boşaltma sorunu.

Aynı Redmi Note pil Drenaj sorunu ile karşı karşıyaysanız ve sorun hakkında tamamen kafa karıştırıyorsanız, o zaman bu kılavuz tam size göre. Bu yazı Redmi Note pil Drenajı sorunundan kurtulmak için pil ömrünü nasıl uzatabileceğinizi anlatacak.

Xiaomi Mi4 sinyal problemi, Redmi 1S akü boşaltma sorunu ve daha fazlası için çözümler Technobezz'de tartışıldı.

Ayrıca bkz. Xiaomi mi3 aşırı ısınma sorunu nasıl giderilir

Redmi Not batarya Drenaj sorunu için Düzeltmeler

Telefonunuzun RAM'ını temizle

Bugünün dünyasında herkes çok görevli ve telefonunda çok sayıda farklı uygulama açıyor. Ve birçok kez olan, bir uygulama kullanmıyorken bile arka planda çalışmaya devam etmesidir. Şimdi bu uygulama hala arka planda çalışırken, o zaman çok fazla pil tüketir ve böylece batarya daha az sürer. Yani her zaman RAM'i her zaman temizlemeye devam et. Bu, arka plan uygulamanızın çalışmamasını sağlar ve böylece Redmi Notunuzun pilini daha uzun süre dayanır.

Görüntü kaynağı – hardwarezone.com.sg

Gereksiz hizmetleri devre dışı bırak

Normal gündüz kullanımınız boyunca WIFI, Bluetooth veya GPS'den çok yararlanıyor olabilirsiniz. Ancak akılda tutulması gereken bir şey, bu servislerin çok fazla pil gücüne mal olmasıdır. Bu nedenle, herhangi birini kullanmadığınızda bile onları çalıştırırsanız, piliniz kesinlikle daha kısa sürecektir. Bu yüzden, bu hizmetleri kullanmıyorsanız, sadece onları kapatmanız tavsiye edilir. Bu da size çok fazla pil gücü kazandıracak ve böylece Redmi Note pil Drenajı sorunundan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Resim kaynağı – youtube.com

Ekran parlaklığını azalt

Telefonunuzun parlaklığını çok yüksek bir seviyede tutarsanız, telefonun ekranının telefonunuzun çok miktarda pilini aldığını unutmayın. Bu nedenle, sadece orta veya alçak olan ve gözler için rahat olan bir seviyede tutmak hem sizin hem de bataryanız için daha iyidir.

Başka Launcher kullan

Kesinlikle Redmi Note'daki muhteşem MIUI başlatıcısını beğeneceksin, ama lütfen bu başlatıcının gerçekten ağır olduğunu ve cihazınızın bir çok RAM'ini aldığına dikkat edin ve bu da çok fazla pil gücüne ihtiyaç duyuyor. Bu durumda, üçüncü parti başlatıcısına geçmek, Redmi Note'un pilini daha uzun süre kullanmanıza yardımcı olacağından harika bir fikir. Ayrıca, biraz yoğun bir tema kullanıyorsanız, telefon bataryanızın bir çok yediğinden de kaldırmayı deneyin.

Telefonunuzu güncel tutun

Redmi Note'un cihazınızın her zaman takip etmesi gereken bir başka harika ipucu da en yeni yazılımla güncellemektir. Üretim şirketi, müşterilerinin kullanım sonrası deneyimlerinden haberdar oldukları bazı küçük sorunları gidermek için cihazlarına yönelik güncellemeler göndermeye devam ediyor. Bu nedenle, karşılaşabileceğiniz sorunun birçok kişi tarafından karşılanması ve şirketin bu sorunu düzeltmek için bir güncelleme yapması büyük olasılıktır. Dolayısıyla, her zaman telefonunuzu cihazınız için mevcut güncellemelerin en güncel şekilde güncel tutun.

Yani bunlar telefonunuzun pil ömrünü uzatmanın en iyi yoludur ve can sıkıcı Redmi Note pil Drenaj sorununu ortadan kaldırır. Rehber'in sorununuzu çözebildiğini umuyoruz.